Chat with us, powered by LiveChat

Manufaktura zegarmistrzowska

Zegarki Manufakturowe – TOP Level Zegarmistrzostwa

Wśród wielu pojęć związanych z zegarmistrzostwem jest kilka, które zasługują na szczególną uwagę. Jednym z nich jest manufaktura zegarmistrzowska, która oznacza firmę zdecydowanie wyróżniającą się wśród producentów czasomierzy. 

Pojęcie manufaktury w słowniku zegarmistrzowskim obecne jest od początku jego istnienia. Wywodzi się ono z łaciny i choć początkowo dotyczyło przemysłu włókienniczego, szybko przyjęło się również wśród producentów zegarków. Manufaktura z początku oznaczało po prostu zakład produkcyjny, który od fabryki różnił się tym, że towary w nim powstałe wytwarzane były ręcznie. Z czasem jednak manufaktura w sensie tworzenia czasomierzy nabrała nowego, szerszego, a przede wszystkim bardziej prestiżowego znaczenia.

Manufakturowe zegarki tworzone są od podstaw aż do samego końca w tej samej fabryce

W świecie zegarków manufaktura oznacza przedsiębiorstwo, które wyróżnia się wybitnym potencjałem ludzkim jak i technologicznym, co pozwala na samodzielne skonstruowanie zegarka oraz każdego jego elementu. Uznaje się, że kluczowym momentem, w którym firma zyskuje prawo do nazwania się manufakturą jest stworzenie własnego, kompletnego mechanizmu. 

Wśród manufaktur przeważają firmy szwajcarskie, które wciąż uznawane są za najlepszych producentów czasomierzy. Cieszą się one doskonałą opinią i ogromnym zaufaniem ze strony klientów. W naszej ofercie również znaleźć można takie właśnie przedsiębiorstwa – Maurice Lacroix i Frederique Constant. Obie te firmy, produkują zegarki swiss made oparte na własnych rozwiązaniach, co czyni je członkami elitarnego grona manufaktur zegarmistrzowskich.

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: