Zegarki męskie na pasku
Odpowiednio dobrane dodatki do stylizacji to podstawa dobrego wyglądu. Dopełniają one całości stroju i nadają mu wyjątkowy charakter. Takim elementem mogą być zegarki męskie na pasku, świadczące o guście mężczyzny i statusie materialnym. Na co zwrócić uwagę, by dobrać zegarek dobrze oddający nasz styl? Mocowanie zegarka- Wybierając tego typu dodatek, który dopełni naszą stylizację, przede wszystkim musimy zdecydować, w jaki sposób będzie on mocowany na nadgarstku. Najbardziej popularne są zegarki męskie na pasku lub bransolecie.
Klasyczny wygląd zegarków męskich na pasku
Pierwszy wybór jest zalecany szczególnie dla osób, dla których liczy się klasyczny wygląd. Choć gama kolorystyczna pasków dostępnych na rynku jest szeroka, to najczęściej polecanymi kolorami są czarny oraz brązowy. Skórzany element dodaje elegancji całej kreacji, jednak należy pamiętać, by odpowiednio dopasować go do reszty ubrań. Przyjmuje się, że powinien on pasować fakturą oraz kolorem do pozostałych dodatków, takich jak np. buty czy pasek, dzięki czemu stworzy spójną całość.
Regulacja paska w zegarkach męskich
Zegarki męskie na pasku posiadają także dużą regulację wielkości, co pozwala na dopasowanie do różnych rozmiarów nadgarstka. Warto rozważyć modele z solidnych i znanych marek, które zapewnią większą stabilność i wytrzymałość skórzanego paska.
Rozmiar i kształt koperty
Zagłębiając się w dostępne na rynku zegarki męskie, należy zwrócić uwagę na kopertę. Jest to zewnętrzna obudowa, która stanowi zarazem szkielet zegarka i ma za zadanie chronić jego mechanizm. Aby zapewnić najlepszy wygląd i maksymalnie wysoki komfort użytkowania należy dopasować ją do wielkości ręki. Mężczyźni o bardziej muskularnej budowie powinni sięgnąć po szeroki typ koperty, większy niż 40 mm. Z kolei dla panów o szczupłych, niewielkich przedramionach polecane są koperty w granicach 35-40 mm.
Zewnętrzna obudowa, w którą wyposażone są zegarki męskie na pasku, może przybierać różne kształty oraz barwy. Najczęściej przypominają one elipsy, okręgi i owale, zdarzają się jednak także sześciokąty oraz bardziej urozmaicone figury, które mogą być dopasowane do szczególnych stylizacji. Koperty zwykle są w kolorze srebrnym, o charakterystycznym wysokim połysku lub w kolorze złotym, zarówno w odcieniu klasycznym, jak i różowym.
Typ zegarka
Dobierając zegarek męski na skórzanym pasku do reszty ubioru, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego kolor czy kształt, ale również jego przeznaczenie. Innego rodzaju akcesoria dobierzemy do stroju wizytowego, sportowego czy też casualowego.
Codzienne zegarki na skórze
Do tej kategorii zaliczymy najbardziej uniwersalne modele, które będą nadawać się do strojów zwykłych i casualowych. Zegarki męskie na pasku noszone na co dzień zwykle posiadają wiele elementów na tarczy, dodatkowe wskazówki lub nowoczesne funkcje. Do stylizacji mniej formalnych częstym wyborem jest parciany pasek do zegarka, który zapewni dużą wytrzymałość. Popularnym kolorem jest granatowy pasujący do wielu kreacji i jednocześnie nadający nutę elegancji.
Zegarki sportowe na paskach
Charakteryzują się przede wszystkim zwiększoną wielkością oraz intensywnymi kolorami. Dodatkowo są wytwarzane z trwałych materiałów, aby przetrwały nawet ekstremalne warunki. Wybierając sportowy zegarek, należy przyjrzeć się jego właściwościom i dopasować je do własnych potrzeb. Wiele z nich może pochwalić się wysoką wodoodpornością lub wytrzymałością na wstrząsy, a także licznymi funkcjami dodatkowymi, takimi jak krokomierz czy wysokościomierz. W modelach sportowych najczęściej stosuje się gumowy pasek, by zwiększyć ich wytrzymałość i lepiej dopasować je do nadgarstków.
Zegarki z paskiem do garnituru
Chwalone są za swoją prostotę oraz klasyczny wygląd. Na ich tarczach nie umieszcza się żadnych zbędnych elementów, najczęściej wyposażone w brązowy skórzany pasek. Ich tarcze zwykle są w kolorze białym, czarnym lub ecru, co ułatwia dopasowanie do eleganckich garniturów. Klasyczne czasomierze męskie na pasku są ponadczasowym wyborem, który sprawdzi się nie tylko w bardzo oficjalnych stylizacjach, ale również w tych mniej formalnych, np. jako dodatek do marynarek lub koszul.