Chat with us, powered by LiveChat

KUPUJ TERAZ W NIŻSZYCH CENACH NA BLACKWEEK

Manufacturowe zegarki Maurice Lacroix. Ale co to właściwie oznacza?
Dodano: 20-07-2020 w kategorii: Ciekawostki, Technologie, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Bez wątpienia, XXI wiek to okres rozwoju technologii i automatyki, zwłaszcza w zakresie produkcji. Właściwie, niewielu z nas może sobie wyobrazić, że najbardziej popularne produkty, jak np. telewizory, telefony komórkowe czy lodówki, są wytwarzane w manufakturach. Właśnie dlatego, osoby preferujące tzw. „ręczną robotę” doceniają produkty, które zostały stworzone w oderwaniu od seryjnej produkcji. Również, wielbiciele zegarków zwracają uwagę na to, by ich czasomierz był inny niż wszystkie. Taką możliwość daje marka Maurice Lacroix funkcjonująca nieprzerwanie od 1975 roku i tworząca czasomierze, które pomimo że są sygnowane określonym modelem, cechują się swoistością i indywidualnym zaangażowaniem każdego pracownika fabryki. Zapewne, wiele osób zastanawia się, co tak wyjątkowego może być w tych urządzeniach. Oto kilka argumentów przemawiających za wyborem zegarków właśnie tej marki.

  1. Indywidualizm w zegarkach Maurice Lacroix

Jak wspomniano, żyjemy w epoce masowej produkcji. Większość towarów, jakie jesteśmy w stanie kupić na rynku, cechuje się tymi samymi właściwościami, zarówno biorąc pod uwagę design, jak i technologię. Oczywiście, wielu użytkowników nie ma nic przeciwko i nabywa produkty podobne do siebie. Jest jednak grupa osób, która docenia wyjątkowość, jaką cechują się zegarki Maurice Lacroix. Z jednej strony, wyglądem nie odbiegają znacznie od znanych marek funkcjonujących na rynku, z drugiej natomiast, poczucie towarzyszące użytkownikowi czasomierza tej firmy, związane z tym, że ma na ręce standardowy produkt, który jest po prostu inny, wydaje się być bezcenne. Bez wątpienia, każdy kto odznacza się takimi cechami jak: indywidualizm, samodzielność i klasa powinien mieć w swojej kolekcji zegarek z kolekcji Maurice Lacroix. Przykładem może być model Le Chronographe– z czarną tarczą, wskazówkami w białym kolorze kojarzącymi się ze śmigłami samolotu, ozdobiony grubym, czarnym, skórzanym paskiem. Zegarek zwraca na siebie uwagę dosłownie każdym elementem zewnętrznym, zachęcając do głębszego zapoznania się z nim.

  1. Standardowe rozwiązania? Nie! Maurice Lacroix idzie własną drogą

Niestety, współczesny świat przyzwyczaił nas do zaakceptowania standardowej jakości produktów. Nie jest ona zatem ani wysoka, ani też niska. Maurice Lacroix wydaje się iść nieco pod prąd, nie akceptując do końca tego, co podaje „na tacy” codzienność. Firma stworzyła własną jakość zegarków, która jest najlepszą reklamą. Nie poszukuje ona stale nowych Klientów, kusząc ich kolorowymi spotami. Na czym zatem bazują? Odpowiedź wydaje się być bardzo prosta- na jakości i indywidualizmie. Pierwsza z nich gwarantowana jest wyborem najlepszych możliwych materiałów. Weryfikacja dokonuje się nie tylko na etapie ich zakupu, ale także podczas produkcji zegarka. Jest to możliwe z uwagi na jednostkowe podejście do każdej sztuki produktu, a nie do określonej partii. Druga z cech, natomiast, to z jednej strony określenie właściciela tego szwajcarskiego wyrobu, a z drugiej- zegarka, który wyglądem wyraża dumę i mocny charakter.

  1. Stylizacja manufakturowych czasomierzy na miarę mistrza

Również, nurt nowoczesności pociąga za sobą w świecie zegarków konieczność poszukiwania coraz to nowszych rozwiązań. Właśnie dlatego, odwiedzając sklepy internetowe czy stacjonarne, innowacyjne rozwiązania w zakresie osobistych zegarków mogą nas zaskoczyć. Jak zatem sprawa wygląda w przypadku czasomierzy Maurice Lacroix? Marka wydaje się być nienaruszona współczesnymi trendami. Można pokusić się o stwierdzenie, że jej produkty wyglądają tak, jakby od lat pracownik przychodził do pracy i po prostu niestrudzenie powtarzał te same, wypracowane od lat czynności. Oczywiście w tym opisie nie można dopatrywać się negatywów. Ich zegarki to klasa, przykuwająca wzrok stylistyka, a przede wszystkim idealna wizytówka nieco innego, bardzo ciekawego stylu. Na uwagę zasługuje model Moonphase EL1108-PVP01-112-1. Biała tarcza podkreśla klasę, brązowy pasek tworzy idealny, elegancki kontrast względem niej powodując, że ciężko go nie zauważyć. Na wspomnianej tarczy umieszczony jest dyskretnie datownik oraz graficzny wskaźnik faz księżyca. Czasomierz jest idealnym dodatkiem do białej koszuli i garnituru, z jednej strony wyrażając klasę, z drugiej natomiast pozwalając dokładnie wybrać najlepszy wieczór do wyrażenia prostych, ale czasem bardzo ważnych emocji.

  1. Brak przesadnych szczegółów w zegarkach wytwarzanych in House

W czasie, kiedy wielkie firmy, znane dużo bardziej z wysublimowanych modeli zegarków, silą się na to, by swoje kolejne modele wyposażyć w coraz to nowsze funkcje, opisywana marka wygrywa prostotą. Przyglądając się większości ich modeli można uznać, że są one wręcz nudne. Paradoksem jest jednak ujęcie tego słowa w pozytywnym aspekcie, z uwagi na fakt, że właśnie ta „nuda” najbardziej przyciąga. W opinii wielu czasopism oraz rankingów prostota i klasyczne ujęcie tematu jest obecnie bardzo pożądane. Ciężko stwierdzić czy projektanci zegarków damskich i męskich Maurice Lacroix zapoznają się z ich treścią. Jedno jest pewne- mają pomysł i wdrażając go w życie zdecydowanie podejmują dobrą decyzję. Idealnym przykładem modelu może być model AI6008-SS001-430-1. Cechuje się on ciekawą granatową kolorystyką tarczy oraz skórzanego paska, na którym umieszczone jest logo firmy, dyskretnie przypominające, że ma się na ręce produkt najwyższej jakości.

Oferta zegarków Maurice Lacroix

  1. Zegarek Maurice Lacroix Manufakturowy nie dla każdego

Jak wspomniano, zegarki opisywanej marki, bez wątpienia, cechuje indywidualizm. Jest to jeden z aspektów, których nie sposób pominąć. Zapoznając się jednak z kolejnymi modelami można uznać, że są to jedynie cechy swoiste dla każdej ze sztuk wypuszczonej spod mistrzowskiej ręki. Zegarki manufakturowe zdecydowanie nie są dedykowane dla każdego, podobnie jak hobby w postaci kolekcjonowania dzieł sztuki. Nie należy jednak mylnie tego postrzegać, jedynie przez pryzmat zamożności. Owszem, ta również ma tu znaczenie. Istotniejsze jest coś zdecydowanie głębszego. Mówi się, że niektóre przedmioty mają charakter. W przypadku zegarków Maurice Lacroix nie trzeba czynić specjalnych starań, by go dostrzec. O ile z jego zauważeniem nie ma problemu, pojawia się on w zakresie jego docenienia. Nie jest to łatwe, gdyż zegarki zapewne nie są typowymi, które zwyczajnie zakładamy każdego poranka, wychodząc do pracy. W latach 90- tych powstał kultowy film o samochodzie, który każdorazowego właściciela „darzył tak głębokim uczuciem”, że kobiety pojawiające się u jego boku w przypadkowy i tragiczny sposób ginęły. Podobnie jest w zakresie szwajcarskich dzieł sztuki- nie akceptują kompromisów ani też zastępników.

Zadając sobie zatem pytanie, co oznacza, że zegarki Maurice Lacroix są tworzone wykorzystując technikę manufakturową, należy wskazać nie tyle na aspekty techniczne, co na cechy produktu, takie jak: jakość, dostojność, charakter i niepowtarzalność. Właściwie, sposób ich wykonania schodzi na drugi, a nawet trzeci plan. Ich zdecydowanie mniejsza dostępność, indywidualny charakter, a także cena powodują, że nie może ich mieć każdy. Nawet jeśli trafią w ręce nabywcy, który po prostu chciałby posiadać taką rzecz w swoich zbiorach, to jedynie osoba z odpowiednim charakterem jest w stanie odpowiednio docenić wyrafinowanie, kunszt i finezję tychże zegarków. Natomiast, w zakresie budżetu, wspomniane cechy powodują, że nabywając ten czasomierz mamy poczucie dobrze wydanych pieniędzy.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Repliki zegarków – replika a podróbka

Twój zegarek uległ namagnesowaniu? Sprawdź, czy możliwa jest jego naprawa!

Podróbki zegarków

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: