Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Patek Philippe - najważniejsze informacje o marce

Ostatni rok dla manufaktury Patek Philippe obfitował w przeróżne nowości, które jak zawsze są nienaganne z punktu widzenia jedności treści wewnętrznej i projektu zewnętrznego. Wygląd nowych zegarków wpisuje się w tradycję zegarmistrzostwa. Firma z powodzeniem zmieniła się w klasykę, czerpiąc inspirację z konturów pierwszych modeli Calatrava z lat trzydziestych XX wieku, obecnie wystawianych w Muzeum Patek Philippe w Genewie. Z punktu widzenia rozwoju zaplecza technicznego w 2006 roku producent wykonał bardzo ważny, można powiedzieć, decydujący krok: zaprezentowano pierwszy chronograf automatyczny, całkowicie opracowany i zmontowany w tej firmie.

Kolekcje Patek Philippe – Nautilus, Calendar, Aquanaut

W kolekcji Nautilus zaszły ważne zmiany. Sportowy, elegancki zegarek Patek Philippe, który obchodzi 30-lecie istnienia, nie przeszedł znaczących zmian stylistycznych, ale jednocześnie radykalnie przeprojektował kopertę. Z zaokrągloną ośmiokątną lunetą, kopertą przypominającą iluminator o skomplikowanym designie i poziomo wytłaczaną tarczą. Nautilus jest uosobieniem eleganckich zegarków sportowych od 1976 roku. Przez 40 lat powstała wspaniała kolekcja modeli męskich i damskich. Niezależnie od tego, czy są wykonane ze stali, różowego lub białego złota, czy są dostępne w wersjach dwukolorowych, zegarki Patek Philippe Nautilus wpisują się w najbardziej dynamiczny styl życia w szlachetny sposób.

Ponadto firma kontynuuje eksperymenty z nowymi materiałami: po wprowadzeniu w 2005 roku koła ratunkowego wykonanego z krzemu przyszła kolej na spiralę Spiromax firmy Silinvar. Został użyty w limitowanej edycji Annual Calendar. Klasyk wśród klasyków Patek Philippe, ultra-cienki Perpetual Calendar odnowił swój harmonijny design. Nowy czasomierz, produkowany jest w kopercie z białego złota o nieco większej średnicy, wypukły z zakrzywionymi uszami, co podkreśla wyjątkową grubość (a dokładniej cienkość) modelu. Konstrukcja tarczy pozostała wierna tradycyjnemu rozwiązaniu: projektanci nadali bardziej wyrazistemu wyświetlaczowi daty jedynie nieznacznie powiększając tarczę znajdującą się w pozycji godziny 6. Stały ruch, samonakręcający się kaliber 240 Q jest niewiarygodnie cienki dzięki niecentrycznemu mikro-rotorowi z 22-karatowego złota i zoptymalizowanemu mechanizmowi wiecznego kalendarza.

Kolekcja Aquanaut to nowoczesny sportowy szyk. Wprowadzony w 1997 roku Aquanaut stał się sensacją. Był to zupełnie nowy, nowoczesny, i niezwykły zegarek. Nautilus był inspiracją dla zaokrąglonej ośmiokątnej obudowy. Pasek Tropikal, wyposażony w innowacyjny materiał kompozytowy, wyróżniał się zwiększoną odpornością na ścieraniem słoną wodę i promieniowanie ultrafioletowe.

Model Zegarka Patek Philipe World Time, Annual Calendar

Patek Philippe przygotował nową wersję słynnego modelu World Time, zastępując model z 2000 roku. Jednakże różnice są niewielkie, z wyjątkiem niewielkiego zwiększenia rozmiaru. Projekt wskazówek został całkowicie przeprojektowany: nowa wersja z zaokrągloną końcówką wskazówki godzinowej jest wyraźnie inspirowana pierwszym Ore del Mondo z lat 30. Mechanizm tego zegarka, Calibre 240 HU, wyposażony jest w wygodny przycisk na godzinie 10, który pozwala przeskoczyć wskazówkę godzinową o jedną godzinę do przodu i jednocześnie zatrzymać tarczę ze strefami czasowymi, bez wpływu na przebieg zegarka.

Rodzina Annual Calendar ma nową innowację konstrukcyjną: pierwsza wersja w tej rodzinie z tym opatentowanym mechanizmem, komplikowanym przez wskaźniki dnia tygodnia i miesiąca umieszczone w podwójnym okienku poniżej pozycji 12 oraz strzałkę daty na dole tarczy. Niewątpliwie źródłem inspiracji dla tego modelu stały się pierwsze zegarki Calatrava z lat trzydziestych XX wieku: ich styl jest widoczny w prostych i surowych liniach koperty, w wyraźnej grafice tarczy. Ultramarynowa podwójna skala minutowa, nadrukowana metodą sitodruku na srebrnym tle tarczy, zapewnia wygodę i czytelność. Kolejną wizualną cechą nowości jest łukowate logo Patek Philippe.

Zegarki Szwajcarskie

Patek Philippe Calatrava Clous De Paris, Golden Ellipse

Ikoniczna nowość pojawia się w kolekcji Calatrava, która jest uosobieniem eleganckiego stylu Patek Philippe. Popularny klasyczny model ze wykończonym w stylu Clous de Paris został zaktualizowany: koperta różni się nie tylko zwiększonymi wymiarami, ale także zmienioną konstrukcją: inżynierowie porzucili stary typ (dwuczęściowa obudowa, pusty dekiel). Nowa obudowa składa się z trzech części, przezroczysty dekiel z sześcioma śrubami odsłania ultra-smukły Calibe. Dzięki doskonałym liniom Calatrava jest uważany za absolutny punkt odniesienia dla okrągłych zegarków na rękę i jeden z błyszczących przykładów nienagannego stylu Patek Philippe.

Uosobienie szlachetnej powściągliwości i ponadczasowej doskonałości, ten niezwykle elegancki zegarek niezmienne podbija serca każdego nowego pokolenia koneserów zegarmistrzostwa. Idealna harmonia to kolekcja Golden Ellipse Patek Philippe, Eliptyczna koperta będąca hybrydą koła i prostokąta, zawiera głęboko osadzoną tarczę, ze złotymi wskazówkami i znacznikami godzin unoszącymi się nad nią. Twórcy Golden Ellipse zaprezentowanej w 1968 roku, w najbardziej śmiały sposób odeszli od tradycyjnych form koperty zegarka. Konstrukcja modelu oparta jest na zasadzie złotej selekcji, wydedukowanej przez matematyków starożytnej Grecji.

Nowość dla kobiet Gondolo Gemma i Twenty-4 od Patek Philipe

Zainspirowany modelem Patek z 1933 roku, nowy zegarek biżuteryjny na rękę Gondolo Gemma jest wykonany w stylu tamtej odległej epoki, ale jednocześnie przyciąga wzrok aktualnymi, nowoczesnymi detalami. Ten zegarek wyróżnia się gładką, poziomą kopertą w kształcie beczki z anatomiczną krzywizną i fasetowanym szkiełkiem szafiru, który bawi się światłem i cieniem. Tarcza jest wykonana z naturalnej masy perłowej z centralną częścią wyłożoną giloszem lub diamentami.

Wśród nowości z gamy modeli zegarków damskich zwraca również uwagę na nowe opcje. Ten zegarek, połączony z odważnymi sylwetkami, ponadczasową estetyką i geometryczną oszczędnością, stanowi nowoczesną interpretację stylu Art Deco.Twenty-4 to ekskluzywna linia zegarków dla kobiet, która obejmuje modele prostokątne z różnymi kopertami, ściągaczem, tarczą i wskazówkami. Dostępne w wersji z różowego złota i diamentu lub ze stali nierdzewnej, doskonale komponują się garderobą biznesową i casualową.   


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Manufacturowe zegarki Maurice Lacroix. Ale co to właściwie oznacza?

Zegar atomowy

Jak bezpiecznie zmienić datę w zegarku?

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: