Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Raymond Weil - najważniejsze informacje o marce

Raymond Weil to młoda i niezależna marka, która do dnia dzisiejszego jest zarządzana przez rodzinę założyciela. Firma do swoich najważniejszych wartości zalicza tworzenie zegarków w oparciu o muzykę, a także pozostanie wiernym pierwotnym inspiracjom, które doprowadziły do powstania marki. Pozostałe kluczowe dla marki wartości to: precyzja, rzemiosło, szwajcarska jakość oraz hołd dla założyciela. Jaką marką jest Raymond Weil? Jakie zegarki tworzy ta firma? Zapraszamy do zapoznania się z treścią opracowania. 

Jaka jest historia marki Raymond Weil?

Raymond Weil to młoda marka, która została założona w 1976 roku w Genewie. Nazwa firmy pochodzi od imienia i nazwiska założyciela, który został zastąpiony na stanowisku kierowniczym przez swojego zięcia. Marka Raymond Weil do dnia dzisiejszego jest niezależną własnością rodziny twórcy. Od samego początku, tę markę wyróżniały bardzo ścisłe powiązania z muzyką. Taka inspiracja wynikała z zainteresowań jej założyciela, który był wielkim pasjonatem muzyki klasycznej. Szwajcarska firma ma na swoim koncie limitowane kolekcje zegarków, dedykowane wybranym, legendarnym artystom i nie tylko. Warte wyróżnienia są serie: Freelancer Jimi Hendrix (w ilości 500 sztuk), Maestro The Beatles (w ilości 3000 sztuk), Tango GMT Bob Marley (w ilości 1500 sztuk) oraz Freelances AC/DC (w ilości 3000 sztuk). Uwagę przykuwa także limitowana seria zegarków dedykowana kultowej gitarze elektrycznej Gibson Les Paul.

Powiązanie z muzyką marki Raymond Weil.

Marka Raymond Weil od kiedy powstał jej pierwszy zegarek, dąży do osiągnięcia doskonałości zegarmistrzowskiej i wykorzystywania swojej wiedzy i doświadczenia, by sprostać wymaganiom szwajcarskiej marki. Pasja tworzenia zegarków oraz miłość do muzyki jest przekazywana z pokolenia na pokolenie w rodzinie Raymonda Weila. Marka może pochwalić się 40 letnim zaangażowaniem w przemysł muzyczny we wszystkich gatunkach. Warte wyróżnienia jest współpracowanie firmy z największymi salami koncertowymi na świecie, takimi jak Royal Albert Hall.

Marka na swoim koncie ma także bycie partnerem nagród muzycznych BRIT Awards. Firma opisując swoje działania, wspomina, że jako szwajcarski producent zegarków, komponują swoje czasomierze tak, jak muzycy komponują swoje największe przeboje. Według obecnych właścicieli marki, muzyka kiedyś była największą inspiracją Raymonda Weila. Obecnie jest zaś nośnikiem wartości, know-how i entuzjazmu zegarmistrzów. Muzyka jest do tego stopnia kluczowa dla marki, że stała się ona integralną częścią marketingu.

Jakie są zegarki marki Raymond Weil? 

Marka Raymond Weil ma świadomość tego, że w produkcji wysokiej jakości zegarka istotny jest estetyzm. Dbając o design swoich zegarków, Raymond Weil łączy ergonomię, wyrafinowanie i nowoczesność. Modele tej marki wyróżniają się poprzez posiadanie silnej tożsamości. Zegarki szwajcarskie Raymond Weil łączą w sobie wszystkie elementy, stanowiące o najwyższej jakości szwajcarskich produktów. Cechy charakterystycznego takiego stylu tworzenia zegarków to: precyzja, jakość, niezawodność, szlachetność i techniczny charakter materiałów. Według właścicieli marki dbałość o szczegóły i precyzja są niezbędnym warunkiem osiągnięcia doskonałości. 

Damskie i męskie kolekcje marki Raymond Weil.

Omawiając najważniejsze informacje o marce Raymond Weil, nie można pominąć opisów kolekcji tego producenta wysokiej jakości czasomierzy. Na początku lat 90 marka wprowadziła trzy kolekcje. Pierwsza z nich to męska i damska kolekcja Parsifal, którą wyróżnia oryginalna mieszanka komplikacji szlachetnych materiałów, starannego wykonania oraz innowacyjnych projektów. Kolejna pozycja od tej firmy to Tango, czyli połączenie funkcjonalności i estetyki. Modele tej marki wyróżnia zastosowanie dopasowanych, okrągłych lub prostokątnych tarczy, które zagwarantowały im popularność na całym świecie. Kolekcja Tradition to klasyczny i wyrafinowany styl, oddający w największym stopniu dziedzictwo zegarmistrzowskie marki Raymond Weil.

Innowacja i technologia to bardzo ważne elementy tożsamości marki Raymond Weil. Na swoim koncie posiada ona opatentowany system bransoletek w damskiej kolekcji Shine. Do sukcesów marki zalicza się także stworzenie całkowicie męskiej, w pełni mechanicznej kolekcji Don Giovanni Così Grande. Duże znaczenie dla marki ma także kolekcja Maestro, oferująca wyjątkowy zegarek z limitowanej serii. Na uwagę zasługuje także pierwszy elegancki i ekskluzywny zegarek męski z kolekcji Nabucco. Zegarki te cechowały: 46-milimetrowa koperta, wodoszczelność na poziomie 200 m i użyty wyrafinowany materiał: włókno węglowe. Zegarek posiadał, pierwszy w historii firmy, ułamkowy chronograf ze wskaźnikiem rezerwy chłodu. Kobiety otrzymały swoją kolekcję Nabucco w 2009 roku. Szlachetne materiały oraz miękkie krzywizny sprawiły, że kolekcja ta urzekła kobiety na całym świecie.

Firma Raymond Weil posiada krótką, ale bardzo charyzmatyczną historię. Od momentu założenia związana jest ona z muzyką, która nadaje szczególny klimat produkowanym przez markę zegarkom. Raymond Weil w swojej ofercie posiada wiele kolekcji, w których znajdują się bardzo różne modele zegarków. Dla fanów muzyki i ograniczonych gadżetów, interesujące będą limitowane kolekcje czasomierzy, poświęcone wybitnym muzykom, takim jak Jimmy Hendrix czy The Beatles.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Manufacturowe zegarki Maurice Lacroix. Ale co to właściwie oznacza?

Kto kupuje i dlaczego zegarki tytanowe?

Jak wybrać zegarek męski?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: