Chat with us, powered by LiveChat
5 powodów, dla których warto kupić drogi zegarek
Dodano: 17-09-2019 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

5 powodów, dla których warto kupić drogi zegarek

Zegarki jako produkty uważane są za towary luksusowe. Mogą pochwalić się wielowiekową, barwną historią, a w obecnych czasach ogromną wręcz dywersyfikacją. Ich produkcją zajmują się tysiące firm lokowanych w różnych częściach świata, a każda z nich, chce zaistnieć w tej jakże konkurencyjnej branży. Na sukces można mieć jednak wiele przepisów, które okazują się być bardziej lub mniej skuteczne. Jedni starają się walczyć ceną, inni jakością, jeszcze inni designem, a niektórzy wartością dodaną uzupełniając czasomierz np. o atrakcyjny gadżet czy specjalne akcesoria. Każdy z nich próbuje namówić nas, że wybrać należy właśnie jego ofertę, przekonując np. że wysoka jakość może iść w parze z przystępną ceną. Skoro więc tak wiele możliwości wyboru rysuje się przed nami każdego dnia, a niskie ceny kuszą tym mocniej, dlaczego mimo to, warto zainwestować i wybrać drogi zegarek? Dlaczego lepiej zapłacić więcej niż za mało. A może kosztowny chronometr to tylko fanaberia i jedynie pasjonaci czy milionerzy kupują czasomierze, które są drogie? Przekonajmy się!

 

Powód 1. Zakup drogiego zegarka daje dużą satysfakcję

Kiedy idziesz do sklepu, żeby kupić niedrogą koszulę czy sukienkę zazwyczaj szybko podejmujesz decyzję. Opierasz się na błyskawicznym wrażeniu wizualnym – pasuje? dobrze leży? jest wygodna? “No to biorę”. Kupujesz i wychodzisz. A jak często w domu, kiedy przymierzasz drugi raz okazuje się (zazwyczaj już po zerwaniu metek), że jednak nie tego oczekiwałeś/oczekiwałaś. No i co teraz… rzucasz ciuch w kąt i kupujesz następny. Satysfakcji zero… Oczywiście również często okazuje się, że wybór był trafiony i ilekroć wkładasz to ubranie czujesz się dobrze. Szansa na powodzenie takiego zakupu to jednak 50/50. Jeśli jednak nosisz się z zamiarem kupna rzeczy o wyższej wartości, przywiązujesz większą wagę do decyzji zakupowej. Bacznie przyglądasz się szczegółom, niejednokrotnie wracasz do domu, szukasz lepszej ceny w internecie, czekasz na promocję, ale kiedy w końcu ją kupisz, nosisz ją dumny/dumna niczym paw. 

 

 

Bardzo podobnie jest z zegarkami. Kiedy kupujesz model o wartości, która jest dla Ciebie praktycznie nieodczuwalna, zazwyczaj podejmujesz decyzję szybko, bez większego zastanowienia, a potem stwierdzasz, że w sumie nie tego szukałeś/szukałaś i kupujesz kolejny, a ten chowasz do szuflady, oddajesz mamie/tacie, albo zostawiasz go jako produkt “roboczy” – do noszenia po domu. Jeśli jednak masz zamiar kupić droższy zegarek, taki, którego cena jest dla Ciebie wysoka, a przynajmniej taka, że owej sumy nie wydasz “od tak”, okazuje się, że zastanawiasz się znacznie dłużej. Wielokrotnie oglądasz produkt w sklepie. Patrzysz jak wygląda na ręku, szukasz opinii w necie, orientujesz się w promocjach i możliwościach jak najbardziej korzystnego zakupu. “Zasięgasz języka” na temat autoryzowanego serwisu czy pielęgnacji danego czasomierza, a kiedy w końcu go masz, patrzysz na niego jak na trofeum. Jak na rzecz, którą chcesz się chwalić, a wręcz (choć może zabrzmi to negatywnie) obnosić, którą chcesz pokazać całemu światu. Tak, kupując drogi zegarek, zdecydowanie masz satysfakcję za każdym razem, gdy go zakładasz. To trochę takie Twoje “dziecko”, o które będziesz dbać, aby służył Ci jak najdłużej pozostając w idealnym stanie.

 

Powód 2. Drogie zegarki to zazwyczaj istne dzieła sztuki

Kiedy patrzysz na zwykły, niedrogi zegarek wyposażony w mechanizm kwarcowy, zazwyczaj widzisz estetyczny, nie wyróżniający się niczym szczególnym czasomierz. Nie przeczę, prawdopodobnie jest ładny, podoba Ci się, a kiedy widzisz kuszącą cenę, podoba Ci się nawet bardziej. Ale nagle ten sam zegarek jakby znika. Znika, gdy koło niego postawimy drogi, wyszukany chronometr. Modele o wysokiej cenie to w znakomitej większości produkty zdobne, skomplikowane o rozbudowanej konstrukcji i wyszukanej formie. Stanowią odzwierciedlenie pasji ich twórców, są owocem wiedzy, technologii i fantazji. Swoim designem i doskonałą jakością przenoszą użytkownika w zupełnie innym wymiar, gdzie czas odmierzany jest wprost wyjątkowo. Patrząc na wskazówki płynnie przesuwające się na zdobnych tarczach, giloszowane koperty czy paski ze skóry strusia czy aligatora docenisz kunszt twórców, ale również docenisz siebie – kupca, który posiadł prawdziwe dzieło sztuki.

Powód 3. Wyższa cena to zazwyczaj wyższa jakość i rozpoznawalność produktu

Jak to już niestety bywa, cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Wiemy to i zauważamy w każdej dziedzinie naszego życia. Nieważne czy kupujemy jedzenie, ubrania, dodatki czy chociażby papier toaletowy (okrutne, ale prawdziwe), zawsze dokonujemy wyboru, który skutkuje tym, że otrzymujemy taką a nie inną jakość. Nie znaczy to jednak, że w stosunkowo niskiej cenie nie da się zakupić dobrych produktów – oczywiście, że się da! Ale jeśli chcesz mieć top, a przynajmniej maksymalnie możliwy produkt na miarę naszych możliwości, powinieneś celować w górną półkę cenową. Wówczas na 99% będziesz wielce usatysfakcjonowany/a.

W zegarkach różnice cenowe są bardzo zauważalne. Mamy możliwość kupna modeli w kwocie kilkadziesiąt lub 100zł, a możemy wydawać na nie setki tysięcy, wszystko zależy od tego, czego szukamy i ile jesteśmy w stanie przeznaczyć, a także ile chcemy przeznaczyć. Musisz jednak pamiętać, że zegarki są taką grupą towarów, gdzie cena ściśle wiąże się z jakością, ale i renomą marki. Na kwotę, jaką musimy zapłacić za czasomierz składają się materiały z jakich został on wykonany, jaki posiada mechanizm, zdobienia, ale również to, kto jest jego producentem. Jeśli marzy Ci się produkt wysokiej klasy, który będzie Ci służył przez długie lata, bez większych problemów, konieczności serwisowania itd, a przy tym widoczne na tarczy logo będzie robić wrażenie nie tylko na Tobie samych, ale i na tych, którzy spoglądać będą na Twój nadgarstek, to musisz przygotować się na nie mały wydatek.

 

 

Powód 4. Drogie zegarki podnoszą Twój prestiż

Ten powód wiąże się z trzema poprzednimi i jest to zdecydowanie logiczne. Kiedy kupujesz czasomierz wysokiej jakości, o dużej rozpoznawalności i doskonałej renomie jesteś wysoce usatysfakcjonowany/a dokonanym zakupem. Wiesz, że Twoje pieniądze zostały dobrze ulokowane i nie będziesz żałować ani złotówki wydanej na dany przedmiot. Z błyskiem w oku podziwiasz jego poszczególne elementy zachwycając się jego budową, formą, designem. Noszony z radością i dumą czasomierz jest przez Ciebie eksponowany, a ludzie widząc go patrzą na to, co to za logo widnieje na jego cyferblacie. Kiedy zauważają ceniony znak firmowy, rozpoznają markę, od razu budują w swojej podświadomości Twój wizerunek jako osoby z klasą o doskonałym stylu i wyczuciu. Kreuje się także, nie ma co się w tej kwestii oszukiwać, wizja Twojego statusu społecznego i pozycji finansowej. Dobrze jest być pozytywnie odbieranym, prawda? I to nawet wtedy, kiedy jesteśmy skromni. Niejednokrotnie pomaże Ci to w zawarciu dogodnych warunków umowy (tylko poważny gracz nosi naprawdę dobry zegarek), zrobieniu dobrego wrażenia na znajomych, przyszłym pracodawcy czy drugiej połówce.

*Uwaga! Tu przestrzegamy – tania podróba też zostanie z całą pewnością rozpoznana i zrobi nie lada wrażenie, tyle, że wysoce negatywne! Dlatego jeśli masz wybór zegarek tani, ale oryginalny czy choćby dużo droższa podróba czasomierza topowej marki, wybierz ten pierwszy. Nie kompromituj się… oszustwo (a kupno repliki to oszustwo) zawsze wychodzi na jaw i wystawia nam niekorzystne świadectwo.

 

Powód 5. Zegarki to dobra inwestycja

Jak już wspomniałam, zegarki to specyficzna grupa produktów. Porównać można ją do naprawdę niewielu innych branż, a to sprawia, że są one wyjątkowe. Jedną z ważnych cech czasomierzy jest to, że chronometry nie tanieją. Owszem, niektóre można kupić na promocji, skorzystać z rabatu czy negocjacji ceny, jednak z zasady, koszt nowego modelu tego samego zegarka nie maleje, szczególnie jeśli jest to produkt wysokiej klasy, o dużej rozpoznawalności, jeśli jest to bestseller. Dzieje się tak ponieważ ceny czasomierzy są ściśle związane z kursem CHF jako walutą kraju będącego zegarmistrzowskim nr 1, a także powiązane są z sytuacją gospodarczą, inflacją i innymi wskaźnikami dla krajów w jakich są sprzedawane. Z tej właśnie przyczyny, historia pokazuje nam, że jeśli interesuje nas dany zegarek, to prędzej niż obniżki, możemy spodziewać się wzrostu jego ceny. Ponieważ chronometry to produkty specyficzne, co już ustaliliśmy, trzeba zaznaczyć, że często z czasem, nabierają one większej wartości i nawet używane warte są więcej, niż trzeba było za nie zapłacić w momencie pierwokupu. Do takiej grupy modeli zaliczyć należy te, które pochodzą z tzw edycji limitowanych czy specjalnych. Sygnowane specjalnymi symbolami, emblematami, podpisami czy wizerunkami oraz oznaczone wybitym numerem seryjnym nabierają wartości kolekcjonerskiej, która dochodzić może do kolosalnych sum. Nie inaczej jest z modelami, które kojarzone są ze znanymi osobami – politykami, artystami czy autorytetami publicznymi. Zegarki, które nosiły cenione osoby często są wystawiane na aukcje, gdzie sprzedawane są za wielokrotność swojej pierwotnej ceny, a potem (niejednokrotnie tak się zdarzało), odsprzedawane kolejnym osobom za jeszcze wyższą wartość. Podobnie jak dzieła sztuki. Kupując drogi zegarek, taki z wysokiej półki możesz potraktować go jako inwestycję, bo z czasem jest bardziej niż prawdopodobne, że można będzie sprzedać go znacznie drożej. 

 

 

No cóż, jak widać zakup zegarka to nie taka prosta sprawa. Trzeba zastanowić się dokładnie i na spokojnie, zanim zdecydujesz, czego potrzebujesz, czego chcesz, na co możesz sobie pozwolić i czy te trzy rzeczy stanowią to samo. Jedno jest pewne, warto kupować drogie zegarki, ale trzeba kupować z głową, by podejmować właściwe decyzje.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: