Chat with us, powered by LiveChat
CERTINA DOŁĄCZA DO GRONA OFICJALNYCH PARTNERÓW PUCHARU ŚWIATA FIS W NARCIARSTWIE BIEGOWYM
Dodano: 25-11-2022 w kategorii: Uncategorized autor: Pawel Kowal

CERTINA DOŁĄCZA DO GRONA OFICJALNYCH PARTNERÓW PUCHARU ŚWIATA FIS W NARCIARSTWIE BIEGOWYM

Certina z wielką dumą oraz ogromną radością informuje o ponownym zaangażowaniu w narciarstwo biegowe. Oficjalne partnerstwo stanie się faktem z początkiem nadchodzącego sezonu. Certina to firma założona w Szwajcarii, w 1888 roku w Grenchen przy udziale dwóch braci Alfreda i Adolfa Kurth. Wtedy nazwano ją „Grana” co miało być nawiązaniem do miejscowości założenia. Współczesna nazwa Certina została nadana w 1938 roku, inspiracją było łacińskie „certus”, czyli „pewny”. Producent wysokiej jakości szwajcarskich zegarków stanie się na 4 lata oficjalnym partnerem przy pomiarze czasu w trakcie zawodów Pucharu Świata FIS w biegach narciarskich. Rozpoczęcie sezonu, przypada na 25 listopada 2022 roku. Wtedy rywalizację otworzą zawody w miejscowości Ruka w Finlandii. Będzie to pierwszy epizod całego ciągu weekendowych zmagań poświęconych rywalizacji zarówno zespołów damskich, męskich jak i mieszanych. Certina będzie odpowiadać za precyzję pomiarów, wykorzystując do tego wieloletnią tradycję i doświadczenie.


Certinę spośród innych marek wyróżnia długoletnia historia w płaszczyźnie sportowego pomiaru czasu. Współpraca jest niebagatelnym przedsięwzięciem i niezwykle ważnym wydarzeniem dla całej firmy. Producent zegarków z Biel nie ukrywa jak bliskie jego sercu jest to wydarzenie. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, z pewnością można wyróżnić zamiłowanie do sportowej rywalizacji, taki przekaz płynie ze słów przedstawicieli „Sport jest i zawsze był istotną częścią tożsamości marki Certina”, daje do zrozumienia prezes firmy, Marc Aellen, dodaje także „Jesteśmy dumni z faktu, że począwszy od tego sezonu będziemy wspierać Puchar Świata w biegach narciarskich jako oficjalny partner w dziedzinie pomiaru czasu”. Prezes zaznacza, że Certina nie jest zwykłym partnerem, więź łącząca tę markę akurat z tą dyscypliną jest głębsza. Nie chodzi tylko o długą historię, ale również wspólne wyznawane wartości. Należą do nich: precyzja, wytrzymałość i solidność. Nie są to zwykłe frazesy, a wartości, które przyświecają Certinie każdego dnia w procesie tworzenia zegarków.

Zawody Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym odbywają się nieprzerwanie od lat. Na sezon 2022/2023 wybrano wiele różnych lokalizacji. Rywalizacja ma się odbywać w Finlandii, Norwegii, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Francji, Szwecji i Estonii. Finał zaplanowano w Finlandii, a jego data przypada w dniach 25/26 marca 2023 roku. Michel Vion, czyli sekretarz generalny FIS przywitał Certinę w gronie partnerów ciepłymi słowami: „Z dumą witamy firmę Certina jako oficjalnego partnera w dziedzinie pomiaru czasu podczas Pucharu Świata w biegach narciarskich”. Z jego słów wyczuwalne jest podekscytowanie i radość z wynikająca z zachodzących zmian. Mówi, o tym, że nie potrafi sobie wyobrazić partnera lepiej oddającego idee rywalizacji toczącej się w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Według niego Certina jest uosobieniem tak jak wartości i zaangażowanie tej firmy w swoje produkty, będące tworami najwyższej jakości. Zauważa, że marka przy tym dba także o działania na rzecz ochrony przyrody. Takie same wartości przyświecają Pucharowi Świata i jego kierownictwu, więc partnerstwo ma wspaniałe pole do rozwoju.

 

Biegi narciarskie są sportem o bardzo długiej tradycji, organizowany jest od sezonu 1973/1974 dla mężczyzn, a dla kobiet od 1978/1979. Pomimo wieloletniej praktyki, zaskakuje nowoczesnym podejściem i rozwiązaniami. Taką dewizą kieruje się również marka Certina. Biegi narciarskie to wspaniały, a zarazem bardzo wymagający sport, jego wartością jest nie tylko promocja zdrowego trybu życia i rozwijania kultury fizycznej, ale również to, że jest dyscypliną zakorzenioną w naturze i pozostająca z nią w zgodzie. Certina przykłada niezwykle dużą wagę do idei zrównoważonego rozwoju, dlatego aspekt natury w tym sporcie jest dla niej bardzo istotny. Jak zaznacza prezes firmy Certina Marc Aellen. „Uwielbiamy bliski kontakt z naturą, który jest charakterystyczną cechą narciarstwa biegowego”. Mówi także o tym, jak trudne jest oczekiwanie na rozpoczęcie sportowych emocji, które będą towarzyszyć podczas weekendowych zmagań zawodów z serii Pucharu Świata FIS. Oczywiście prezes życzy także powodzenia wszystkim sportowcom i liczy na możliwość obserwacji widowisk na najwyższym poziomie.


Informacje o Międzynarodowej Federacji Narciarskiej

FIS (Fédération Internationale de Ski) to organizacja, której zadaniem jest koordynowanie działań dotyczących rozwoju międzynarodowego narciarstwa, a także snowboardu. O początkach tej organizacji można mówić od 18 lutego 1910, gdy to podczas 1. Międzynarodowego Kongresu, w którym udział wzięły takie kraje jak: Anglia, Austria, Czechy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Szkocja i Szwecja, powołano Międzynarodową Komisję Narciarską. 10 lutego 1922 w trakcie jednego z kolejnych kongresów w Sztokholmie zapadła decyzja, że dyscypliny narciarskie będą rozgrywane na igrzyskach olimpijskich, jednak wyłącznie nieoficjalnie. Oficjalne powołanie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej datuje się na 1924 rok, Doszło do tego podczas pierwszych zimowych igrzysk olimpijskich w Chamonix we Francji. Międzynarodowa Federacja Narciarska jest uznawana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Dyscyplinami za jakie jest odpowiedzialna są: skoki narciarskie, kombinacja norweska, snowboard, narciarstwo alpejskie, biegi narciarskie oraz freestyle. Odpowiada również za regulacje międzynarodowych zasad dotyczących rywalizacji podczas zawodów. W jej skład wchodzi 138 krajowych stowarzyszeń członkowskich, w ramach swojej działalności organizuje w każdym roku przeszło 7500 zawodów narciarskich i snowboardowych odbywających się pod patronatem FIS. Dzięki swojej działalności i określonym inicjatywom, skupia się także na promowaniu sportów zimowych jako zdrowej formy spędzania wolnego czasu, z dużym nastawieniem na promocję wśród młodych ludzi. 


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Jak działa pomiar ciśnienia w zegarku — wyjaśniamy

Jaki smartwatch do 200 zł wybrać? Przegląd najlepszych modeli

G-Shock i współpraca z Barceloną

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: