Chat with us, powered by LiveChat
Michael Kors zegarki podróbki na Allegro
Dodano: 05-10-2018 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Kasia

Michael Kors Zegarki podróbki na Allegro

Wchodzisz na Allegro, wpisujesz poszukiwany czasomierz i co widzisz? „Najtaniej!” „Kup Teraz!” „Zegarek Michael Kors Nowy za jedyne 399zł!” Oryginalny? Cóż… NIE!

Natłok czasomierzy Michael Kors w podejrzanie atrakcyjnych cenach to na Allegro niestety standard. Sprzedawcy prześcigają się w „korzystnych ofertach” dając naprawdę zadziwiająco niskie ceny. Jak to możliwe? Przecież te same modele w autoryzowanych sklepach internetowych czy stacjonarnych kosztują czasem 2 a nawet 3 razy więcej… No cóż. Odpowiedź jest prosta: Zbyt tanie zegarki Michael Kors zazwyczaj są podróbkami.

 

 

źródło: https://youtu.be/dZJNwr0VJSE

Ceny podróbek zegarków Kors na Allegro zaprzeczają sensowi sprzedaży produktów oryginalnych

Każdy sprzedawca oferuje towar klientom po to, żeby zarobić. Nie oszukujmy się, to jest sens prowadzenia biznesu. Aby jednak zegarek Michael Kors mógł zostać sprzedany klientowi finalnemu, musi przejść daleką drogę podczas której detalista odkupuje go od hurtownika – tzw. przedstawiciela marki. Marże są określane umowami między firmami i dopiero po obliczeniu wszelkich kosztów, sklep taki jak nasz ustala cenę sprzedaży, od której jak pewnie wiecie udzielamy jeszcze rabatu w drodze „negocjacji ceny”. Nigdy jednak, nawet rezygnując z jakiegokolwiek zysku,nie moglibyśmy zaproponować takiej ceny jaka figuruje przy większości modeli na Allegro, a to dlatego, że nasze produkty są oryginalne i my sami płacimy za nie więcej.

Jak zarabiają Ci, którzy sprzedają zegarki podróbki MK na Allegro?

To proste. Kupują je taniej. A to dlatego, że towary te pochodzą z nielegalnej dystrybucji. Sprowadzane są hurtowo z Chin lub w przypadku mniejszych dystrybutorów kupowane na ukrytych aukcjach portali takich jak AliExpress i odsprzedawane dalej z odpowiednim narzutem. I to nie byle jakim! Czasem marża sprzedawcy podróbek wynosi kilkaset procent!!! Nawet nie wiecie jak byłoby nam miło, gdybyśmy kiedykolwiek osiągnęli poziom 100%, hehe, ale cóż, jeśli chcesz sprzedać dobry, oryginalny towar to wiesz, że nie możesz liczyć na takie kokosy. Taka jest cena uczciwości. Tak, uczciwości, bo Ci sprzedawcy nie informują Was, że to co kupujecie to bubel, fake, ściema, kant, oszustwo (nie wiem jak jeszcze to nazwać). Oni po prostu sprzedają i żerują na Waszej niewiedzy i normalnej u każdego człowieka chęci zaoszczędzenia tam, gdzie można.

 

Jak rozpoznać zegarki podróbki Michaela Korsa na Allegro?

Często jest to bardzo trudne, bo sprzedawcy nieoryginalnych produktów czepiają się wszelkich metod aby Was zmylić i oszukać. Jest jednak kilka cech, które pomagają rozpoznać oszusta i nie dać się nabić w butelkę.

*Uwaga! Te wskazówki dotyczą w większości także innych marek, więc możecie stosować je przy jakimkolwiek zakupie zegarka na Allegro

Oryginalne zdjęcia katalogowe pomagają odróżnić zegarki podróbki MK na Allegro od oryginalnych

Autoryzowani sprzedawcy, którzy mają podpisaną umowę z przedstawicielem marki Michael Kors, mają prawo do używania oficjalnych zdjęć katalogowych na swoich stronach internetowych. Te zdjęcia są bardzo wyraźne i zawsze wykonane w ten sam sposób, dzięki temu wiadomo, że są oficjalne. Oprócz nich każdy sprzedawca wrzuca własne dodatkowe zdjęcia, aby klient widział dokładniej jak dany model się prezentuje. Jeśli jednak na jakiejś aukcji nie widzisz oryginalnego zdjęcia a jedynie takie robione przez sprzedawcę, oznacza to, że dany podmiot nie ma prawa do używania oficjalnych zdjęć, a tym samym nie ma prawa do sprzedaży oryginalnych produktów pochodzących z legalnej, oficjalnej dystrybucji.

 

Gwarancja producenta – to czego nie oferują sprzedawcy podróbek MK na Allegro

Sprzedając oryginalne zegarki Michael Kors oferujemy 2 letnią gwarancję producenta. Jest to wartość dodana do każdego zakupu. Dzięki niej masz pewność, że jeśli cokolwiek stanie się z Twoim zegarkiem MK, to reklamację rozpatrywać będzie autoryzowany, rzetelny serwis, a nie sprzedawca, który w każdej chwili może zniknąć z rynku. Sprzedawcy podróbek mylą swoje ofiary 24 miesięczną gwarancją, ponieważ mało kto zauważa brak frazy „gwarancja producenta”. Tym samym informują, że to oni są gwarantem, a to jak na podmioty oferujące fake’owy towar, nie jest zbyt rzetelne źródło wiedzy i  gwarancja ewentualnej pomocy czy naprawy przy uszkodzeniu zegarka.

Czy „Super Sprzedawca” może sprzedawać zegarki podróbki MK na Allegro?

Cóż, tak to już jest dziwnie skonstruowane, że może. Taki status, choć prestiżowy, nadawany jest na podstawie pozytywnych opinii kupujących oraz liczby sprzedaży. Co jednak jeśli kupujący nie zdają sobie sprawy, jaki bubel kupują i chwalą sprzedawcę za szybką realizację transakcji? Wtedy wprowadzają kolejne osoby w błąd i napędzają tę machinę, której celem jest zwykłe oszustwo. 

 

 

Czy autoryzowani sprzedawcy w ogóle sprzedają zegarki Michael Kors na Allegro czy są tam same zegarki podróbki?

Raczej nie, gdyż ze względów formalnych powinni się tego wystrzegać. Autoryzowani sprzedawcy w przypadku marki Michael Kors skupiają się na sprzedaży zegarków w swoich własnych sklepach internetowych. To one według umowy z przedstawicielem marki są oficjalnym kanałem sprzedaży tych markowych produktów. To także podpowiedź dla tych osób, które chciałyby kupić czasomierz Michaela Korsa z oficjalnej dystrybucji – lepiej sprawdzić oferty sklepów online i opinie o nich.

 

 

 

źródło: https://www.stylewile.com/spot-fake-michael-kors-watch.html

Różnice między oryginałem MK a podróbką – jak oszukują Was nieautoryzowani sprzedawcy

Mamy nadzieję, że choćby części z Was udało nam się wyjaśnić jak wielkie ryzyko niesie za sobą chęć zaoszczędzenia każdej złotówki jeśli chodzi o zakup zegarka Michale Kors na Allegro. Dając się zwieść bardzo niskiej cenie, możecie stać się ofiarami oszustów, którzy sprzedadzą Wam byle bubel pod płaszczykiem pozornej oryginalności. Nawet jeśli kupiony model będzie wizualnie bardzo zbliżony do oryginału, a nawet wręcz identyczny, to w środku czyli tam, gdzie rozgrywa się cały sens zegarmistrzostwa, będzie to zupełnie inna, zatrważająco niska półka… Poza mechanizmem i komponentami, których gołym okiem nie stwierdzicie, tym różnice będą widoczne w elementach, które możecie sami stwierdzić biorąc dany sikor do ręki.

  • waga – oryginalne zegarki MK są naprawdę ciężkie. Jako, że praktycznie w całości wykonywane są ze stali, a ich koperty to raczej masywne elementy, ich waga jest naprawdę duża. Podróbki są znacznie lżejsze, a wskazuje to na użycie materiałów zakazywanych przez Unię Europejską, czyli takich, które np. zawierają wysoki procent niklu. Jak ma się to do użytkowania zegarka w przyszłości? A no tak, że od takiej podróbki możecie dostać alergii czy innych problemów skórnych jak np szaro-zielone przebarwienia na nadgarstku w miejscu, gdzie znajduje się czasomierz.
  • krzywo naniesione indeksy godzinowe – taka fuszera to prawdziwa plaga wśród podróbek, ale cóż się dziwić, skoro kupując towar bezpośrednio od producenta fake’owych czasomierzy, płaci się zaledwie kilka Dolców… tak kochani, kilka tzn. nawet 2$. Za taką cenę nie można wymagać pierwszo, a nawet drugo czy trzeciorzędnej jakości.
  • źle przyklejone kryształki – odpadną Wam szybciej niż myślicie i wcale nie tak łatwo je przykleić. No cóż, to kolejny przykład opieszałości, ale i lekceważenia klientów, którzy nawet jeśli chcą zapłacić mniej, to na litość Boską, nadal wydają swoje ciężko zarobione pieniądze nie po to, żeby być oszukiwani
  • pozłacanie, które szybko się ściera – czyli zupełnie inaczej jak w oryginałach pokrytych warstwą IP. Kolor naniesiony na podróbkę czy jak to niektórzy ładnie zwą „replikę” (co jest kolejnym oszustwem, a więcej o tym dowiesz się tutaj) to zazwyczaj specjalna farba, która ściera się bardzo szybko. Mało który producent podrób sili się chociażby na pozłacanie galwaniczne, bo jak już wspomnieliśmy, to się po prostu nie opłaca. Nie zdziwcie się więc, jeśli Wasz złoty sikor, po miesiącu będzie już bikolorem, a po upływie kilku miesięcy po złotej warstwie pozostanie tylko tęsknota i wspomnienie…

 

Ok, mogłabym wymieniać tu nieskończoną ilość elementów, które przemawiają za tym, żeby unikać podróbek, ale dość już tych wywodów. Każdy ma prawo decydować o własnych środkach. Mam tylko nadzieję, że dzięki temu wpisowi nigdy nie dacie się oszukać. A może już nie raz daliście nabić się w butelkę? Opowiedzcie nam swoją historię! Polub i udostępnij ten tekst – pomóż ostrzec innych, na pewno będą Ci wdzięczni! 


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Jak kupić oryginał?

Podróbki zegarków

10 ciekawostek o zegarkach

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: