Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Junghans- opis i charakterystyka marki

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o zegarkach marki Junghans, musi jak najszybciej nadrobić zaległości. To firma z olbrzymią tradycją, która dość szybko zyskała popularność. Kolekcja tego producenta to zarówno zegarek klasyczny jak i zegarki sportowe, a także inne ciekawe modele.

Historia firmy Junghans jest bardzo fascynująca i zaczyna się w 1861 roku, kiedy to została założona przez Erharda Junghansa i Jakoba Zeller-Toblera, który był jego szwagrem – w Schrambergu – w południowo-zachodnich Niemczech. Siedziba tego producenta mieści się tam do dzisiaj.

Junghans – piękna historia i szybki rozwój

Firma Junghans na początku zajmowała się produkcją pojedynczych elementów i części wykorzystywanych do budowy zegarków, ale już po pięciu latach działalności zegarmistrzowie zaprojektowali, skonstruowali i wyprodukowali swój pierwszy w całości samodzielny zegarek. Tak zaczęła się piękna historia, która trwa do teraz. W1890 roku firma Junghans zarejestrowała swój znak towarowy, który charakteryzuje ją do dzisiaj. To ośmioramienna gwiazda. Jednocześnie zaczęto rejestrację patentów, pomysłów i procedur – co pozwoliło wyprzedzać konkurencję.

Atlantic, Citizen, Seiko czy Junghans? Która firma jest starsza?

Firma Atlantic znana jest przede wszystkim z wynalezienia mechanizmu, w którym datownik szybko przesuwa się za pomocą koronki – dokonała tego w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Powstała jednak wcześniej – w roku 1932 rozpoczęła produkcję zegarków pod własną nazwą i były to jedne z pierwszych zegarków na świecie, które cechowała wodoszczelność.

Historia firmy Citizen sięga natomiast 1918 roku, kiedy to w Japonii powstał Instytut Badań nad urządzeniami pomiarowymi. Jego pierwszym wytworem było wypuszczenie po sześciu latach kieszonkowego zegarka o nazwie Citizen, który z czasem wszedł do ogólnoświatowej sprzedaży, a instytut zmienił w 1930 roku nazwę na Citizen Watch Kompany.

Seiko powstało z kolei sporo wcześniej niż dwaj powyżsi producenci zegarków. Za początek tej firmy uznaje się rok 1881 – wtedy Kintarō Hattori otworzył swój sklep w Tokio. Fabryka otwarta została jednak w 1892 roku i wówczas zaczęła wytwarzać zegarki własnej produkcji.

Zdecydowanie najstarszą firmą produkującą zegarki z wszystkich wymienionych jest więc Junghans.

Junghans – niepowtarzalny styl

Założyciel firmy Junghans – Erhard – w pewnym momencie swojego życia wybrał się w podróż do Szwajcarii i Francji, w celu rozwoju osobistego i podszkolenia swojego warsztatu. Od początku urządzenia produkowane przez niemiecką firmę miały więc w sobie coś z zegarków szwajcarskich. Po śmierci jego dzieło przejęli synowie, którzy w 1900 roku weszli w spółkę z mniejszą firmą i założyli przedsiębiorstwo pod nazwą Zjednoczona Fabryka Zegarków Braci Junghans AG i Th. Hallera AG Schwenningen. Po trzech lata firma zatrudniała już trzy tysiące pracowników.

Kolejne lata – to kolejne sukcesy. W latach trzydziestych dwudziestego wieku z fabryki wyszły pierwsze modele linii Meister, które były uważane za najlepsze zegarki firmy i obrosły legendą. Dalej było jeszcze lepiej. Na swoje stulecie firma wyznaczała trendy, była największym producentem czasomierzy w Niemczech, zatrudniała pięć tysięcy ludzi i codziennie wypuszczała z fabryki tysiące zegarków ręcznych, pokojowych i budzików, eksportując je do ponad stu krajów na całym świecie.

W 1970 roku Junghans zaprezentował pierwszy niemiecki kwarcowy zegarek naręczny Astro-Quartz. W produkcjach z roku 1972 i zgodnie z obowiązującym wtedy mottem „Czas na sportowe osiągnięcia” doczekaliśmy się unikatowej kolekcji opartej na konceptach charakterystycznej koperty. Przełomowe były też lata 1993 i 2004. Najpierw wyprodukowano pierwszy radiowy zegarek solarny, a następnie przy zaawansowanym technologicznie zastosowaniu ceramiki – pierwszy wieloczęstotliwościowy zegarek radiowy.

Junghans – tradycja i nowoczesność

Przez te wszystkie lata produkcji w firmie Junghans przykładano ogromną wagę do autorskiego designu wytwarzanych zegarków i rozwój pod tym względem szedł w parze z rozwojem technologicznym. Dziś po zegarkach Junghans możemy spodziewać się oryginalnej tarczy z charakterystycznym logiem i stylowego paska. W innych modelach urzeknie nas fantastyczna bransoleta. W kolekcjach tej marki znajdziemy zarówno zegarek elegancki jak i sportowy. W popularnej i legendarnej wręcz serii Max Bill znajdziemy chronograf, który Junghans nazywa mianem Chronoscope, gdyż koperta jest tam czterdziestomilimetrowa.

Dużą popularnością i uznaniem cieszą się kolekcje Form i Meister. W tej pierwszej mamy do wyboru cztery podstawowe wersje – w tym także zegarki kwarcowe. Z kolei kolekcja Meister ma blisko stuletnią tradycję. Dziś znajduje się w niej między innymi bardzo ciekawy i supernowoczesny model czyli Meister MEGA, który napędzany jest przez sterowany radiowo mechanizm J101.65. Odbiera on sygnały radiowe aż z pięciu nadajników na całym świecie.

Dzisiaj zegarki Junghans to połączenie nowoczesności, wspaniałego designu i pięknej, bogatej tradycji tej marki, która do wyboru daje mnóstwo wspaniałych czasomierzy, wśród których każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś zadowalającego.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Jak ustawić G-shocka?

Zegarki – replika a podróbka

Twój zegarek uległ namagnesowaniu? Sprawdź, czy możliwa jest jego naprawa!

 

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: