Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Zeppelin najważniejsze informacje o marce

Niewątpliwie miłośnicy zegarków mają ogromny wybór produktów na rynku. Jeśli jednak chcąc posiadać zegarek na długie lata i być zadowolonym z pełni funkcjonalności produktu, przy wyborze spośród wielu wielu marek, swoją uwagę warto skupić na niemieckiej marce Zeppelin.

Początki marki Zeppelin sięgają roku 2000, w którym to niemiecka firma POINtec Electronic GmbH zajmująca się dotychczas produkcją zegarków reklamowych dla takich firm jak Bosch, Siemens i Volkswagen zawarła umowę z Luftschiffbau Zeppelin GmbH – właścicielem marki Zeppelin. Pierwsze modele zegarków marki Zeppelin pojawiły się 2 lata po rozpoczęciu produkcji, czyli w roku 2002.

Niemieckie czasomierze swoim stylem nawiązują do legendarnych sterowców „Zeppelin” z XX w. Ich konstruktorem był Ferdynand hrabia Zeppelin – wielki pionier lotnictwa. Sterowce „Zeppelin” projektowane i produkowane były w Friedrichshafen w Niemczech. To właśnie od tych znanych sterowców swoją nazwę przyjęły niemieckie zegarki. 

Trwałość i niezawodność mają w genach zegarki Zeppelin

Zegarki Zeppelin to trwałe i niezawodne czasomierze. W swojej ofercie posiadają modele z mechanizmami mechanicznymi, w których wyróżnić można wyroby:
–  z automatycznym naciąganiem sprężyny – produkty szwajcarskiej firmy ETA i japońskiego producenta Miyota
– z manualnym naciąganiem sprężyny produkcji szwajcarskiej.
A także:
– zegarek mechaniczny z automatycznym naciągiem sprężyny i stoperem,
– modele z mechanizmami  elektronicznymi z oscylatorem kwarcowym

Na tarczy każdego zegarka Zeppelin pojawia się nawiązanie do statków powietrznych, a mianowicie wygrawerowany symbol sterowca. Niewątpliwie największą zaletą jest to, że każdy zegarek posiada swój unikalny numer seryjny potwierdzający jego oryginalność. 

Zegarki Zeppelin to trwałe i niezawodne czasomierze. W swojej ofercie posiadają modele z mechanizmami mechanicznymi, w których wyróżnić można wyroby:

–  z automatycznym naciąganiem sprężyny – produkty szwajcarskiej firmy ETA i japońskiego producenta Miyota
– z manualnym naciąganiem sprężyny produkcji szwajcarskiej.
A także:
– zegarek mechaniczny z automatycznym naciągiem sprężyny i stoperem,
– modele z mechanizmami  elektronicznymi z oscylatorem kwarcowym

Na tarczy każdego zegarka Zeppelin pojawia się nawiązanie do statków powietrznych, a mianowicie wygrawerowany symbol sterowca. Niewątpliwie największą zaletą jest to, że każdy zegarek posiada swój unikalny numer seryjny potwierdzający jego oryginalność. 

Charakterystyka marki Zeppelin

Marka Zeppelin charakteryzuję się bardzo dobrymi parametrami użytkowania. Zarówno rodzaj użytych materiałów, sposób wykonania elementów zewnętrznych jak i atrakcyjny wygląd są na bardzo wysokim poziomie, a wszystko to za przystępną cenę. Nawet najbardziej wymagająca osoba w ofercie marki Zeppelin znajdzie coś dla siebie, zegarki te bowiem w większości kosztownych konstrukcji kopert idealnie łączą się z ręcznie wykonanym paskiem ze skóry, ze stabilną bransoletą ze stali szlachetnej lub lekkiego tytanu nie powodującego podrażnień. 

Wśród zegarków wyróżnić można kilka modeli, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Pierwszy z nich pochodzi z 2007 roku, gdzie z okazji 20-lecia swojego istnienia firma POINT wypuściła na rynek kolekcję zegarków o nazwie LZ. Wyróżnić w niej można LZ 127 Graf Zeppelin, zegarek typu dual-sim, który pokazuje godzinę dla dwóch oddzielnych stref czasowych, co idealnie sprawdza się dla osób często przemieszczających się między kontynentami.

Zegarki te są poddawane testom w laboratorium w saksońskiej miejscowości Glashütte. Badane są tam pod kontem dokładnego pomiaru czasu w różnych położeniach zegarka, a także pod wpływem zmieniającej się temperatury od -45°C do +60°C. Gdy test okaże się pozytywny każdy zegarek dostaje certyfikat Sternwarte Glashütte.

Uwagę należy zwrócić również na serię zegarków „Open Heart”. Posiadają one bowiem otwór w tarczy, dzięki któremu możemy obserwować ruch jego „serca”.

Niewątpliwym udogodnieniem jest również pełny kalendarz panoramiczny, składający się z dwóch tarcz cyfrowych i datownika, pokazujący dokładny dzień tygodnia, dzień miesiąca a także fazę księżyca. 

Zegarek dla uczczenia 100 rocznicy wynalazcy Zeppelin

Zegarki marki Zeppelin posiadają również tarcze ze stoperem,które dodatkowo posiadają skalę pulsometru i telemetru

Niedawno marka Zeppelin zaprezentowała specjalna serię wyrobów, w której wyróżnić można model Zeppelin 100 Jahre 7680-1. Jest to zegarek, który powstał dla uczczenia setnej rocznicy śmierci wynalazcy sterowców „Zeppelin”, co wskazuje napis na tarczy „100 Jahre”. Zegarek oprócz czasu podstawowego dodatkowo został wyposażony w stoper, skale telemetru, budzik, a także pozwala określić średnią prędkość przemieszczania się przy pokonaniu oznaczonego jednokilometrowego odcinka drogi. 

Marka Zeppelin nie zapomniała również o kobietach. Zmyślą o nich powstała specjalna kolekcja  Zeppelin Princess of the Sky.

Jednym z modeli, który przypadnie do gustu większości pań jest damski czasomierz Zeppelin Princess of the Sky 7461-1, to elegancki model posiadający finezyjny design ażurowej tarczy, zdobiony kryształkami Swarovskiego oraz posiadający wzór częściowo zasłaniający mechanizm, co nadaje delikatnego wyglądu na kobiecej ręce. Drugim wartym zwrócenia uwagi zegarkiem jest natomiast Zeppelin Princess of the Sky 7457-5. Ten model charakteryzujący się niezwykłym ożywiającym blaskiem złotych lat dwudziestych. Jego wyjątkowość sprawia to, że można nosić go nie tylko na nadgarstku, ale również  na szyi w postaci wisioru. 

Podsumowując charakterystykę niemieckich zegarków marki Zeppelin stwierdzić można, że elegancja, klasa i ponadczasowość idą ze sobą w parze. Zeppelin łączy w sobie zarówno styl klasyczny jak i sportowy nie tracąc przy tym na atrakcyjności i praktyczności. Idealnie sprawdzi się zarówno dla fanów lotnictwa, jak i dla bardzo wymagających osób ceniących sobie dobrej jakości produkty za adekwatna do tego cenę. 


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Jak prawidłowo użytkować zegarek z panelem słonecznym?

Repliki zegarków – replika a podróbka

Michael Kors zegarki podróbki na Allegro

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: