Chat with us, powered by LiveChat

KUPUJ TERAZ W NIŻSZYCH CENACH NA BLACKWEEK

Jak ustawić zegarek Casio?
Dodano: 20-08-2020 w kategorii: Ciekawostki, Technologie autor: Pawel Kowal

Jeśli zastanawiasz się, jak ustawić zegarek Casio, który właśnie stał się Twoją własnością, nie szukaj dalej – znalazłeś odpowiednie miejsce, żeby sobie pomóc. Podpowiemy Ci jak poprawianie ustawić swój zegarek Casio i nigdy się nie spóźnić. Z reguły to intuicyjna czynność, łatwa do opanowania.

Jak ustawić zegarek Casio – elektroniczny

Większość cyfrowych zegarków Casio posiada 3 lub 4 przyciski na kopercie. Najprawdopodobniej trzeba będzie nacisnąć przycisk MODE, aby ustawić datę lub godzinę.

Należy pamiętać, że większość cyfrowych zegarków Casio jest zaprogramowana z szeroką gamą kodów miast, które reprezentują strefę czasową, w której się znajdujesz. Przed ustawieniem godziny, upewnij się, że wybrałeś właściwe miasto odpowiadające Twojej strefie czasowej – zazwyczaj jest to stolica lokalizacji, w której się znajdujesz.


Jak ustawić zegarek Casio Iluminator?


Przed ustawieniem godziny i daty na Twoim zegarku Casio Iluminator, powinieneś wybrać swój prawidłowy Home City z listy. Jest to

Naciśnij i przytrzymaj przycisk ADJUST/SET, aby przejść do trybu Timekeeping. Wciśnięcie logo G pod pokrętłem podświetla je, aby łatwiej było zobaczyć ekran i zmienić ustawienia. Naciśnij przycisk MODE/SELECT (lub lewy dolny przycisk), aby przełączyć tryb zegarka. Za pomocą przycisków po prawej stronie można zmieniać godzinę, minuty, sekundy, dzień, miesiąc i rok. Nie wszystkie tryby są dostępne we wszystkich zegarkach.

Przejdź przez te tryby, naciskając przycisk MODE i wybierz opcję Timekeeping Mode, aby wyświetlić i zmienić datę i godzinę. Możesz również ręcznie ustawić zegarek, naciskając długo przycisk ADJUST, aż kod miasta na ekranie zacznie migać. Użyj przycisków FORWARD i REVERSE, aby ustawić godzinę.

Zapoznaj się:

Jak ustawić zegarek Casio Edifice?

Jak ustawić datę w zegarku Casio Edifice? To banalnie proste. Niektóre z modeli linii Edifice mogą łączyć się z telefonem przez Bluetooth, a jeśli tak się stanie, data i właściwy czas zostanie ustawiony automatycznie.

Jeśli Twój zegarek Edifice jest wyposażony w wysuwaną koronkę, łatwo jest zmienić zarówno datę jak i godzinę. Aby zmienić godzinę, delikatnie wyciągnij koronkę na dwa kliknięcia, a następnie przekręć koronkę i wskazówki minut i godzin dostosują się. Gdy zegarek zostanie ustawiony na właściwą godzinę, należy wcisnąć koronkę z powrotem, aby wznowić pomiar czasu.

Aby zmienić datę, należy wyciągnąć koronkę o jedno kliknięcie, a następnie przekręcić ją, aby zmienić datę przedstawioną na zegarku. Ten model wykorzystuje 31-dniowy schemat miesiąca, więc należy odpowiednio zmienić daty.

Wskazówka: Unikaj zmiany ustawień wskaźnika dziennego między godzinami 21.00 a 1.00 rano, ponieważ w przeciwnym razie wskaźnik dzienny może nie zmieniać się prawidłowo o północy.

Niektóre wodoodporne modele Casio Edifice posiadają wkręcaną koronę, która zapewnia ich zdolność do odpychania wody. Obróć koronkę do siebie, aby ją poluzować, a następnie delikatnie wyciągnij na zewnątrz. Po ustawieniu czasu należy ponownie mocno dokręcić koronkę, aby zegarek nie stracił swojej wodoodporności.

Jak ustawić zegarek Casio G-Shock Watch?

Naciśnij przycisk MODE, aby przejść z trybu na tryb. Różni się to w zależności od modelu zegarka, ale większość z nich ma następujące cechy: Timekeeping, Stoper, Czasomierz, Alarm.

Przed ustawieniem daty i godziny, powinieneś ustawić swoją strefę czasową. Naciśnij i przytrzymaj przycisk ADJUST przez około 3 sekundy, aż kod miasta zacznie migać. Naciśnij przycisk REVERSE lub FORWARD, aby przełączać się między kodami miast. Następnie naciśnij MODE, aby przełączać się między różnymi ustawieniami, takimi jak kod miasta, czas letni (DST), format 12/24-godzinny, sekundy, godziny, minuty, rok, dzień, miesiąc. Dzień tygodnia powinien być wyświetlany automatycznie zgodnie z ustawieniami daty. Aby wyjść z trybu ustawień, należy nacisnąć przycisk ADJUST.

Przyciski Mode i Adjust zawsze znajdują się w podobnym miejscu, niezależnie od modelu.

Jeśli zegarek jest wyposażony w łącze Bluetooth, można go podłączyć do smartfonu. Czas dostosuje się automatycznie.

Zegarki Casio


Jak ustawić sterowany radiowo zegarek Casio?

W tym wypadku nie musisz się nie czym kłopotać jak przestawić zegarek Casio tego typu. Zegarki sterowane drogą radiową zawsze wyświetlają dokładną godzinę bez konieczności ponownego ustawiania zegarka, pod warunkiem, że zegarek jest ustawiony na właściwą strefę czasową. Po ustawieniu w nowym zegarku żądanego miasta, aktualizacje czasu są odbierane automatycznie w ciągu nocy, co zapewnia dużą dokładność pomiaru czasu.

Jak ustawić zegarek Casio zasilany energią słoneczną?

Zegarki Casio zasilane energią słoneczną mogą być zegarkami cyfrowymi lub analogowymi. Są one ustawione dokładnie tak, jak ich odpowiedniki bez zasilania słonecznego. W przypadku typowego, nowoczesnego zegarka zasilanego energią słoneczną, 3 minuty bezpośredniego światła słonecznego lub 3,5 godziny ekspozycji na sztuczne światło zapewnią zegarkowi działanie przez 24h, dzięki temu nie trzeba często ustawiać go na nowo po ewentualnym rozładowaniu się baterii.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Jak ustawić G-shocka?

Zegarki na raty

Czy można zniszczyć zegarek G- Shock? Użyliśmy nawet CZOŁGU!

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: