Chat with us, powered by LiveChat
Modne zegarki znajdują się w ofercie Tommy HIlfiger?
Dodano: 15-04-2019 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

Znasz markę Tommy Hilfiger? Nosisz ubrania sygnowane logo TH? Masz w swojej szafie dodatki tego producenta? A czy znasz już zegarki Tommy Hilfiger? nie? Czas najwyższy, by to zmienić!

Tommy Hilfiger – co wiemy o marce?

Tommy Hilfiger to amerykańska marka, która obrazuje istotę tzw „american dream”. Założyciel znanego w całym świecie konsorcjum modowego zaczynał bowiem swoją przygodę w niewielkim miasteczku Elmira w Stanie Nowy Jork, gdzie z początku nic nie zapowiadało jego sukcesu na tym właśnie polu. Jako młody chłopak, Hilfiger nie wykazał wyjątkowego zainteresowania światem mody, skupiał się za to na piłce nożnej i muzyce rock rozwiewając niejako aspiracje rodziców pchających go ku studiom inżynierskim. Jak się jednak okazało, miał on wrodzoną smykałkę do interesów, która uwidoczniła się, gdy wraz z kolegą rozpoczął sprowadzanie z Nowego Jorku modnych wśród fanów rocka spodni „dzwonów” i sprzedawanie ich we własnym butiku otwartym w rodzinnej miejscowości – Elmira. Irlandczyk z pochodzenia szybko rozwinął skrzydła otwierając kolejne punkty (w sumie ok. 10) na wzór People’s Place (jego pierwszy butik), gdzie oferował sprowadzaną odzież. Szybki sukces spotkał się jednak z murem porażki, która dotknęła Hilfigera i uwidoczniła mu nieznane dotąd aspekty prowadzenia modowego biznesu, które sprawiły, że w późniejszych latach prowadził biznes bardziej świadomie i odpowiedzialnie, co dziś widać.

Zapoznaj się:

Zegarki Tommy Hilfiger damskie

Zegarki Tommy Hilfiger męskie

Renoma marki

Inspirowany stylem preppy, popularnym szczególnie na amerykańskich uczelniach, Hilfiger rozpoczął na dobre karierę projektanta po przeprowadzce do NY w 1979 roku. Związał się z marką Calvin Klein, którą porzucił w myśl współpracy z biznesmenem Mohamem Murjani zakładając w 1985 roku własny brand. Od tamtej pory na dobre zaistniał w świecie mody podbijając go swoimi casualowymi, a jednocześnie wyjątkowymi projektami. Świadom swoich umiejętności i popularności marki, Tommy Hilfiger rozszerzał swoją działalność o kolejne działania i segmenty rynku. Zajmował się w dalszym ciągu tworzeniem mody „uniwersyteckiej”, ale również łączył ją z projektami bardziej eleganckimi jak i z czasem bardziej codziennymi ubraniami, wśród których królował jeans, oflagowanymi symbolem denim. W każdej ze swoich linii, TH zamieszcza pasujące do pozostałych elementów dodatki, które uświetniają kolekcję. Są to torebki, buty, szaliki, czapki, a także zegarki i biżuteria.

Czasomierze Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger to produkty, obok których ciężko przejść obojętnie. Podobnie jak pozostałe elementy kolekcji projektanta źródło swego stylu mają we wspomnianym już stylu preppy. Jego geneza sięga lat 30-50 ubiegłego stulecia i wiąże się ze stowarzyszeniem elitarnych, amerykańskich uczelni skupionych w tzw. Ivy League, a konkretnie z ubiorem zasilających ich szeregi studentów. Choć w czasie wspomnianych już lat 30-50 nikt, nie sądził, że ówczesne mundurki “zrobią karierę”, kilkadziesiąt lat później stały się absolutnym hitem i jakby to napisały dzisiejsze fashionistki: “totalnym must have” każdego dobrze noszącego się mężczyzny i kobiety. Wraz z boomem na marynarki, krawaty, spodnie chino’s czy mokasyny, kwitnąć zaczęła w latach 80′ moda na zegarki pasujące do tego właśnie stylu. I tu pole do popisu znalazł właśnie Tommy Hilfiger.

Mając wprawę w tworzeniu odzieży inspirowanej amerykańskimi studentami, stworzył z czasem linie zegarków, które miały za zadanie podkreślić doskonały styl osoby, która na co dzień wybierała ubrania sygnowane logo TH. Czasomierze Tommy Hilfiger spełniały te same kryteria, co pozostałe elementy kolekcji producenta – były uniwersalne, a jednocześnie szykowne. Łączyły amerykański luz z elegancją. Dawały swobodę doboru do pozostałych części garderoby, a jednocześnie przyciągały spojrzenia swoją wyjątkowością. Jak udało się osiągnąć taki poziom “modowej doskonałości?” Gdzie tkwi tzw. clou?

Design zegarków Tommy Hilfiger czy zasługuje na swoją pozycję?

Wzornictwo zegarków Tommy Hilfiger jest dziś bardzo zróżnicowane. Choć łączy je casualowy styl, który pozwala na dopasowanie ich do codziennych stylizacji, nie sposób nie zauważyć różnic, które przejawiają się pomiędzy poszczególnymi liniami jak i samymi modelami. Wśród czasomierzy damskich wyróżnić należy produkty bardziej “codzienne” jak i te o charakterze nieco eleganckim biżuteryjnym. Te pierwsze posiadają przede wszystkim skórzane paski i stalowe bransolety zamocowane na teleskopach kopert wykonanych z antyalergicznej stali szlachetnej. Ich kolorystyka opiewa o odcienie brązu, czerni oraz wspomnianej już stali, którą niejednokrotnie pokryto warstwą koloru nadającego barwę żółtego i różowego złota. Modele te posiadają analogowe cyferblaty niekiedy urozmaicone dodatkowymi funkcjami takimi jak datownik (pojedynczy lub rozbudowany) czy też chronograf inaczej nazywany stoperem. Ich prostota jest jednocześnie ich siłą i tym, co motywuje kobiety praktyczne, do zakupu tych właśnie produktów. Biżuteryjne modele Tommy Hilfiger, to jak nie trudno się domyślić, modele zdobne, które emanują szykiem i blaskiem. Zdobione są kryształkami i cyrkoniami. Niejednokrotnie bardziej przypominają klasyczną biżuterię niż zegarek i co tu dużo mówić, mogłyby z powodzeniem ją zastąpić. Ich kolor jest “sprawą otwartą”, gdyż producent nie ogranicza się tu do podstawowych barw, tylko pozwala sobie na nutę szaleństwa nanosząc metodą jonizacji – IP na stal warstwy licznych odcieni takich jak chociażby czerń, granat czy burgund.

Męskie zegarki to zestaw silnie zróżnicowanych produktów. Poza casualowymi i eleganckimi propozycjami, wyróżnić tu można również modele sportowe, które pasują do nawet najbardziej zaskakujących stylizacji. Tym, co je wyróżnia są inne niż w pozostałych kolekcjach materiały wykonania. Mamy tu do czynienia z lekkim tworzywem sztucznym, z którego niejednokrotnie wykonane są koperty jak i z kauczukowymi paskami, które idealne układają się na ręku. To zestawienie prostych jakby mogło się wydawać rozwiązań dało początek stworzeniu serii zegarków szczególnie popularnych wśród młodzieży (między innymi dzięki bardzo atrakcyjnej, niskiej wręcz cenie). Jeśli chodzi o casualowe zegarki Tommy Hilfiger z pewnością wskazać tu należy ich cechy charakterystyczne jakimi są podobnie jak w przypadku modeli damskich skórzane paski, bransolety i koperty ze stali, które łączą się w spójną całość. Nie doświadczymy tu mnogości zdobień, wyszukanych wzorów. Panuje tu modna prostota, która, co należy podkreślić, niesie za sobą sukces. Patrząc w kierunku eleganckich czasomierzy TH dla panów, trzeba podkreślić, że między casualem a elegancją jest tu bardzo cienka granica, która praktycznie się zaciera. Eleganckie modele TH są jednak jeszcze bardziej surowe w swoim wyglądzie niż produkty codzienne. Rzadko kiedy analogowe cyferblaty urozmaicane są dodatkowymi opcjami, a paski posiadają przeszycia w kolorze skóry. Wszystko po to, aby zapewnić jak największą spójność poszczególnych elementów.

Czy warto kupić zegarek Tommy Hilfiger?

A czy warto kupić bluzkę, spodnie lub marynarkę tej marki. Oczywiście. Przecież produkty tego producenta kupujemy przede wszystkim przez wzgląd na jego renomę i doskonała reputację marki. Wiadomym jest, iż widok “flagi” Hilfigera wywołuje pozytywne reakcje, które nawet jeśli nie wprawiają w zachwyt, to z pewnością nie przyprawiają o mdłości, jak niektóre, bardziej znane czy droższe marki obecne w świecie mody. Zegarki Tommy Hilfiger niosą za sobą te samą satysfakcjonującą jakość. Wykonane są ze wspomnianych już wysokiej jakości materiałów, których używają również producenci szwajcarskich “perełek”. Tym, co je od nich różni jest mechanizm jak i pozostałe komponenty stanowiące tzw. środek, jednakże kto kiedykolwiek nosił ubrania, buty czy właśnie zegarki Hilfigera wie, że choć można powiedzieć o nich wiele, to mimo wszystko, działają one przez wiele lat, czym zasługują sobie na miano godnych zaufania. Biorąc przy tym pod uwagę świadomość marki i jej bardzo dobrej opinii, na którą producent zapracował swoim talentem, cena jaką należy za nie zapłacić wydaje się nie być zbyt wysoka, a na pewno nie wygórowana.

Jeśli chcesz lepiej poznać zegarki Tommy Hilfiger, koniecznie odwiedź stronę kategorii tej marki w naszym sklepie. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz tam produkty, które spełnią Twoje oczekiwania wizualne, a może również jakościowe. Ich styl, jakże uniwersalny, a jednak wyjątkowy, zapisuje się na kartach tradycji zegarmistrzowskiej, ale przede wszystkim świata mody, który wraz z pozostałymi produktami sygnowanymi logo tego producenta, systematycznie podbijają. Cóż… można by rzec, że Tommy Hilfiger, a dokładnie Thomas Jacob Hilfiger, spełnił swój american dream. Kto wie, może inspirując się jego dobytkiem, Ty również spełnisz kiedyś swój zerkając przy tym na zegarek TH.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: