Chat with us, powered by LiveChat
Czym czyścić złotą biżuterię
Dodano: 24-10-2020 w kategorii: Biżuteria, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Złoto to jeden z najdroższych metali szlachetnych, biżuteria która wykonana jest ze złota oczywiście nie należy do najtańszych, aczkolwiek warto pamiętać, iż cena idzie w parze z jakością! Biżuteria wykonana ze złota wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą trwałością oraz wytrzymałością, dzięki czemu może służyć przez wiele lat! Niestety wszelkie ozdoby ze złota z czasem mogą ulec zabrudzeniu a także pokryć się czarnym nalotem, który odbiera blask biżuterii. W poniższym artykule dowiesz się między innymi jak i czym czyścić złoto, aby prezentowało się przez cały czas wyjątkowo!

Czyszczenie złota bez kamieni szlachetnych


Musisz mieć na uwadze, iż zupełnie w inny sposób czyści się złoto które nie jest wyposażone w kamienie szlachetne a inaczej czyści się wyroby, które są tylko delikatnie ozdobione złotem. W przypadku biżuterii oraz innych złotych przedmiotów, które wykonane są z metalu szlachetnego, można je oczyścić w domowych warunkach używając sprawdzonych metod. Czy wiesz, że czyszczenie złota nie jest skomplikowane i nie wymaga zastosowania drogich i profesjonalnych środków czyszczących? Bowiem możesz do tego wykorzystać między innymi: ciepłą wodę, sodę oczyszczoną oraz płatki mydlane.

Wygląda to następująco:

Na 1 litr ciepłej wody należy wsypać 5 gramów sody oczyszczonej i 50 gramów płatków mydlanych.
Biżuterię należy moczyć w roztworze umieszczając ją w słoiku z zakrętką.
Zaleca się aby odczekać chwilę a następnie potrząsać słoikiem przez około 2-3 minuty.
Musisz pamiętać, aby po wyjęciu złotej biżuterii z pojemnika dokładnie ją przepłukać pod bieżącą wodą.
Następnym krokiem jest precyzyjne polerowanie biżuterii ze złota, najlepiej zastosować do tego specjalną miękką szmatkę.

Jaką metoda czyścić złoto, które zabrudzone jest kurzem?

Czy wiesz, że lekko zabrudzona biżuteria ze złota, która poprzez nieużywanie uległa zakurzeniu może w bardzo szybki i skuteczny sposób odzyskać dawny blask poprzez umycie jej wykorzystując wodę z mydłem. W następnej kolejności zaleca się dokładne polerowanie i wysuszenie, najlepiej robić to do takiego momentu, aż biżuteria będzie przypominać wyglądem tą w chwili zakupu. Co istotne, w takim przypadku nie ma konieczności stosowania specjalnych środków do czyszczenia!

Biżuteria

Złoto z nalotem- skuteczne czyszczenie

Jeśli posiadasz wyroby ze złota, które pokryte są rdzawym lub czarnym nalotem, musisz wiedzieć, iż nie wystarczy tylko i wyłącznie samo mydło oraz woda! Wśród najbardziej skutecznych i popularnych metod można wyróżnić między innymi:

roztwór solny przygotowany z 1 litra wrzącej wody i 5 łyżeczek soli kuchennej
do czyszczenia złota używa się również wódki, bowiem należy zamoczyć biżuterię w szklance alkoholu i pozostawić ją na określony czas, najlepiej na całą noc
ciekawostką jest fakt, iż podobny efekt można uzyskać stosując słynny napój coca- colę
w przypadku zielonkawego nalotu występującego na złocie, można go wyeliminować wykorzystując kwasek cytrynowy, zaleca się aby rozpuścić go w wodzie i umieścić w nim złotą biżuterię.
można także zastosować kwasek cytrynowy, który nabyć można w sklepach spożywczych, lub użyć soku z cytryny
mniej znanym ale także skutecznym sposobem jest roztwór amoniaku z wodą lub wapnem.
Inne środki do czyszczenia złota
Warto dodać, iż oprócz podstawowych metod można także wykorzystać inne równie skuteczne sposoby, czy wiesz że złoto można czyścić też używając proszek do pieczenia? Należy nasypać niewielką ilość proszku na płatek kosmetyczny, co ważne powinien być on wcześniej odpowiednio zwilżony! Pamiętaj, jeśli zacznie się pienić, należy przecierać złoty przedmiot wacikiem, złoto z proszkiem do pieczenia trzeba pozostawić na około 30 minut w bezpiecznym miejscu, które jest niedostępne dla dzieci. Na samym końcu złotą biżuterię należy dokładnie umyć i wytrzeć. Kolejną także mniej znaną metodą jest czyszczenie wyrobów ze złota z użyciem popiołu papierosowego, cebuli lub soku z cebuli, dzięki takiemu rozwiązaniu biżuteria będzie błyszczeć jak nowa!

Biżuteria

Profesjonalne czyszczenie złota

Jeśli obawiasz się, że podczas czyszczenia wyrobów ze złota zniszczysz je, możesz powierzyć wykonanie tej usługi doświadczonym profesjonalistom, pracownikom zakładu jubilerskiego. Bowiem złotnicy wykorzystują do tego celu specjalne preparaty do czyszczenia złota, a także wiele innych narzędzi, bardzo skutecznych które delikatnie usuwają wszelkie zabrudzenia. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż eksperci czyszczą złoto bez jakiegokolwiek ryzyka uszczerbku na jego wyglądzie oraz strukturze! W szczególności zaleca się skorzystanie z usług jubilerskich w przypadku drogiej, ekskluzywnej biżuterii ze złota, gdyż dzięki temu zyskujesz pewność i gwarancje kompleksowej usługi!


Jak usunąć zarysowania z zegarka?

Pielęgnacja skórzanego paska w zegarku

10 błędów użytkowania zegarka

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: