Chat with us, powered by LiveChat

KUPUJ TERAZ W NIŻSZYCH CENACH NA BLACKWEEK

Double Security

Double Security – historia

Szwajcarskie zegarki od zarania dziejów cieszyły się uznaniem szerokiego grona klientów szukających w nich doskonałej jakości jak i designu. Wraz z napływem nowych firm oferujących czasomierze, „starzy producenci” stanęli przed niełatwym wyzwaniem wyróżnienia się na rynku czymś, co przewyższa standard oferowany przez innych. Rozpoczął się wyścig, na którym „zawodnicy biegli jednym z dwóch torów”. Jedni wybierali pracę nad nowym, ciekawszym designem, inni zaś za priorytet stawiali sobie podniesienie jakości oferowanych produktów. Wśród tych drugich znalazła się również Certina, która w myśl idei dającej początek obecnej nazwie firmy, postanowiła za wszelką cenę wybić się z tłumu dzięki zegarkom bardzo wysokiej klasy. Chcąc sprostać oczekiwaniom klientów na całym świecie, postanowiono stworzyć system, który zabezpieczy to, co w czasomierzu najważniejsze – mechanizm!  Prace rozpoczęte w 1959 roku zakończyły się sukcesem, a Certina z dumą opatentowała system podwójnych zabezpieczeń Double Security (DS), który z czasem stał się znany na całym świecie przynosząc marce uznanie zegarmistrzowskiej śmietanki oraz kolejnych klientów.

Double Security – budowa

System DS, który stworzyła Certina, to specjalna konstrukcja koperty opierająca się przede wszystkim na dodatkowych uszczelkach, ale również wzmocnionym dnie koperty jak również szafirowym szkle. Wyszczególniając poszczególne elementy wskazać należy:

  • Szafirowe szkło
  • Uszczelkę O-ring zabezpieczającą tubus
  • Dwie uszczelki O-ring zabezpieczające koronkę
  • Specjalną uszczelkę na dnie koperty
  • Wzmocnione dno koperty

Wszystkie razem jak i każdy z osobna mają na celu podniesienie jakości i wytrzymałości zegarków Certina, a także zwiększenie jego wodoszczelności. Czy wiecie, że wśród kolekcji DS Certina nie znajdziecie modelu o WR niższym niż 10 ATM/100 M?

Zegarki Certina Double Security a testy

DS odporne na zmiany temperatury

Ponieważ DS Concept był pionierskim jak na początek 2.połowy XX wieku wynalazkiem, w powietrzu czuć było niedowierzanie w jego skuteczność. Certina zamiast żyłować się i przekrzykiwać tłumy zadające zbędne pytania, postanowiła w praktyce przedstawić fenomen swojego systemu. Zegarki Certina DS zaczęto udostępniać różnym osobom zajmującym się ekstremalnymi pracami i dyscyplinami, podczas których czasomierze te poddawane były testom użytkowym. Dzięki temu, w praktyce a nie w warunkach laboratoryjnych, które potrafią nagiąć rzeczywistość (jak w przypadku klas wodoszczelności) sprawdzono i udowodniono zasadność wprowadzenia Double Security.

Pierwszym testem, jakże trudnym było wyposażenie szwajcarskiej ekipy wspinaczkowej podbijającej ponad 8-tysięczny masyw Dhaulagiri w czasomierze Certina. Mimo silnych, ekstremalnych wręcz zmian ciśnienia oraz pozostałych warunków atmosferycznych, po zejściu himalaistów z „Białej góry” okazało się, że modele te nadal wskazują czas bez zarzutu. Kolejnym sprawdzianem było zamontowanie modelu z systemem DS w kole samochodu wyścigowego BMW. W 1963 roku auto  z prędkością 170km/h pokonało 15 razy tor wyścigowy. Zegarek po raz kolejny zdał egzamin. Dwa powyższe eksperymenty udowodniły światu, że czasomierze z systemem DS odporne są na silne zmiany temperatur zarówno jeśli chodzi o silne nagrzanie produktu jak i jego schłodzenie do poziomu, w którym wielu ludzi nie byłoby w stanie przetrwać.

DS jako system podnoszący wodoszczelność

Choć świat poznał już fenomen Certina, producent postanowił kontynuować serię badań. 1968 rok zaowocował kolejnym udanym eksperymentem, w którym wzięli udział naukowcy US Navy. Podczas badań Sealab-II obserwowali życie delfinów. Jak łatwo się domyślić, test ten miał na celu sprawdzenie wytrzymałości systemu DS względem wodoszczelności. Ten sprawdzian Certina również przeszła pomyślnie, a firma udowodniła, że DS Concept sprawdza się nawet w trakcie nurkowania.  

Śladem US Navy poszły kolejne instytuacje, w tym Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA), która doceniła jakość i niezawodność czasomierzy z systemem DS, a konkretnie modelu Certina DS Super PH 1000m, podczas badań, jakie przeprowadzała w Indiach Zachodnich, a także Instytut Geograficzny w Zurichu,  który korzystał z Certiny podczas prac w Spitzbergen.

DS odporne na wstrząsy i uderzenia

Aby ukazać pełny wachlarz zalet systemu DS producent pokusił się o dwa, iście ekstremalne testy, które pokazały, że Concept ten wzmaga odporność czasomierza względem uszkodzeń wynikających z uderzenia zegarkiem. Pierwszym z tych sprawdzianów był skok ze spadochronem z helikoptera prosto do Jeziora Zuryskiego, który wykonał znany na całym świecie kaskader Harry Froboess. 70-latek w momencie skoku miał na ręku czasomierz Certina. Model ten bez żadnego uszczerbku przetrwał ten wyczyn i nie odniósł szwanku nawet w wyniku zderzenia z taflą wody. 

Drugim testem tej kategorii było umieszczenie modelu DS wewnątrz hokejowego krążka. W tym eksperymencie, przeprowadzonym w 1971 roku, udział wziął znany hokeista i pasjonat zegarków Rene Stoltz. Zawodnik wykonał niezwykle silny strzał na bramkę, w wyniku którego krążek przeleciał po tafli z prędkością 160km/h. Zanim jednak wpadł “w światło bramki”, przebił drewnianą płytę. Gdy po zakończeniu testu wyjęto zegarek z krążka z dumą stwierdzono, że ani koperta ani mechanizm nie odnotowały żadnych uszkodzeń.

Obecnie DS Security, obok symbolu żółwia, jest znakiem rozpoznawczym Certiny. Ludzie na całym świecie decydują się na zakup tych właśnie produktów głównie ze względu na zamontowany w niej system.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: