Chat with us, powered by LiveChat
Kto kupuje i dlaczego zegarki tytanowe?
Dodano: 21-07-2020 w kategorii: Ciekawostki, Technologie, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Współcześnie, poszukuje się coraz więcej rozwiązań, które zapewnią nam możliwość użytkowania produktów nie tylko po normatywnym okresie ich eksploatacji, który często wyznaczony jest czasem gwarancji, ale także po jego upływie. Po latach funkcjonowania na naszym rynku przedmiotów azjatyckiej produkcji, konsumenci coraz częściej zwracają swoją uwagę nie na atrakcyjną cenę, ale na jakość. Ze względu na zmianę znaczenia zegarków, również ich posiadacze bardziej doceniają wytrzymałość i niezawodność, niż jedynie niskie koszty zakupu. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, marki produkujące tego typu produkty, powiększają swoją ofertę o tytan.

Historia zegarków z tytanu

Tytan jest pierwiastkiem chemicznym o stosunkowo długiej historii, liczącej około 230 lat. Został odkryty w Wielkiej Brytanii przez Williama Gregora. Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż z uwagi na właściwości, jakimi się charakteryzuje, a także cechy fizyczne, nawiązuje do postaci, które wieki temu budziły szacunek i respekt- bóstw mitologii greckiej. Czym zatem odznacza się tytan? Przede wszystkim barwą, która jest szara z metalicznym połyskiem. Dodatkowo, co wyjątkowo istotne w codziennej eksploatacji, jest on bardzo wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrzne. Pierwsze skojarzenie, jakie może pojawiać się po analizie tych właściwości, jest takie, że musi być to materiał ciężki. Przeciwnie, jest on wyjątkowo lekki, co dodatkowo wpływa na komfort użytkowania zegarków.

Zegarki tytanowe

Już sama charakterystyka tytanu pozwala stwierdzić, że wykonane z niego czasomierze to produkty wyjątkowe. Niska waga i relatywnie surowy wygląd, skorelowane z technologią i niezawodnym mechanizmem tworzą iście „boskie” połączenie. Ważne jest również to, że pierwiastek ten ma właściwości antykorozyjne. Pozwala to na jego eksplorowanie właściwie w każdych warunkach- nawet takich, w których standardowe mechanizmy nie działają. Obecnie, większość liczących się na rynku firm prezentuje produkty stworzone w pełni z tytanu lub zawierające w swoim składzie istotny jego procent. Częstokroć, technologia ta stosowana jest w urządzeniach stricte sportowych, zwłaszcza dedykowanych dla dyscyplin, w których narażone są na duże działanie czynników zewnętrznych. Na uwagę zasługuje zegarek Ball DC3026A-SC-BK Nedu, będący przykładem połączenia ceramiki i tytanu. Wszyscy sympatycy dużych, budzących respekt czasomierzy, będą nim zachwyceni. Znacznej wielkości czarny cyferblat uzupełniony wskaźnikami najważniejszych parametrów, jakich użytkownik może potrzebować (data, sekundnik, nazwa dnia), jest bardzo dobrą wizytówką. Potęgę zegarka podkreślają także duże pokrętła i tytanowo- stalowa bransoleta. Zapoznając się również z jego specyfikacją okazuje się, że jest on dedykowany dla nurków. Przeznaczenie to idealnie koresponduje z właściwościami materiału, dając rękojmię niezawodności. Zwolennicy rozwiązań, które zapisały się na kartach historii jako zdecydowane klasyki, będą zainteresowani zegarkiem Casio G- Shock GMW-G5000TB-1ER Specials.

Pierwsze wrażenie może nie być zaskakujące, gdyż jego wygląd nawiązuje zdecydowanie do znanej i lubianej przez większość typowej stylistyki tej marki. Prosty wyświetlacz, stonowana kolorystyka raczej nie przyciągają wzroku bardziej niż inne produkty umieszczone na sklepowej witrynie. Jednak, materiał z jakiego zegarek został wykonany (tytan) sprawia, że jest to wprost ekstremalne rozwiązanie. Przypomnieć jedynie należy, że w linii G-Shock stosowana jest technologia, która w wyjątkowy sposób amortyzuje wszelkie wstrząsy, zapewniając niemal 100% dokładność wskazywania. Również, propozycje dla Pań wykonane z tytanowego stopu prezentują się bardzo ciekawie. Zegarek Festina F20468-2 TITANIUM to idealne połączenie delikatności i stylu. Granatowa tarcza uzupełniona cyfrowym oznaczeniem godzin, połączona ze srebrnym paskiem, stanowi nie tylko piękny czasomierz, ale również element biżuteryjny. Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, że jest on dedykowany dla alergików. Można zatem domyślać się, że materiały użyte przy jego produkcji są z najwyższej półki. Delikatniejszą alternatywą jest zegarek Bering 11334-770 Classic z szafirowym szkłem i zapięciem G- Link. Jego fizyczność niczym nie zwiastuje ponadnormatywnej wytrzymałości tworzonej przez tytanowy materiał, podsycanej skandynawskim pochodzeniem.

Chcąc zatem odpowiedzieć na pytanie, kto kupuje tytanowe czasomierze i dlaczego, należy uznać, że będą one idealnym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport oraz prowadzących aktywny tryb życia Nie jest to jednak reguła. Ich elegancka stylistyka i klasyczny wygląd są bardzo dobrą przesłanką, by używać je w codziennym życiu jako dodatek do koszuli czy garnituru, a jednocześnie w roli wizytówki niezłomnego charakteru i osobowości.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Dlaczego zegarek uczula?

Jak usunąć zarysowania z zegarka?

Czy warto kupić zegarek limitowany?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: