Chat with us, powered by LiveChat
Casio gbd-h1000 - jak wykorzystać potencjał zegarka do udanego treningu
Dodano: 18-07-2020 w kategorii: Ciekawostki, Smartwatche, Technologie, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Obecnie, codzienność wielu z nas opiera się w większości na czasie spędzonym za biurkiem w biurze lub za kierownicą w miejskim korku. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby poszukiwać skutecznej alternatywy, która pozwoli nam oderwać się od utartego schematu rzeczywistości. Bez wątpienia, taką możliwość daje nam sport. Obecnie, rynek klubów fitness jest bardzo szeroki. Również samodzielnie poszukujemy miejsc i możliwości do praktykowania nowych aktywności fizycznych. Przy okazji zaopatrujemy się w liczne urządzenia mające pomóc nam w tym, takie jak zegarki, smartbandy czy bezprzewodowe słuchawki.

Skupiając się na pierwszej kategorii, nie sposób nie wspomnieć o zegarkach firmy Casio. Ta znana i popularna marka, która od lat funkcjonuje na naszym rynku, już wielokrotnie prezentowała modele dla najbardziej wymagających sympatyków aktywności. Teraz jednak przyszedł czas na produkt, jakiego dotychczas nikt się nie spodziewał: mowa tutaj o modelu GBD-H1000. Najlepszym słowem określającym go jest „kompletność”. Jak możemy wykorzystać jego potencjał w czasie codziennego treningu? Oto kilka wskazówek.

  1. Technologia solarna na najwyższym poziomie

Firma Casio zdecydowała się tu na zastosowanie technologii Tough Solar. Pozwala ona na długotrwałe używanie zegarka bez konieczności wymiany baterii czy też podłączenia do ładowarki. Dlaczego jest to tak ważne? Z jednej strony, wpływa to stricte na użyteczność zegarka. Firma zdaje sobie sprawę, że użytkownik nie chce zastanawiać się nad tym czy jego urządzenie będzie działało przez cały czas treningu, czy może bateria rozładuje się w jego trakcie. Właśnie dlatego podjęto decyzję o stworzeniu niemal samonapędzającego się urządzenia. Promienie słoneczne, które docierają do mikropłytek fotowoltaicznych umieszczonych na tarczy zegarka gwarantują, że nawet najdłuższy trening nie będzie zakończony przedwcześnie. Dodatkowym udogodnieniem, bez wątpienia, jest wskaźnik stanu baterii wyświetlany na zegarku. Pozwala to na skontrolowanie jej stanu przed każdą wyprawą. Należy w tym miejscu wspomnieć o tym, że producent deklaruje, iż jego produkty są w stanie działać nawet do dwóch lat w całkowitym zaciemnieniu. Pozwala to zatem w spokoju rozwijać swoje sportowe pasje, osiągając mistrzowskie wyniki.

Zapoznaj się:

 

  1. Pomiar tętna

Każdy, kto uprawia chociaż amatorsko sport, zdaje sobie sprawę, że nasz organizm jest swojego rodzaju złożonym mechanizmem. Jednym z istotnych wskaźników informujących o stanie naszej kondycji jest tętno. Ma ono znaczenie zarówno w czasie ćwiczeń cardio, kiedy decydujemy się na interwały, pozytywnie wpływające na przyspieszenie metabolizmu, jak i w czasie treningu wytrzymałościowego. Konieczne jest też, by wspomnieć, że opisywany G- Shock ma również możliwość zapisania ostatnich wskazań. Połączenie takiej funkcjonalności z intuicyjną aplikacją i łącznością ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth tworzy zespół, któremu ciężko znaleźć konkurencję.

  1. Smartwatch czy zegarek?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Właściwie, w przypadku modelu GBD-H1000, możemy mówić o dwóch urządzeniach w jednym „ciele”. Z jednej strony, cechy typowego sportowego zegarka (licznik kalorii, licznik przebytych kilometrów, wskaźnik tętna, wskaźnik przyśpieszenia) przemawiają za tym, by klasyfikować go wśród licznych tego rodzaju produktów, jakie występują na rynku. Z drugiej, natomiast, funkcje związane z niemal nieograniczoną łącznością i to w każdym miejscu, w którym się znajdujemy powodują, że mamy do czynienia z kompletnym urządzeniem, będącym nie tylko osobistym trenerem personalnym, ale również multimedialnym centrum informacji.

 

  1. Połączenie GPS

Umieszczony w zegarku moduł GPS najwyższej jakości pozwala na precyzyjne osiąganie wyznaczonych celów oraz analizę osiąganych wyników. Z uwagi na konstrukcje zegarków linii G- Shock, zapewniającą właściwie pełną amortyzację w trakcie aktywności fizycznej, również GPS przekazuje dane niemal nieobciążone błędem pomiarowym. Dodatkowo, wsparcie tej funkcji przez aplikację mobilną pozwala zlokalizować nasz telefon w każdych warunkach.

  1. Funkcjonalny wyświetlacz

Jak wiadomo, jakość materiałów użytych do produkcji zegarków Casio G- Shock jest iście „kosmiczna”. Podobnie jest i w tym przypadku- bez wątpienia można uznać, że model GBD-H1000 jest stworzony do zadań specjalnych. Z jednej strony, cyferblat zegarka, który jest idealnie czarny, z drugiej, natomiast, technologia Full-Auto LED, pozwalająca na błyskawiczny i bezbłędny odczyt danych z wyświetlacza nawet podczas intensywnego wysiłku i dużej ciemności. Wszystko to połączone z technologią High- tech, stworzoną z myślą o biegaczach, daje idealną sportową sztafetę. System High-tech polega na wykorzystaniu modułu GPS, w celu wskazania bieżącej prędkości oraz pokonanego dystansu. Użytkownik nie musi jednak w tym celu dotykać zegarka, zaburzając swój rytm treningu- wystarczy jedynie spojrzeć, aby dowiedzieć się jak idą postępy.

Oferta zegarków G-Shock

  1. Gratka dla fanów sportów wodnych

Coraz więcej osób oddaje się przyjemnościom związanym z pływaniem, nurkowaniem czy innymi tego typu aktywnościami. Teraz można do woli z nich korzystać bez obawy o swój zegarek. Prezentowany model, poza wytrzymałą obudową i antywstrząsową konstrukcją, ma posiada cechę wodoszczelności na poziomie 200M.

  1. Dokładność pomiaru czasu

Zegarki G- Shock to również doskonałe czasomierze. Ich margines błędu wskazywania czasu został zminimalizowany niemal do zera. Właśnie dlatego, jesteśmy w stanie sprawdzić na nim precyzyjnie zarówno lokalny, jak i światowy czas. To jednak nie jedyna cecha z tym związana. Model GBD-1000H został wyposażony w pięć timerów z funkcją auto powtarzania. Charakteryzują się one dokładnością do 1 sekundy i limitem 100 godzin. Można, zatem, pokusić się o stwierdzenie, że na rynku zegarków prawdopodobnie nie ma urządzenia charakteryzującego się podobną dokładnością.

  1. Perfekcyjne wykonanie

Zegarek GBD-1000H na pierwszy rzut oka wygląda bardzo technicznie. Zastosowano w nim typową stylistykę znaną już z innych modeli linii G- Shock. Na uwagę jednak zasługuje głównie pasek wykonany z tworzywa sztucznego. Nie jest ono jednak typowym materiałem znanym z innych sportowych zegarków. Odpowiednie połączenie surowców i ukierunkowanie na aktywne użycie pozwoliło osiągnąć produkt, który wygląda bardzo estetycznie w codziennym użyciu, a jednocześnie daje gwarancję nienaruszalności struktury skóry w trakcie uprawiania sportu, np. w kontakcie z kurzem czy potem.

Podsumowując, można uznać, że każdy kto poważnie myśli o sporcie, powinien zaopatrzyć się w tego typu zegarek. Oczywiście, wskazane cechy to jedynie zbiór najważniejszych, które mogą okazać się istotnym wsparciem w trakcie codziennego treningu. Poza nimi, czasomierz G- Shock GBD-1000H posiada funkcję barometru, termometru czy wysokościomierza. Nie jest on również ukierunkowany jedynie na jeden rodzaj sportu. Bez wątpienia, zyska uznanie w oczach miłośników biegów, sportów wodnych, wspinaczki, narciarzy, a nawet amatorów sportów motorowych. Jego funkcje oraz cechy związane z budową dają gwarancję, że jeśli nawet wszystko nas zawiedzie, zegarek będzie wiernym i niezawodnym kompanem zmagań o życiową kondycję.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Którego G-Shocka męskiego wybrać? 5 polecanych modeli

Jak smartwatch może ułatwić nam życie i pomóc w osiąganiu celów?

System wstrząsoodporny w zegarkach G-Shock.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: