Chat with us, powered by LiveChat
Jak samodzielnie zmienić pasek w zegarku?
Dodano: 15-12-2021 w kategorii: Technologie, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Jak samodzielnie zmienić pasek w zegarku?

Pasek lub bransoleta to poza tarczą zegarka, jedne z najważniejszych elementów w zegarkach. Jak się również okazuje – wraz ze zużyciem paska, czy bransolet, elementy te można wymienić. Tylko, jak to zrobić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak samemu zmienić pasek w zegarku. Podpowiadamy również, jak założyć bransoletkę do zegarka oraz zdradzamy, jaki przyrząd będzie Ci do tego potrzebny! Zapraszamy do lektury!

Jak zmienić pasek w zegarku – co jest potrzebne do zmiany paska?

Zanim przejdziemy do tego, jak zmienić bransoletę w zegarku, najpierw zacznijmy od tego, co będzie Ci potrzebne do tego, by to zrobić. Przede wszystkim jednak, zanim zaczniesz – niezależnie od tego, z jakiego materiału paski chcesz założyć, pamiętaj o tym, by przed zdjęciem starego pasku dopasować szerokość nowego do rozmiaru koperty. Jeżeli bowiem nie posiadasz jeszcze właściwie dopasowanego paska, cały Twój wysiłek pójdzie na marne. Zanim więc zdejmiesz z zegarka stary pasek np skórzany – upewnij się, że ten nowy na pewno pasuje do mocowań przy kopercie zegarka. Dopiero potem, kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego przyrządu, którym podważysz bolce w teleskopie. Może to być płaski śrubokręt lub nożyk. Czym jest wspomniany teleskop. Jest to mała, metalowa sprężynka, która znajduje się w paskach silikonowych, skórzanych i bransoletach zegarków. Na jej końcach umieszczone są bolce, które dzięki sprężynce trzymają się mocowań i tym samym przytrzymują pasek.

Jak zmienić pasek w zegarku – ostrożne i delikatnie zdjęcie starego paska

 

Wymiana paska w zegarku rozpoczyna się od zdemontowania starego paska. Jak zdjąć pasek z zegarka? Do tego wystarczy śrubokręt, który umieszcza się pomiędzy paskiem, a kopertą zegarka. Następnie należy mocno docisnąć go do jednej ze stron teleskopu, a potem ostrożnie odsunąć go od koperty. Jeśli dzięki temu teleskop wysunął się z mocowań, ostatnim z kroków będzie zdjęcie paska oraz wyciągnięcie z niego teleskopu. Pamiętaj również o tym, by w trakcie tej czynności nie szarpać i nie postępować „na siłę”. Stary pasek lub bransoletę należy usunąć delikatnie. Po ich zdjęciu należy również pamiętać o tym, że obu teleskopów nie należy wyrzucać – przydadzą się one jeszcze do założenia nowych pasków, czy bransolet.

Założenie nowego paska do zegarka krok po kroku

Wymiana bransolety na pasek jeszcze nie dobiega końca – teraz należy bowiem zamontować nowy element. Tylko jak założyć pasek do zegarka? Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją, a Twój zegarek wkrótce będzie gotowy!

Krok 1 – zdejmij stary pasek

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś – przygotuj narzędzie i przystąp do zdjęcia starych pasków, które są mocowane za pomocą bolców. Usiądź w dobrze oświetlonym miejscu, a następnie wsadź nożyk lub śrubokręt pomiędzy pasek a kopertę zegarka. Potem delikatnie dociśnij i podważ, aż będziesz mógł odsunąć jedną stronę paska od mocowań. Na tym etapie powinno Ci się udać odłączyć teleskopy od koperty. Po zdjęciu obu pasków, czy bransolet pamiętaj o tym, by zachować oba teleskopy. Bez nich montaż nowego paska będzie niemożliwy!

Krok 2 – umieść teleskopy w nowym pasku

Wyjęte wcześniej teleskopy należy umieścić w nowych paskach lub bransoletach. Umieszcza się je w tym samym miejscu, z którego zostały one wyjęte podczas demontażu starych pasków. Należy więc przepchnąć je przez dziurki na końcu nowego paska.

Krok 3 – umieść nowy pasek w kopercie

W tym celu należy wsadzić jeden z końców teleskopu w zagłębienie do mocowania, które znajduje się w kopercie zegarka. Drugi z końców należy docisnąć śrubokrętem, a następnie skierować go w miejsce, gdzie znajduje się mocowanie z drugiej strony. Pasek powinien zostać założony.

Krok 4 – powtórz to z drugim paskiem

Tę samą czynność należy powtórzyć z drugim paskiem z kompletu, który umieszcza się po przeciwnej stronie.

Krok 5 – sprawdź, czy montaż przebiegł prawidłowo

Zanim nałożysz zegarek z nowym paskiem – upewnij się wpierw, że pasek został założony poprawnie z obu stron. W tym celu złap za oba paski i pociągnij je w przeciwne strony. Dla pewności możesz zegarkiem również potrząsnąć. Jeżeli nowe bransolety się nie odczepiły – oznacza to, że dokonałeś montażu poprawnie. Teraz załóż zegarek na rękę i naciesz się jego odświeżonym wyglądem!

 

Zastanawiasz się, jak wymienić pasek w smartwatchu? Nic trudnego! Wymiana paska odbywa się w ten sam sposób, co w przypadku tradycyjnych zegarków!


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Jak skrócić bransoletę w zegarku

Jak bezpiecznie zmienić datę w zegarku?

Pielęgnacja skórzanego paska w zegarku

Jak pielęgnować zegarek?

Pielęgnacja zegarka

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: