Chat with us, powered by LiveChat
Jak usunąć zarysowania z zegarka?
Dodano: 07-08-2018 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Kasia

Zdarzyło Ci się kiedyś obejrzeć reklamę telezakupów Mango, gdzie reklamowano magiczne ściereczki, które potrafią czynić cuda? Nie wiemy czy one rzeczywiście działają, ale znamy takie chusteczki, które naprawdę mają magiczne właściwości i przydadzą się każdemu, kto ma choćby jeden zegarek.

Zegarki, choć uważane są za dobra luksusowe, nie są wolne od ewentualnych uszkodzeń, a można by rzecz, że ze względu na specyfikę ich użytkowania, są na zniszczenia narażone bardziej niż chociażby biżuteria.

Noszone na ręku czasomierze towarzyszą nam praktycznie każdego dnia. Nosimy je do pracy, szkoły, a także na wieczorne wyjścia. Używamy ich na siłowni, a nawet na basenie. To wszystko sprawia, że bardzo łatwo porysować kopertę czy bransoletę. Jak z tego wybrnąć? Czy porysowany zegarek na szansę „wrócić do formy”? Tak! Dzięki bardzo prostej sztuczce, która nie wymaga zbyt dużego nakładu czasu i pracy.

Jak dbać o zegarek?

Chusteczki Cape Cod służą do polerowania metali. Oficjalnie reklamowane jako produkty z przeznaczeniem do czyszczenia biżuterii, odnajdują się również w reakcji z czasomierzami. Nasączone specjalnym, tłustym płynem doskonale sprawdzają się przy usuwaniu delikatnych rys powstałych na kopertach, bransoletach i zapięciach zegarków.

Rysy na zegarku?

Używanie chusteczek jest bardzo proste. Wystarczy założyć na ręce dołączone rękawiczki ochronne i kolistymi ruchami pocierać chusteczką o porysowaną powierzchnię. Po skończonej pracy, zegarek należy wytrzeć delikatnie, ale dokładnie ręcznikiem papierowym. Uwaga! Nie wolno zmywać naniesionej, tłustej warstwy płynem do naczyń – ten zabieg proponują różni użytkownicy forów internetowych, jednak sam producent odradza to zdecydowanie.

 

Chusteczka do polerowania

 

Ponieważ chusteczki Cape Cod są bardzo tłuste, trzeba uważać, żeby polerując niewielką powierzchnię, nie potłuścić wszystkiego dookoła. W tym celu można wyciąć z chusteczki niewielkie kawałki – dosłownie na opuszek palca i w ten sposób polerować. Co ważne, chusteczki te są wielokrotnego użytku, więc po użyciu, można ponownie umieścić je w opakowaniu i wykorzystać do następnej pielęgnacji.

Przy niezbyt głębokich, delikatnych rysach, możemy w ten sposób uzyskać naprawdę genialny efekt w postaci prawie nowego zegarka! Jeśli jednak rysy są bardzo głębokie, to choć byśmy nie wiem jak bardzo się starali, nie naprawimy powstałych szkód własnymi siłami.

Jak dbać o swój zegarek?

1. Nie odkładaj zegarka byle gdzie – staraj się, aby nie był narażony na upadek z wysokości, ani działanie siły wyższej w postaci sprzątającej teściowej czy grasującej szarańczy (dzieci)
2. Zainwestuj w kasetkę na zegarki lub po prostu użyj opakowania fabrycznego – nie bez powodu producenci umieszczają swoje produkty w opakowaniach a nie workach
3. Noś zegarek odpowiednio do warunków i okoliczności – nie zakładaj na siłownię delikatnego, stalowego czy tytanowego zegarka, bo zderzenie z nawet najlżejszym hantlem możesz przypłacić zbityem szkłem lub co najmniej rysą
4. Czasem ręka nie jest potrzebna – jeśli zwykłeś mówić, że bez zegarka czujesz się bez ręki, to po prostu przyzwyczaj się i ściągaj zegarek jeśli nie jest Ci akurat potrzebny. Zmywanie naczyń, koszenie trawy czy przetykanie zapchanymi włosami żony odpływu może mieć różne konsekwencje

To tylko kilka wskazówek, dzięki którym chusteczki Cape Cod powinny być dla Ciebie wystarczające. Jeśli nie, zawsze służymy kontaktem do autoryzowanego serwisu, gdzie można spróbować umówić się na odświeżenie Twojego sikora.

Ofertę chusteczki Cape Cod znajdziesz tutaj


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Zegarek przed czy za nadgarstkiem?

Matej Matej – Ekspert na temat G-shock!

Pielęgnacja skórzanego paska w zegarku

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: