Chat with us, powered by LiveChat
Jak zastąpić biżuterię zegarkiem?
Dodano: 30-12-2018 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

Modne zegarki damskie – jak praktycznie i efektownie zastąpić biżuterię?

Uwielbiasz świecidełka i dodatki, ale kiedy masz zestawić je z zegarkiem, czujesz, że czegoś nagle jest za dużo? Nie martw się, jest na to sposób -prosty i przyjemny! Jaki? Przeczytaj tekst i przekonaj się sama w jaki sposób w dobrym stylu zastąpić klasyczną biżuterię zegarkiem.

Od zarania dziejów kobiety uwielbiały się upiększać poprzez obwieszanie się najróżniejszymi dodatkami i ozdobami. Stawały się tym samym bardziej atrakcyjne dla męskiej części społeczeństwa (przynajmniej w ich ocenie), a także przyprawiały o zazdrość inne panie, które nie były tak zamożne. W różnych kulturach nawiązywały w ten sposób do statusu materialnego jak również społecznego. Co ciekawe, przekonanie to utrzymuje się do dziś i dotyczy nie tylko wielkich aglomeracji, ale i plemion z odległych zakamarków egzotycznych krajów (Słyszałaś o plemieniu Padaung? Te kobiety zakładają na szyję obroże/pierścienie i im więcej ich założą tym bardziej atrakcyjne się stają).

Zegarki damskie – biżuteria z założenia

Tak drastyczne metody nie są konieczne i rzeczywiście zdarzają się jedynie w specyficznych społecznościach, jednak nie da się ukryć, że my – kobiety uwielbiamy się stroić i obwieszać efektowną biżuterią. Z tej właśnie potrzeby wynikła idea stworzenia pierwszego zegarka naręcznego, który zaprojektowany z myślą o Królowej Elżbiecie I w XVI wiecznej Anglii. Miał on łączyć w sobie funkcję wskazywania czasu z walorami estetycznymi, które podkreślałyby prestiż królowej. Tak też się stało, a efekt dał zielone światło do tworzenia kolejnych, wyjątkowych zegarków damskich.

Zegarki damskie i biżuteria

Od czasów Królowej Elżbiety I zmieniło się wiele. Rynek zegarmistrzowski nabrał rozpędu i skupił się na tworzeniu co raz doskonalszych rozwiązań technologicznych. Z czasem otworzył się również na świat mody przez co zaczęto produkować tzw. zegarki damskie typu fashion, które kierowane były i są szczególnie do tych pań, które uwielbiają śledzić obowiązujące trendy.

Obecnie moda jest jak otwarta księga, w której zegarki i biżuteria piszą oddzielne rozdziały, które w rezultacie łączą się we wspólną historię. Dzieje się tak głównie dlatego, że są to tak pokrewne dziedziny, że naprawdę trudno je rozdzielić, a w zasadzie nie warto tego robić.

Biżuteryjne zegarki damskie

Przeglądając ofertę czasomierzy dla kobiet zauważamy szereg zegarków, które niezależnie od funkcji czy pochodzenia, charakteryzują się licznymi zdobieniami. Modele te określa się mianem chronometrów biżuteryjnych czyli takich jakie mogą z powodzeniem zastąpić klasyczną biżuterię. Zdobienia mogą być umieszczone w najróżniejszych częściach produktu – na tarczy, bransolecie czy kopercie, najczęściej jednak mamy do czynienia ze zdobieniami ulokowanymi na ringu koperty.

Damskie zegarki wysadzane kryształkami

Wśród zdobień jakimi urozmaicane są damskie czasomierze królują kryształki i cyrkonie. Niewielkie, mieniące się licznymi odcieniami, lokowane są tarczach i pierścieniach zegarków kobiecych. Czasem występują pojedynczo imitując indeksy godzinowe, czasem stanowią bogatą kompozycję kilkudziesięciu czy nawet kilkuset kamieni. Ich zadaniem jest stworzyć doskonały efekt, który pozwoli z powodzeniem zastąpić klasyczną biżuterię nie tracąc przy tym podstawowej funkcji pomiaru czasu.

Zegarki damskie z diamentami

Najbardziej pożądanymi spośród biżuteryjnych zegarków damskich są te wysadzane diamentami. Stanowią one obiekt zainteresowania kobiet w każdym wieku, gdyż jak wiadomo, diamenty są najlepszymi przyjaciółmi płci pięknej. To właśnie diamenty najlepiej pozwalają zastąpić typowe dodatki i podkreślić prestiż posiadaczki. Nie da się ukryć, że damskie zegarki, które zdobią kamienie szlachetne od lat wpisują się w historię czasomierzy naręcznych, a jeśli chodzi modele biżuteryjne są jakby ich filarem.

Jak łączyć zegarki z biżuterią

Choć od przybytku głowa nie boli, czasem warto zrezygnować z nadmiaru dodatków, aby nie przesadzić i nie stworzyć stylizacji, która przypominać będzie raczej karykaturę. Nie oznacza to jednak, że nie można w ogóle łączyć ze sobą damskich zegarków i biżuterii. Wręcz przeciwnie. Można to robić i to w dobrym stylu, jeśli tylko odpowiednio skomponuje się poszczególne elementy. W tym celu zestawić ze sobą należy takie produkty, które nie będą się dublować ani „kanibalizować”. Jeśli więc wybieramy zdobne, błyszczące bransoletki, postarajmy się zestawić je z modelami o prostym designie, którego nie mąci zbytek świecidełek. Jeśli stawiamy na zdobny zegarek, postarajmy się dobrać do niego bransoletki, które są bardziej stonowane, np. wykonane z rzemyków, sznurków czy delikatnych łańcuszków. Niezależnie jednak od tego, jaką biżuterię czy zegarek wybierzemy, nosząc je wspólnie, na jednym ręku, musimy być świadomi, że narażamy je na zniszczenie, a w przypadku zegarka, niemal na pewno na porysowanie. Aby tego uniknąć warto rozdzielić dodatki i nosić je dwóch oddzielnych rękach. W ten sposób mamy większe pole manewru zarówno pod kątem zestawienia ich ze sobą jak również zabezpieczamy się przed ewentualnym, zbyt szybkim uszkodzeniem produktów.

A jakie jest Twoje zdanie na temat biżuterii i zegarków? Wybierasz jedne i drugie czy raczej starasz się bazować tylko na jednej z opcji? Opowiedz nam o tym w komentarzu! A jeśli tekst przypadł Ci do gustu, zostaw łapkę w górę.

Teksty, które mogą Cię zainteresować: Pozłacane zegarki Michael Kors, Modne zegarki damskie Fossil

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: