Chat with us, powered by LiveChat
Zegarki - produkty ponadczasowe
Dodano: 03-01-2019 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

Zegarki – produkty ponadczasowe

Stało się rozpoczęliśmy rok 2019. Żegnamy stare, żeby powitać nowe. Czy oznacza to, że zegarki, które pojawiły się na rynku w 2018 odejdą do lamusa? Nie! A wiecie dlaczego? Bo zegarki to produkty ponadczasowe

Zegarki – towary inne niż wszystkie

Kiedy zbliżają się święta i sylwester ze wszystkich stron media trąbią o wyprzedażach, końcówkach kolekcji, roczników. Z radia dowiadujesz się, że to ostatnia szansa, by w pełni odliczyć koszt leasingu Twojego Mercedesa lub kupić nowego Forda z 2018 z rabatem nawet do 30% w kredycie 50/50. Teoretycznie wszystkie rzeczy produkowane i wypuszczone na rynek w 2018 roku zdają się tanieć i tracić na wartości, gdy tylko na kartach kalendarza pojawia się 2019. Teoretycznie, bo w praktyce jest przynajmniej jedna grupa towarów, której ząb czasu nie jest w stanie nadgryźć, a w niektórych przypadkach działa nawet na ich korzyść – są to zegarki naręczne!

Zegarki – „pogromcy czasu”?

Podstawową funkcją zegarka jest pomiar czasu. To w tym celu został wynaleziony jako zegar słoneczny już w czasach, o których nasze dzieci uczą się na początkowych lekcjach historii. Z czasem, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na produkty biżuteryjne, wynaleziono zegarki naręczne i towarzyszą nam one do dziś. Choć jest ich całe mnóstwo, a moda się zmienia, nie tracą one na wartości a i ich popularność nie maleje. To właśnie ze względu na tę specyfikę zegarki nazywa się „pogromcami czasu”.

Zegarki nie potrzebują dowodu

Brzmi zabawnie, ale coś w tym jest. Najlepiej widać to w porównaniu z samochodami, które obok czasomierzy uchodzą za jedne z produktów luksusowych. Kiedy kupujesz auto, tym co definiuje jego wartość, jest w ogromnej mierze rok ich produkcji. To rocznik definiuje wersję danego modelu i pomaga ustalić cechy auta. Przy zegarkach rok produkcji praktycznie nie ma znaczenia i kupując czasomierz tak naprawdę nie wiemy, kiedy został on tak naprawdę wyprodukowany. Niektóre modele utrzymują się bowiem w sprzedaży przez długie lata i są systematycznie doprodukowywane. Jedynie modele limitowane wydawane w związku z pewnymi okolicznościami wiążą się bezpośrednio z rokiem ich produkcji (np. Festina Tour de France 2015), ale są to niemal pojedyncze sytuacje.

Dlaczego zegarki nie przeminą?

Czas jest wszędzie taki sam

Inną, bardzo ważną cechą jaka sprawia, że zegarki mają charakter ponadczasowy jest fakt, iż czas jest pojęciem uniwersalnym. Oczywiście, w różnych strefach w tym samym momencie mamy różną godzinę a nawet datę, ale w ogólnym rozrachunku wszyscy żyjemy tym samym planem, gdzie godzina to 60 minut a minuta 60 sekund. Z tej właśnie przyczyny zegarek zawsze będzie nam potrzebny, aby wiedzieć jaki czas aktualnie mamy.

Zegarki – funkcja estetyczna

Czasomierze naręczne poza wskazaniem aktualnej godziny mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę, która działa na ich korzyść i zapewnia im długowieczność – pełnią funkcję estetyczną. Zgodnie z tym jak wynaleziono je w. XVI wieku na zlecenie Królowej Elżbiety I, są praktyczne i efektowne. Stanowią dopełnienie stroju a czasem nawet jego kluczowy element. Przyciągają wzrok i wzbudzają zainteresowanie. Pomagają wyrazić własny styl jak również podkreślić prestiż użytkownika, a także sprawdzają się jako gadżet przydatny np. w pracy. Niezależnie od tego, czy wybieramy model szwajcarski czy zegarek typu fashion, nie sposób nie zwrócić uwagi na jego design, który odpowiada naszym upodobaniom. Z tej właśnie przyczyny żaden gadżet typu telefon, tablet czy inny „bajer z przyszłości” nie zastąpi zegarka naręcznego.

Zegarki – lokata kapitału

Ponieważ Zegarki naręczne to produkty ponadczasowe, możemy łatwo domyślić się, że ich wartość praktycznie nie spada i nawet jeśli kupimy je w promocji, to o ile są one oryginalne, praktycznie zawsze będą trzymały swoją cenę. Z tej właśnie przyczyny kolekcjonerzy często tworzą pokaźne zasoby czasomierzy, którymi chwalą się przed znajomymi. Inni stawiają na zakup jednego, ale wyjątkowego np. Limitowanego modelu, który pielęgnują niemal niczym dzieło sztuki mając świadomość, że jego wartość z czasem wzrośnie. Tak! Wzrośnie, bo zegarki to doskonała lokata kapitału.

Jak widać, zegarki to produkty, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych grup towarowych. O ile tylko są oryginalne, cechuje je wysoka jakość i ponadczasowy charakter. Stanowią doskonałą lokatę kapitału i element pozwalający wyrazić własny styl. Są produktami luksusowymi, których wartość rośnie wraz z klasą towaru. Trzeba przyznać, że cieszymy się, że zajęliśmy się sprzedażą właśnie zegarków, gdyż mamy pewność, że tkwimy w branży z historią, która nie będzie mieć końca!

Teksty, które mogą Cię zainteresować: 10 ciekawostek o zegarkach, Zegarki a wyprzedaże

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: