Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Skeleton

Zegarki Skeleton

Skeleton watch to wyjątkowy typ zegarka, który swoją doskonałą renomę i ogromne zainteresowanie zawdzięcza nietuzinkowej konstrukcji. Opiera się ona na transparentnym deklu i tarczy, przez które widać pracujący mechanizm zegarka. Tarcza zegarka typu skeleton jest wykonana ze szkła przez co wszystkie zewnętrzne elementy mechanizmu są doskonale widoczne i sprawiają wrażenie zdobień, po których poruszają się wskazówki. Na rynku dostępne są także modele, w których producenci całkowicie rezygnują z tarczy na rzecz mostków i półmostków o kształcie ażuru.

Kiedy pojawiły się zegarki Skeleton?

Modele typu skeleton pojawiły się już w latach 20-stych XIX wieku jako czasomierze luksusowe i drogie. Były symbolem prestiżu i tylko niewielu mogło sobie na nie pozwolić. Obecnie niewiele się zmieniło, gdyż producentów oferujących modele tego rodzaju jest niewielu, a cena jaką trzeba zapłacić jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku czasomierzy o standardowej, analogowej tarczy.

Warto zaznaczyć, że skeleton watch to w większości przypadków zegarki mechaniczne z naciągiem ręcznym. Dzieje się tak, gdyż w ich przypadku doskonale widoczne są wszystkie elementy mechanizmu, nie zaś jak przy automatach, gdzie sporą część werku przysłania wahnik. Taka budowa pozwala uzyskać doskonały efekt wizualny, który cieszy się uznaniem klientów.

Jakie marki porywają się na stworzenie tak pięknego zegarka jakim jest Skeleton?

Do najbardziej popularnych czasomierzy o budowie typu skeleton należą modele Maurice Lacroix Masterpiece, które łączą ciekawą kolorystykę i design z bogatą konstrukcją widocznego mechanizmu. Ich bardzo wysoka cena idzie w parze z doskonałą jakością, przez co zyskują sobie szerokie grono fanów. Poszukujący tańszych egzemplarzy mogą z powodzeniem skupić się na również interesujących zegarkach Tissot Chemin Des Tourelles Squelette, których koszt jest zdecydowanie niższy.

Choć fanów modeli skeleton jest bardzo dużo, zdarzają się również ich przeciwnicy, którzy podważają praktyczność tego typu zegarków. Zarzucają im oni słabo czytelną tarczę, która uniemożliwia szybkie i łatwe odczytanie obecnej godziny. Jednak ponieważ o gustach się nie dyskutuje, kwestię tę należy pozostawić każdemu do indywidualnej oceny.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: