Chat with us, powered by LiveChat
Jak smartwatch może ułatwić nam życie i pomóc w osiąganiu celów?
Dodano: 03-06-2020 w kategorii: Uncategorized autor: Pawel Kowal

Za sprawą rozwoju technologii, wprowadzającej innowacje w różnych dziedzinach życia, powstały urządzenia, które znacząco mogą pomóc ludziom w realizacji określonych zadań. I tak, smartwatche są jednym z największych współczesnych wynalazków ze względu na szereg praktycznych funkcji, jakie oferują. Noszenie inteligentnego zegarka nie tylko pomaga monitorować stan zdrowia i różne czynności, ale również może stanowić świetne uzupełnienie codziennego stylu. To także urządzenie, które zmienia sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcję ze światem cyfrowym. Co więc może zaoferować smartwatch w porównaniu ze smartfonem, że jest to opłacalna inwestycja?

Najważniejsze funkcje smartwatcha poprawiające życie

Inteligentny zegarek może być przydatny nie tylko w życiu codziennym, ale także podczas uprawiania sportu. Wiele opcji, jakie posiadają smartwatche, daje możliwość kontroli codziennego treningu i uzyskiwanych efektów. Wygoda, którą zapewnia noszenie inteligentnego zegarka, polega na tym, że jego użytkownicy mogą wykonywać więcej rzeczy jednocześnie i nie muszą korzystać w tym samym czasie z innych urządzeń. Ze względu na to, że smart zegarek jest umieszczony na nadgarstku, umożliwia to bardzo sprawne korzystanie z niego i mimo że posiada niewielki, lecz czytelny wyświetlacz, zapewnia dostęp do większości tych funkcji, jakie oferuje nowoczesny telefon komórkowy.

Zatem, w ogólnym ujęciu, smartwatche, na najbardziej podstawowym poziomie, są rozszerzeniem smartfona, czyli określają aktualną godzinę, umożliwiają odbieranie powiadomień i połączeń telefonicznych z nadgarstka, a także dają sposobność korzystania z aplikacji. Niemniej jednak, istnieją także modele, które posiadają bardziej zaawansowane opcje, dające jeszcze więcej możliwości, co również związane jest z poniesieniem większych kosztów zakupu. To niezwykle kompaktowe urządzenie przyczynia się do bardziej aktywnego stylu życia, co może mieć również pozytywny wpływ na zdrowie.

Oto 10 funkcji smartwatchów, które mogą poprawić jakość życia i pomóc zaoszczędzić czas:

  1. Wyświetlanie powiadomień

Zazwyczaj, większość inteligentnych zegarków zostaje wyposażona w opcję wyświetlania przychodzących powiadomień w telefonie. Bez konieczności sięgania do kieszeni lub torebki po smartfon, użytkownik smartwatcha może w szybki sposób odebrać sms- a lub połączenie oraz, w zależności od posiadanego modelu, napisać i wysłać odpowiedź do nadawcy wiadomości czy przeprowadzić rozmowę.  A wszystko to z poziomu zegarka! Niektóre modele, posiadają również opcję pokazywania wiadomości i aktywności w mediach społecznościowych, a jeszcze inne pozwalają na interakcję z konkretną aplikacją. Co więcej, kontrola napiętego harmonogramu stała się łatwiejsza, dzięki funkcjom, jakie oferują zegarki smartwatch: niektóre z nich obejmują alerty powiadamiające ich właścicieli o otrzymaniu wiadomości e- maila oraz dają możliwość ustawiania spotkań.

  1. Wyznaczanie celów

Wiele inteligentnych zegarków posiada wbudowane aplikacje z możliwością wyznaczania celów. Przykładem może być plan wykonania określonej liczby kroków bądź przespania konkretnej liczby godzin, a o ich realizacji, wraz z upływem czasu, informuje specjalny moduł śledzenia postępów.

  1. Aplikacje fitness

Podobnie jak smartfony, inteligentne zegarki mogą posiadać także aplikacje, które mimo ograniczonych funkcji, dają możliwość podstawowego monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej. W inteligentnych zegarkach dostępne są aplikacje typu fitness, które mogą pomóc spełniać indywidualne cele i potrzeby osób dbających o kondycję i zdrowie.

  1. Monitorowanie liczby kroków

Eksperci do spraw zdrowia jednogłośnie podkreślają, że jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie dobrego zdrowia i zwiększenie poziomu aktywności jest wykonywanie średnio 10 000 kroków dziennie. Liczne badania wykazały, że ruch może istotnie zmniejszać ryzyko chorób serca i udaru mózgu, a także wpłynąć na poprawę wydolności sercowo-naczyniowej. Inteligentne zegarki mają wbudowane krokomierze, co ułatwia sprawdzenie liczby wykonanych kroków. Chociaż stopień dokładności tych krokomierzy niejednokrotnie jest wątpliwy i często obarczony pewnym błędem pomiarowym, ważniejsze jest to, że liczenie w ten sposób kroków stanowi dobrą motywację do podjęcia większej aktywności fizycznej.

  1. Monitorowanie snu

Szybki styl życia i nadmiar obowiązków skutkuje wielokrotnie mniejszą liczbą godzin przeznaczonych na odpoczynek w ciągu doby. Trudności w zasypianiu pojawiają się także u osób, które prowadzą aktywny tryb życia, często i dużo trenując. Niewystarczające odprężenie oraz utrzymujący się brak, a także niska jakość snu, mogą zwiększać poziom kortyzolu (hormonu stresu) we krwi, co w konsekwencji negatywnie wpływa na procesy regeneracyjne po wysiłku fizycznym. Zegarek smartwatch, zakładany na rękę w nocy, jako substytut profesjonalnych narzędzi służących do badań snu, pozwala śledzić jego wzorzec, określać jego jakość, a także przedstawia zalecenia dotyczące sposobów na jego poprawę.

  1. Przypomnienie o treningu

Najtrudniejszą częścią treningu jest wypracowanie nawyków i mimo że wiele osób ma świadomość, że należy regularnie ćwiczyć, to niejednokrotnie pojawia się u nich problem z wprowadzeniem tego w życie. W tym przypadku, doskonale sprawdza się dostępna w smartwatchu funkcja przypomnienia o treningu pozwalająca na zamienienie celu w świetny nawyk. Inteligentny zegarek wibruje na nadgarstku, informując, że nadszedł czas, aby pójść na siłownię lub wykonać ćwiczenia w domowym zaciszu. Warto wiedzieć, że wiele modeli smartwatchów z „wyższej półki cenowej” posiada również od kilku do nawet kilkudziesięciu wbudowanych aplikacji sportowych, które obejmują animowane treningi z różnych dziedzin fitnessu. Zatem, umożliwia to przeprowadzenie serii ćwiczeń z zegarkiem na ręku, bez konieczności szukania programów z treningami w Internecie.

  1. Monitorowanie wartości wydatkowanej energii oraz poziomu wydolności fizycznej

Niektóre inteligentne zegarki zostały stworzone specjalnie do celów sportowych, umożliwiając śledzenie czasów okrążeń, odległości i trasy (mają wbudowany lokalizator GPS). Mogą współpracować z akcesoriami, takimi jak czujnik tętna, na podstawie którego możliwe jest oszacowanie wartości wydatkowanej energii (popularnie liczby spalonych kalorii). Bardziej zaawansowane smartwatche, których cena jest dużo wyższa od popularnych marek z niższych półek, posiadają także możliwość zmierzenia poziomu wydolności fizycznej na podstawie pomiaru tętna w spoczynku i oszacowaniu tzw. wskaźnika VO2max, co istotnie pomaga w kontrolowaniu i planowaniu procesu treningowego.

  1. Słuchanie muzyki

Większość zaawansowanych smartwatchów wyposażona jest funkcję odtwarzania muzyki, co umożliwia jej słuchanie za pośrednictwem telefonu znajdującego się w kieszeni. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie podczas treningu na siłowni lub ćwiczeń na świeżym powietrzu. Synchronizacja smartfona, słuchawek i inteligentnego zegarka za pośrednictwem technologii Bluetooth ułatwia korzystanie z aplikacji muzycznej, poprzez sterowanie nią z poziomu zegarka. Zatem, można w szybki sposób zmienić mniej lubiany utwór muzyczny, wstrzymać odtwarzanie, wyregulować głośność oraz ustawić kolejność odtwarzania muzyki na smartwatchu, co w bezpośredni sposób wpływa na komfort i jakość ćwiczeń (nie trzeba ich przerywać, żeby każdorazowo sięgać po telefon). Na rynku sprzedażowym dostępne są także takie modele (zarówno męskie, jak i damskie smartwatche), które pozwalają na załadowanie ograniczonej liczby ulubionych utworów bezpośrednio na zegarek, niezależnie od smartfona.

  1. Nawigacja

Podróżowanie po nieznanym mieście i odkrywanie nowych zakątków może być znacznie łatwiejsze, dzięki smartwatchowi. Wystarczy włączyć odpowiednią opcję, a wszelkie wskazówki dotyczące trasy będą pojawiać się na tarczy zegarka informując, kiedy i gdzie należy skręcić. Istnieją również specjalnie zaprojektowane czasomierze, które pomagają entuzjastom żeglarstwa śledzić zmienne, takie jak: prędkość, kierunek i szybkość wiatru.

  1. Zegary i stopery

Chociaż niekoniecznie jest to nowa funkcja w smartwatchach, bo od lat dostępna w czasomierzach cyfrowych, zegary i stopery są niezwykle przydatne dla osób trenujących np. bieganie, pływanie czy kolarstwo.

Poszukując idealnego męskiego lub damskiego smartwatcha warto zapoznać się z ofertą autoryzowanych sklepów. Ułatwi to zakup oraz ewentualny, późniejszy serwis urządzenia. Dobrym wyborem będzie zwrócenie uwagi na ofertę smartwatchów w naszym sklepie, który oferuje konkurencyjne ceny oraz dużą dostępność zarówno męskich, jak i damskich modeli renomowanych marek.

Podsumowując, użytkownicy smartwatchów mogą teraz z coraz większą precyzją dowiedzieć się, ile kroków robią każdego dnia, jak szacunkowo wygląda liczba wydatkowanych kalorii, jaki dystans pokonali w trakcie biegu, ile godzin poświęcili na sen czy jak przedstawiały się wartości zmierzonego tętna na nadgarstku. Smart watch może być zatem dobrą inwestycją w zdrowie oraz mostem do osiągnięcia celów metodą małych kroków. Co więcej, używanie inteligentnych zegarków w trakcie ćwiczeń w celu optymalizacji treningu i czasu regeneracji pozwala również złapać równowagę między pracą a życiem osobistym.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Michael Kors zegarki podróbki na Allegro

10 ciekawostek o zegarkach

Zegarki – replika a podróbka

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: