Chat with us, powered by LiveChat
Jak połączyć smartwatch z telefonem?
Dodano: 27-05-2020 w kategorii: Ciekawostki, Smartwatche autor: Pawel Kowal

Noszenie na ręce smartwatcha, w dzisiejszych czasach, jest bardzo modne. Co więcej, korzystanie z różnych opcji, jakie daje inteligentny zegarek smartwatch może być przyjemne i nie sprawiać wiele trudności, o ile właściwie połączymy go z telefonem. Dzięki temu, nasze mobilne urządzenie elektroniczne będzie spełniać nie tylko wszystkie funkcje tradycyjnego zegarka, ale również da możliwość zarządzania połączeniami, odpowiadania na wiadomości, monitorowania dziennej aktywności fizycznej czy śledzenia stanu zdrowia. A wszystko to za sprawą technologii Bluetooth i poświęcenia kilku minut wolnego czasu.

Proces łączenia smartwatcha z telefonem

Za sprawą uzyskania połączenia między smartwatchem a smartfonem otrzymujemy możliwość korzystania z wielu funkcji oferowanych przez inteligentny zegarek bez używania telefonu. Oznacza to, że nawet jeśli nie posiadamy aktualnie dostępu do niego, możemy sprawdzić treść sms- ów, które otrzymaliśmy lub zobaczyć, kto próbował się z nami skontaktować. W przypadku niektórych smartwatchów, należy dodatkowo w telefonie zainstalować dedykowaną aplikację, którą możemy ściągnąć ze sklepu. Dzięki pełnej synchronizacji smartwatcha ze smartfonem, uzyskujemy również możliwość korzystania z wielu innych opcji oferowanych przez producenta zegarka, takich jak: wprowadzanie notatek, uzyskiwanie wskazówek, śledzenie realizacji celów związanych ze zdrowiem i aktywnością fizyczną czy słuchanie ulubionej muzyki. W zależności od modelu smartwatcha, dostępne są również rozwiązania polegające na dokonywaniu płatności podczas zakupów, przechowywania punktów lojalnościowych czy zakupionych biletów. Aby móc w pełni korzystać z wszystkich dostępnych funkcji w naszym smartwatchu, musimy dokonać jednorazowej synchronizacji ze smartfonem. Inteligentne zegarki-smartwatche łączą się z telefonem za pomocą technologii Bluetooth i dla przeciętnego użytkownika nie powinno stanowić to większego problemu. Wyjątkiem mogą być smartwatche, które wymagają zainstalowania dodatkowej aplikacji umożliwiającej właściwe kontaktowanie się zegarka między telefonem, w tym odbieranie połączeń. Na szczęście, twórcy aplikacji coraz więcej poświęcają czasu na uproszczenie ich działania tak, by większość użytkowników smartfonów mogło z nich korzystać, więc nawet instalacja takiego programu przed pierwszym użyciem smartwatcha, dla większości może okazać się bardzo prosta.


Łączenie telefonu ze smartwatchem: krok po kroku

Jak już wcześniej zostało wspomniane, technologia Bluetooth stanowi niejako most łączący między sobą dwa urządzenia, zatem do prawidłowego działania smartwatcha i smartfonu konieczne jest włączenie w nich tej opcji, by były one wzajemnie dla siebie widoczne:

1. Połóż obok siebie oba urządzenia. W telefonie włącz połączenie Bluetooth (można zrobić to „na skróty”, klikając w ikonkę w menu podręcznym telefonu lub wyszukać opcji w ustawieniach- zazwyczaj jest to pasek „Połączenie z urządzeniem”). To samo zrób w swoim inteligentnym zegarku smartwatch. W telefonie, na liście nowych, dostępnych urządzeń do sparowania, powinna pojawić się nazwa naszego smartwatcha.

2. Kliknij na ekranie telefonu w nazwę smartwatcha, aby rozpocząć proces synchronizacji. Pojawi się wówczas pytanie, czy chcesz połączyć urządzenie z telefonem (lub inne, podobnie brzmiące). Potwierdź chęć sparowania smartfonu z zegarkiem, naciskając „tak” i czekaj na kolejne komunikaty, które ukażą się w związku z procesem łączenia. Przeważnie są to pytania o udzielenie zgody dotyczące powiadomień i dziennika połączeń. Jeśli chcemy korzystać w pełni z funkcji oferowanych przez smartwatch, należy udzielić odpowiedzi twierdzących- inaczej musimy się liczyć z ryzykiem, że synchronizacja urządzeń się nie powiedzie. Wspomniane pytania pojawiają się tylko raz przy pierwszej próbie łączenia smartwatcha z telefonem, o ile została ono w pełni zrealizowane.

3. Obserwuj tarczę smartwatcha i ekran smartfonu. Po upływie kilku sekund telefon powinien połączyć się z zegarkiem, a odzwierciedleniem tego będzie stosowny komunikat na ekranie telefonu. Jeśli doszło to błędu w procesie parowania, na smartwatchu pojawi się informacja o tym, że próba się nie powiodła i do wszystkich czynności należy przystąpić ponownie.

Dzięki, dosłownie, kilku kliknięciom polegającym na włączeniu funkcji Bluetooth i udzieleniu zgód otrzymujemy możliwość pełnego korzystania z opcji oferowanych przez producenta smartwatcha.
Łączenie smartwatcha z telefonem: krok po kroku
Oczywiście, proces łączenia wspomnianych urządzeń można przeprowadzić również na ekranie smartwatcha. Wówczas, tutaj również należy włączyć funkcję Bluetooth i upewnić się, że zarówno zegarek smartwatch, jak i smartfon są widoczne.

1. Wyszukaj w menu inteligentnego zegarka opcję dostępnych urządzeń i kliknij w nazwę telefonu, z którym chcesz sparować smartwatch. Na ekranie telefonu pojawi się komunikat informacją, by potwierdzić żądanie.

2. Odpowiedz twierdząco na wszystkie pytania dotyczące udzielenia zgód i procesu parowania. Po upływie kilku sekund, na tarczy smart watcha powinien pojawić się komunikat o pozytywnym zakończeniu synchronizacji.

Niezależnie od tego, czy synchronizacji dokonaliśmy, używając smartwatcha czy smartfonu, w momencie otrzymania połączenia telefonicznego, inteligentny zegarek zadzwoni w tym samym momencie. Jeśli je odbierzemy za pośrednictwem smartwatcha, będziemy mogli usłyszeć rozmówcę, jak i rozmawiać, nie używając telefonu. Należy wziąć jednak pod uwagę, że jeśli kupiliśmy smart watch z tzw. „niższej półki”, ta opcja może nie być dla nas dostępna, ponieważ nie zostały w niego wbudowane głośnik i mikrofon. Tutaj okazuje się, że cena smartwatcha ma znaczenie, gdyż często te droższe modele oferują więcej funkcji, posiadają własny system operacyjny, wbudowaną pamięć itd. Jednak, nie oznacza to, że niska cena smart watcha go dyskwalifikuje, bo wśród wielu modeli można znaleźć takie, które w zupełności będą nam odpowiadać. Szukając męskiego lub damskiego smartwatcha warto zapoznać się z treściami, które proponują fora internetowe lub strony z rankingami. Co prawda, nie powinny one się różnić w zakresie funkcji, ale modele mogą być utrzymane w innym designie.


Łączenie smartwatcha z telefonem przy użyciu dedykowanej aplikacji

Istnieją takie modele smartwatchów, że proste łączenie go z telefonem za pomocą włączenia funkcji Bluetooth może być niewystarczające, by w pełni korzystać z jego zasobów i w tym celu należy wcześniej pobrać ze sklepu właściwą aplikację. W smartfonach, opartych na systemie Android, odpowiedniej aplikacji należy szukać w sklepie Google Play, której pobranie jest bezpłatne. Następnie, należy uruchomić smartwatch, włączyć w obu urządzeniach funkcję Bluetooth, potwierdzić próbę nawiązania połączenia ze smartfonem i udzielić stosownych zgód, o których była wcześniej mowa. Personalizacji smart watcha można dokonać po uruchomieniu aplikacji w telefonie, najczęściej po kliknięciu w zakładkę „Ustawienia” lub „Opcje”. Bardziej skomplikowany może wydawać się proces łączenia smartwatcha z urządzeniem firmy Apple. Wówczas, ze sklepu AppStore należy pobrać program Apple Watch i następnie go uruchomić. Po włączeniu zegarka powinien pojawić się komunikat o możliwości sparowania urządzeń- należy kliknąć „tak”, w celu potwierdzenia. Tutaj, wymagane będzie także ujęcie obiektywem telefonu zegarka, który chcemy połączyć, by udzielić kilku zgód. Na ekranie smartfonu pojawią się także pytania związane z dalszą konfiguracją, m.in.: na której ręce będzie noszony smart watch, prośba o podanie PIN-u do jego odblokowania oraz kodu Apple ID. Po przejściu wszystkich kroków i zaakceptowaniu wszystkich warunków korzystania z urządzenia, nastąpi proces parowania, a o jego zakończeniu zostaniemy poinformowani stosowanym komunikatem.


Sprawdź ofertę

Inne wpisy, którą mogą Cie zainteresować:

Jaki wybrać Smartwatch do 500zł

Smartwatche 5-Generacji! Co wiemy o najnowszych smart-zegarkach?

Michael Kors zegarki podróbki na Allegro

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: