Chat with us, powered by LiveChat

Kalendarium

Czy wiecie, że wielowiekowa historia zegarmistrzostwa jest bogata w wiele istotnych faktów, bez których dzisiejsza moda, trendy i rozwiązania techniczne nie wyglądałyby tak samo? 

Poniżej zamieszczamy krótkie informacje o zdarzeniach, które istotnie wpłynęły na obecny kształt sztuki zegarmistrzowskiej!


Czerwiec 2014

Mundial w Brazylii porywa serca miłośników piłki nożnej. Marka Tissot świętuje to wydarzenie specjalną edycją zegarków Tissot Quickster Football.


 

Rok 2013

125 rocznica powstania marki Certina – jednego z najbardziej znanych i cenionych producentów.


 Rok 2012

180 rocznica założenia marki Longines. Nowe, limitowane modele goszczą na światowym rynku zegarmistrzowskim i podbijają serca miłośników szwajcarskich czasomierzy.


Rok 2006

Cetrina nawiązuje współpracę z Robertem Kubicą jeżdżącym w zaprzyjaźnionym teamie BMW Sauber. Na rynku pojawia się model limitowany.


 Rok 1997

Początek współpracy marki Calvin Klein i The Swatch Group. Powstanie linii produkcyjnej CK Watches, która łączy amerykański styl i szwajcarską jakość.


Rok 1976

Tissot wyprodukował zegarek dla sędziów piłkarskich Tissot Football Chronograph, który umożliwiał im łatwą kontrolę czasu meczu, na którego kolorowej tarczy wyraźnie oznaczono czas jednej połowy.


Rok 1975

Na rynek trafia pierwsza partia czasomierzy naręcznych sygnowanych logo Maurice Lacroix. Marka rozszerza swoją działalność z produkcji mechanizmów i komponentów na kompleksową produkcję zegarków.


Rok 1974

Na rynek trafiają pierwsze japońskie zegarki Casio. Zaczyna się nowa era zegarków funkcyjnych. Pojawiają się nowe rozwiązanie technologiczne i kolejne propozycje zegarków elektronicznych.


Rok 1926

Rolex tworzy pierwszy zegarek wodoszczelny z zakręcaną koronką. Inspiracją do stworzenia niniejszego modelu była muszla ostrygi, która zakleszcza się, nie wpuszczają do środka wody.


Rok 1888

Powstanie marki Atlantic założonej przez Eduarda Kummera w Bettlach w Szwajcarii. Produkcja komponentów do zegarków innych producentów, z czasem własna linia produkcyjna.

 ———

Otwarcie pierwszego zakładu produkcyjnego Certina (wówczas “Grana”) w szwajcarskim Grenchen. Produkcja czasomierzy naręcznych w rodzinnym zakładzie braci Kurtz. 


Rok 1854

Początki działalności firmy Waterburry Watch, która wypuściła na rynek pierwszy tani zegarek kieszonkowy. Z czasem firma zmienia nazwę na dobrze dziś znane miano Timex.


 Rok 1853

W szwajcarskim mieście Le Locle powstaje marka Tissot. Z czasem marka ta odnosi ogromny sukces, a jedna z najbardziej cenionych linii uzyskuje nazwę nawiązującą do nazwy miejscowości, w której ją założono.


Rok 1844

Początki współpracy Patek Philippe i od razu innowacyjne osiągnięcie. Wprowadzenie na rynek naciągowego mechanizmu z koronką, dzięki któremu do nakręcania zegarka przestał być potrzebny kluczyk.


Rok 1832

Auguste Agassiz zakłada w saint-Imier firmę Longines. Rzpoczyna się produkcja zegarków naręcznych na tzw. “długich łąkach”. Marka zdobywa rosnącą popularność. Z czasem na rynku pojawiają się kolekcje nawiązujące do miejsca powstania i założyciela marki.

 


 

 Rok 1816

 

Louis Moinet kończy produkcję pierwszego czasomierza ze stoperem, który on sam nazywa “compteur de tierces”. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to trzeci licznik i bezpośrednio nawiązuje do faktu odnalezienia  trzeciej (obok godzin i minut) wartości wskazywania czasu – sekund.


Rok 1810

Abraham-Louis Breguet produkuje pierwszy zegarek naręczny . Ten model na bransolecie wyprodukowano dla siostry Napoleona Bonaparte, Księżnej Neapolu – Karoliny Bonaparte. Na jego wzór w 2002 r. marka Breguet wyprodukowała serię modeli “Reine des Naples”


 Rok 1801

Abraham-Louis Breguet tworzy mechanizm Tourbillon, którego konstrukcja ma na celu wyregulowanie i usunięcie błędów w pomiarze czasu. Jest to jedno z wielu wspaniałych osiągnięć Bregueta.


 Rok 1777

Abraham-Louis Perrelet tworzy pierwszy kieszonkowy zegarek z automatycznym naciągiem. Bez wątpienia jest to wielki krok w historii światowego zegarmistrzostwa.


 Rok 1761

John Harrison, angielski cieśla, a zarazem zegarmistrz samouk, buduje pierwszy chronometr. Jego zegar mógł być używany na statkach i pomógł w określaniu długości geograficznej.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: