Chat with us, powered by LiveChat

Jak przechowywać zegarki?

Pytanie trywialne? A może właśnie zagadka tak prosta, że aż trudna? Jak to jest z tym przechowywaniem zegarków i co zrobić, aby przebiegało prawidłowo?


Wiele osób, które kupują zegarki, już w krótkim czasie narzeka, że po chwili wyglądają źle. Dziwią się, że na szkle jak i kopercie czy bransolecie pojawiają się zarysowania, a paski mają widoczne przebarwienia. Kiedy jednak spytamy ich, jak przechowują swoje zegarki mówią: „normalnie”. A gdy drążysz temat dodają, że po prostu kładą go na półkę. Tu zdaniem wielu osób znających się nieco na temacie zegarków, warto wstawić ulubioną emotkę mojego młodszego kuzyna – facepalm i pozostawić rozmówcę samego ze swoim nieszczęściem.


Spokojnie, nie taki wilk straszny, jak go malują. A przynajmniej nie, jeśli dostajesz na tacy kilka wskazówek, które pozwolą Ci w mgnieniu oka ustalić najodpowiedniejszy dla Ciebie i Twoich zegarków sposób.


Sposób 1. Dla koneserów
Użyj kasetek na zegarki

Kasetki na zegarki są doskonałą opcją dla kolekcjonerów. Są podzielone na niewielkie „boksy”, w których możesz umieszczać poszczególne czasomierze. Zazwyczaj każda część wyścielona jest miękkim, pluszowym materiałem, który stanowi swoistą osłonę dla Twoich zasobów. Jest on widoczny na wszystkich wewnętrznych ściankach pudełka, a także wielokrotnie używa się go jako pokrowca dla poduszek, na których zapina się zegarki. Dzięki swojej fakturze materiał ten sprawia, że czasomierz nie jest narażony na porysowanie, a Ty możesz spać spokojnie.
Ciekawą kwestią, która również podnosi użyteczność kasetek na zegarki a wynika głównie z elementów wizualnych jest fakt, iż większość tychże kasetek posiada przeszklone wieko, przez które można oglądać większość modeli wchodzących w skład kolekcji.

 


Sposób 2. Dla tych, którzy akurat kupują meble
Kup komodę z szufladą w formie organizera

Tego typu komody są coraz bardziej popularne. Dostępne są chociażby w Ikei, gdzie zaopatruje się większość z nas. Ich wyjątkowy charakter wynika z funkcjonalności, która pozwala podzielić przestrzeń szuflady na poszczególne sektory, w których umieszczać możemy konkretne przedmioty. Szuflady te praktycznie niweluje mimowolne przesuwanie się rzeczy w obrębie komody, gdyż każda część jest specjalnie wyprofilowana tak, aby w odpowiednim miejscu ułożyć zegarek, biżuterię czy np pasek do spodni. Wnętrze każdej części mebla wyścielone jest specjalnym materiałem, który zabezpieczać ma konkretne przedmioty. W ten sposób (o ile nie „rzucamy rzeczy byle jak”) z łatwością możemy zadbać o nasze „preciosa”.

 

Żródło: http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/14286-komoda-ikea-skoghall-szuflada-na-zegarki-3108/


Sposób 3. Dla każdego
Użyj oryginalnego pudełka, w którym umieszczony był zegarek w momencie zakupu.

Te opakowania, w większości tworzone są w taki sposób, aby zapewniać jak najlepszą żywotność i wygląd czasomierza. Choć nie zawsze podobają nam się wizualnie, spełniają rolę praktyczną, dlatego nie warto się ich pozbywać nawet wtedy, gdy uważamy, że są po prostu nieładne. Nie musimy przecież trzymać ich na widoku, mogą spokojnie leżeć w czeluściach naszej szafy.

 


Sposób 4. Dla fanów cygar
Wykorzystaj puste pudełko po cygarach

Jeśli lubisz „puścić dymka” i kupujesz cygara w pudełkach, nie wyrzucaj opakowań. Większość z nich jest idealna dla do przechowywania zegarków. Ich rolą jest zabezpieczenie cygar przed dostaniem się do nich wilgoci. Specjalnie zaprojektowane sprawiają również, że ich zawartość nie jest narażona na zmiany temperatury. Skoro wiec cygara pozostają suche i o stałej temperaturze, możesz być pewny, że i zegarkom będzie w tym dobrze.

 

Źródło: http://cigarmonkeys.com/2019/07/


Sposób 5. Dla podróżników
Zwijany pokrowiec na zegarki

Z wyglądu przypomina etui jakie zawodowe kosmetyczki używają do przechowywania pędzli. Każda przegródka jest miejscem na jeden zegarek, który wsuwa się w jej głąb. Kiedy wybieramy się w podróż i chcemy zabrać ze sobą naszą kolekcję, pokrowiec ten będzie jak znalazł. Po włożeniu czasomierzy, zwijamy go w rulon i zawiązujemy. Gotowe, nasze modele są bezpieczne.

 


Sposób 6. Dla profesjonalistów
Jeśli masz automatyczny zegarek, użyj rotomatu

Udowodnione zostało, że zegarki automatyczne mają najlepszą żywotność jeśli regularnie pracują. Aby jednak mogły działać, powinny być noszone codziennie (a przynajmniej w granicy rezerwy chodu), gdyż ruch ręki napędza je do pracy. Rotomat sprawia, że pozostają „w ruchu” nawet wtedy, gdy nie są noszone. Dzięki niemy wydłuża się ich żywotność, a i kwestie wizualne są dopieszczone. Jest to więc idealny sposób przechowywania zegarków automatycznych.

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: