Chat with us, powered by LiveChat
Maurice Lacroix Aikon Mercury
Dodano: 11-04-2019 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

Aikon Mercury – Nowe oblicze czasu

Myślisz, że czas zawsze biegnie tak samo? Sądzisz, że jesteś skazany na powolne tykanie zegara i usystematyzowany bieg wskazówek? Masz dość nudy na sennym cyferblacie Twojego zegarka? Poznaj Aikon Mercury i zobacz, że czas potrafi biec własnym rytmem, ale również… Twoim!

Maurice Lacroix – firma z tradycjami

Maurice Lacroix jest jedną z najbardziej cenionych firm w branży zegarmistrzowskiej. Choć jej historia jako samodzielnego sprzedawcy i wykonawcy jest stosunkowo krótka i zaczęła się dopiero w połowie lat 70’ XX wieku, to okres ten można zdecydowanie uznać za owocny, gdyż w ciągu niespełna 50 lat zbudowała sobie pozycję wyższą niż niektóre marki o przeszło stuletniej historii. Kluczem do sukcesu ML jest precyzja, odpowiedzialność i dążenie do perfekcji. To właśnie na takich fundamentach udało się zbudować w szwajcarskim Saignelegier manufakturę, którą kochają miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie.

Słowo manufaktura nie pojawia się tu przez pomyłkę czy przypadek. Jest dobitnym podsumowaniem i uzasadnieniem popularności i renomy doskonałego producenta jakim jest Maurice Lacroix. To słowo oznacza, iż firma produkuje własne mechanizmy i tworzy autorskie rozwiązania z zakresu zegarmistrzostwa na najwyższym poziomie. Jest najlepszą etykietą jaką można przyczepić producentowi czasomierzy i największym uhonorowaniem pracy danej marki. Czy Maurice Lacroix na to zasługuje? Zdecydowanie!

Osiągnięcia marki Maurice Lacroix

Jako producent topowych zegarków szwajcarskich Maurice Lacroix osiągnął wiele. Zdobył szereg nagród, ale przede wszystkim podbił serca klientów, którzy zakochali się w projektach tej znanej marki. Kolekcje takie jak Pontos czy Masterpiece zapisały się na kartach zegarmistrzostwa jako produkty doskonałe, uchodzące za element mistrzowskiego fachu, którego nie da się nie docenić i przejść obok niego obojętnie. Linie Les Classiques czy Fiaba wpisały się w oczekiwania miłośników klasyki i tradycyjnego podejścia do chronometrów. Ich klasyczne wzornictwo oparte na wzorcach zaczerpniętych z tradycji zegarmistrzowskich połączone z elementami umiarkowanej elegancji sprawiły, że tak wczoraj jak i dziś są one bardzo chętnie kupowany przez kobiety jak i mężczyzn zamieszkujących wszystkie kontynenty. Przełamaniem klasyki okazała się linia damskich i męskich zegarków Eliros, która pod kątem cenowym jak i designu, wstąpiła na drogę codzienności, dając fanom Muarice Lacroix możliwość zakupu szwajcarskiego modelu casualowego w przystępnej cenie. Kolejnym „dzieckiem” manufaktury z Saignelegier była linia Aikon, która choć na rynku obecna jest od paru lat, właśnie teraz zaczyna pisać swoją własną, nieziemską wręcz historię…

Zegarki Maurice Lacroix Aikon

Aikon to linia, która pojawiła się w portfolio Maurice Lacroix jako przełamanie klasyki i nawiązanie do nowoczesnych trendów i technologii. Design zegarków z tej linii opiera się na połączeniu wysokiej klasy materiałów, których kolorystyka przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie. Mamy tu do czynienia z modelami bardziej klasycznymi, gdzie czerń splata się z odcieniem stali, a także z modnymi chronometrami, które wyróżniają się popularnym odcieniem granatu czy głębią niezmąconej czerni. Oferta modeli Aikon jest bardzo szeroka i poza kolorystyką, zegarki te różnią się od siebie również funkcjonalnością oraz specyfikacją. Mamy tu różne wielkości kopert, które mieszczą w sobie mechanizmy kwarcowe, ale i automatyczne. Na cyferblatach, w zależności od modelu, widzimy indeksy godzinowe, ale również dodatkowe tarcze chronografu, zaś na teleskopach kopert widnieją paski skórzane lub bransolety. Dywersyfikacja jest ogromna, czyż nie?

Maurice Lacroix Aikon Mercury

I choć popularność dotychczasowych wersji ML Aikon jest ogromna, to producent nie zamierzał spocząć na laurach i stworzył coś wspaniałego, niesamowitego, co sprawiło, że możemy mówić o zupełnie nowym wymiarze zegarmistrzostwa! Aikon Mercury to model, który zachwyca designem, ale powala funkcjonalnością. Jest pierwszym na świecie czasomierzem, w którym wskazówki „mogą czuć się wolne”. Co to znaczy? Już wyjaśniam!

Kiedy patrzysz na Aikon Mercury nie od razu wiesz, co Cie czeka i czym może Cię zaskoczyć. Widzisz centralnie położone wskazówki godzinowe i minutowe oraz dodatkową tarczę sekundnika ulokowaną na wysokości godziny 6. Jednak, kiedy zakładasz go na rękę… dzieje się magia!

Jak działa ML Aikon Mercury?

Opatentowanym rozwiązaniem, nad którym rzemieślnicy Maurice Lacroix pracowali przeszło 3 lata jest mechanizm, który sprawia, że wskazówki zegarka nie pracują jak w innych modelach. Mechanizm ten nosi bowiem tzw. „system wolej ręki”, który współpracuje z siłami natury i grawitacji. W klasycznych czasomierzach wskazówki biegną standardowo po tarczy. Płyną lub poruszają się skokowo. W Aikon Mercury żyją własnym, a w sumie także Twoim życiem. Dzięki ukrytemu pod tarczą podwójnemu mechanizmowi, który kształtem przypomina ślimaka, wskazówki reagują na ruch Twojej ręki. Gdy tylko opuszczasz rękę, zaczynają swobodnie poruszać się po tarczy, natomiast kiedy tylko uniesiesz rękę tak, aby znajdowała się prostopadle do podłoża, mechanizm przywraca im „dyscyplinę” i sprawia, że ponownie wskazują czas z należytą precyzją. Magiczne? A może nawet praktyczne! Podwójny mechanizm, z którego jeden odpowiada za wskazywanie godzin (pełen obrót co 12h), a drugi za wskazywanie minut (obrót co 60min) dba o to, aby Twój czasomierz był precyzyjny, a jednocześnie niebanalny.

Aikon Mercury – nowa miejska estetyka

Chociaż wzornictwo obecnych od 2016 roku modeli Aikon od początku cieszyło się dużym zainteresowaniem, producent zdecydował się „udoskonalić doskonałe”. Podkreślając atuty i dodając odrobiny mocniejszego charakteru Maurice Lacroix stworzył nową miejską estetykę, która dziś zbiera oklaski. Tym, co stanowi odmianę względem wcześniejszych wzorów obecnych w tej kolekcji, jest silna interakcja matowych i polerowanych powierzchni, która podkreśla ostre załamania solidnego profilu koperty. Jest to niewątpliwie jedna z cech Aikon Mercury, która silnie odróżnia go od poprzedników. Kolejnym urozmaiceniem i bezsprzecznym atutem jest przezroczysta, szafirowym szkłem chroniona tarcza, która prezentuje zacieniony mechanizm szkieletowy. To na tarczy skeletona widzimy delikatne indeksy i cienkie wskazówki pokryte warstwą Super-LumiNova, gwarantujące ciekawy efekt wizualny. Największą jednak zaletą i wisienką na torcie jest opcja wynikająca z działania mechanizmu i pracy wielu podzespołów, a mianowicie wizualizacja jaką tworzą wskazówki, łączące się w pełne logo Maurice Lacroix – „majstersztyk”!

Aikon Mercury to mistrzostwo w dziedzinie technologii jak i designu. To perła w koronie szwajcarskiej manufaktury. Balansując na granicy miejskiego stylu i klasycznego szyku stał się dodatkiem, którego nie sposób nie docenić. Przedstawiając innowacyjne podejście do czasu stanowi gwóźdź do trumny tych niedowiarków, którzy twierdzą, że w dziedzinie zegarmistrzostwa osiągnięto już wszystko. Aikon Mercury, to innowacja, która z jednej strony żyje własnym życiem (swobodne wskazówki) a z drugiej, aż krzyczy „Your time is now!”

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: