Chat with us, powered by LiveChat

Swissmatic

Wyjątkowa propozycja od marki Tissotmechanizm Swissmatic, to ukłon w stronę miłośników modeli automatycznych, którzy nie mogą lub nie chcą wydać na zegarek większej sumy pieniędzy. Na rynku dostępny jest od sierpnia 2017 r. a póki co występuje w kolekcjach Everytime Swissmatic oraz Gentleman Automatic. Za jego produkcję odpowiada szwajcarska ETA, która zdążyła  przyzwyczaić nas do innowacyjnych a jednocześnie efektywnych rozwiązań w tej dziedzinie.

Swissmatic to mechanizm z automatycznym naciągiem

Swissmatic to mechanizm automatyczny wyposażony w 19 kamieni. Posiada bardzo wysoką, 75-godzinną rezerwę chodu, którą można zweryfikować obserwując poprzez transparentny dekiel stopień naciągnięcia sprężyny. Przy regularnym noszeniu i użytkowaniu, sprężyna jest maksymalnie naciągnięta i gwarantuje możliwość odłożenia czasomierza na półkę nawet na 3 dni bez obaw, że będzie on musiał być nakręcony lub kolokwialnie mówiąc „stanie”. Warto również zaznaczyć, że przy wspomnianym „pełnym naciągu” tolerancja odchyleń we wskazaniach czasu wynosi +/-10 sekund/dobę.

Mechanizm Swissmatic – zastosowanie najnowszych technologii od fabryki mechanizmów ETA

Swissmatic jako automat w cenie kwarcu sam w sobie jest „tworem” dość zaskakującym. Można by bowiem zastanawiać się jak to możliwe, że uzyskano bardzo wysoką jakość praktycznie nie podnosząc ceny produktu, jednakże dzięki najnowszym technologiom stosowanych przez firmę ETA, zabieg ten okazał się 100% sukcesem. 

Korzystając z zegarków wyposażonych w mechanizm swissmatic należy pamiętać, że chcąc ustawić czas musimy obracać wskazówki zgodnie z ruchem zegara. Jeśli będziemy chcieli obracać wskazówki w lewo, sekundnik będzie poruszał się skokowo w tył. Nie świadczy to o uszkodzeniu mechanizmu, jednakże do prawidłowej pracy potrzebne jest „kręcenie” koronką w prawo. 

Swissmatic bez wątpienia jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich fanów mechanizmów automatycznych, których przeraża cena jaką trzeba zazwyczaj zapłacić za model z tego typu werkiem.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: