Chat with us, powered by LiveChat
Czy istnieją wskazówkowe smartwatche?
Dodano: 22-03-2018 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

Wygląda jak zegarek, ale może dużo więcej”

– Fossil Q, inteligentny zegarek nowej generacji, który łączy cechy, jakich potrzebujesz najbardziej.


Fossil Q to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników mody, którzy oczekują od swojego zegarka czegoś więcej niż tylko pomiaru czasu.
Dlaczego właśnie ta marka to tak dobry wybór? Jak wypada na tle innych smartwatchy? A gdyby tak porównać go np. do Apple Watch 1?

Smart zegarek a funkcje telefonu

Przede wszystkim tym, co wyróżnia Fossil Q na tle zwykłych czasomierzy jest jego wysoka funkcjonalność, która sprawia, że może on z powodzeniem przejąć część funkcji Twojego telefonu.

Bazując na systemie operacyjnym Android Wear™ jest kompatybilny z systemem Android™ Devices 4.3+ oraz iOS 9+ /

 iPhone 5+ dzięki czemu z łatwością łączy się z niemal każdym smartfonem. I tu mamy przewagę Fossil Q nad Apple Watch1 , który sparować możemy jedynie z Iphonem. Jak wynika ze statystyk, użytkowników systemu Android jest znacznie więcej, a więc baza potencjalnych klientów również jest większa.

Po zsynchronizowaniu urządzeń możesz odbierać powiadomienia aplikacji, sms, mms, połączenia, emaile oraz informacje o nadchodzących spotkaniach i wydarzeniach zapisanych w kalendarzu na ekranie Twojego smartwatcha. O ile Fossil Q umożliwia korzystanie z aplikacji dostępnych na Android Wear, AppleWatch 1 daje możliwość korzystania ze wszystkich aplikacji z AppStore, a dwurdzeniowy procesor zapewnia błyskawiczne uruchomienie każdej funkcji.

 

 

Poza odbieraniem powiadomień smartwatche pozwalają nam na korzystanie z wielu innych funkcji. Np AppleWatch 1 pozwala na korzystanie z aplikacji Wallet, w której znajdziesz wszystkie swoje bilety, kupony czy np. karty pokładowe. Ponadto daje też możliwość odczytywania wiadomości z platformy BBC News. Opcji tych nie ma żaden inny smartwatch i to przewaga smartwatcha Appla nad konkurencją.

Wśród „powszechnie dostępnych” funkcji zegarków inteligentnych, którymi poszczycić się mogą poszczycić się obaj producenci jest zarządzanie muzyką, korzystanie z map i GPS, kontrola aktywności, przy czym Fossil Q nie umożliwia pomiaru tętna.

 

Jeśli chodzi o funkcje Fossil Q, dzięki którym ma on przewagę nad Applem, należy wymienić przede wszystkim ładowanie indukcyjne. Nie wymaga ono połączenia z prądem za pomocą gniazdka a opiera się na położeniu zegarka na magnetycznej podkładce zamocowanej na końcu kabla USB.

Ponadto Fossil Q bije na głowę Apple Watch pod względem designu. Zegarki inteligentne Fossil zachowują swój casualowy styl i pozwalają na swobodne dopasowanie ich do stroju na każdą okazję, nawet do garnituru czy wyjściowej sukienki. Nie można tego samego powiedzieć o smartwatchu Appla, którego założenie do koktajlowej sukienki byłoby modowym fuckupem.

 

 

 

 

Odnosząc się do designu nie sposób nie zauważyć, że Fossil Q daje nam zdecydowanie, nieporównywalnie wręcz większe pole do popisu w kwestii wyboru i personalizacji wyświetlacza. Podczas gdy Apple bazuje na jedynie kilku opcjach opartych na swoich standardowych ikonach aplikacji, drugi z omawianych umożliwia znalezienie wersji najbardziej nam odpowiadającej, która może wyeksponować lub ukryć funkcje zegarka i dopasować go kolorystycznie do danej stylizacji.

Również zauważalna w ostatnim czasie moda na wymianę pasków działa na korzyść Fossil Q. Producent ten zadbał o to, abyśmy mogli przebierać i wybierać w wielu wersjach kolorystycznych pasków i bransolet wykonanych z różnych materiałów. W przypadku Appla wybór ten jest bardzo ograniczony.

Ostatnim, a dla wielu najważniejszym aspektem, który daje Fossil Q przewagę nad innymi smartwatchami a w tym Apple Watch 1, jest cena. Pierwotnie dość wysoka, ale z czasem obniżona do przystępnego poziomu zaczynającego się w internecie już od ok 600zł, sprawia, że dla wielu z nas nie jest to ekstremalny wydatek. Cena AppleWatch jest dwukrotnie wyższa przez co wielu z nas nie ma ochoty na jego zakup nawet jeśli bierze pod uwagę funkcje, które tylko on posiada.

 

 

Jak widać Fossil Q to naprawdę solidny smartwatch, który można nazwać produktem, w którym styl spotyka się z funkcjonalnością i przystępną ceną. Oczywiście, że można doszukać się mankamentów i udowodnić, iż mógłby być lepszy, jednak w porównaniu ze swoim dużo droższym, bardziej reklamowanym i rozpoznawalnym konkurentem jakim jest AppleWatch wypada naprawdę bardzo dobrze, a dowodem na ogromne zainteresowanie klientów tym produktem są kolejne wersje Fossil Q, które podbijają światowe rynki.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: