Chat with us, powered by LiveChat

KUPUJ TERAZ W NIŻSZYCH CENACH NA BLACKWEEK

Recenzja zegarków Tissot
Dodano: 27-09-2020 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Spośród wielu produktów, jakie oferuje rynek, najbardziej doceniane przez użytkowników są te, które charakteryzują się nie tylko atrakcyjną ceną i stylistyką, ale również niezawodnością mechanizmu. Oczywiście, wiele firm produkujących zegarki odznacza się bardzo dobrą jakością, jednak na szczególną uwagę zasługują czasomierze marki Tissot.

Nieco historii

Tissot jest jedną z najbardziej znanych szwajcarskich firm konstruujących zegarki, której geneza sięga 1853 roku. Początkowo, przedsiębiorstwo skupiało się jedynie na lokalnym rynku, a jego czołowym produktem były czasomierze kieszonkowe, cieszące się dużą popularnością w tamtych czasach. Pozytywne opinie Klientów i duży popyt przyczyniły się do ekspansji na rynek Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Ciężka praca i pasja spowodowały, że w 1904 roku Tissot otrzymał order Mikołaja II Romanowa za najbardziej niezawodny zegarek kieszonkowy. Był to impuls i potwierdzenie, że obrana ścieżka rozwoju jest prawidłowa. Kolejno, w 1915 roku, przedstawiono pierwszy naręczny zegarek, a już 15 lat później, jego antymagnetyczną wersję. Był to również czas ewolucji firmy jako podmiotu gospodarczego. Dotąd rodzinne przedsiębiorstwo zostało przekształcone w grupę kapitałową o nazwie Swatch Group.

Zapoznaj się:

Zegarki Tissot damskie

Zegarki Tissot męskie

150 lat zegarków marki Tissot

Bez wątpienia, firma wyróżniająca się tak ciekawą historią musi odznaczać się również produktami wysokiej jakości. Tissot jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i uznanych podmiotów, którego czasomierze można kupić właściwie na całym świecie. Pomimo że na rynku funkcjonuje od około 150 lat (co jest relatywnie krótkim czasem w porównaniu z innymi firmami), produkty oferowane przez markę odpowiadają najwyższym standardom technologicznym i są ciągle ulepszane.

Zegarki Tissot

Zegarki męskie

Jedną z ważniejszych pozycji w ofercie firmy są zegarki męskie Tissot. Ich design jest tak wykreowany, aby każdy znalazł idealne rozwiązanie właśnie dla siebie. Zwolennicy eleganckich dodatków zapewne zapoznają się z ofertą klasycznych modeli oraz linii „Heritage”. Ich charakterystycznymi cechami jest prosty, raczej standardowy wygląd sprowadzający się do dużych cyfr umieszonych na cyferblacie w klasycznych kolorach (srebrny, granat, czerń). Każdy z nich ozdobiony jest sygnaturą firmy. Całość uzupełnia pasek wykonany ze skóry lub stali, który zapewni, że nasz zegarek będzie bardzo dobrze prezentował się na ręce. Spośród opisanych typów, na szczególną uwagę zasługuje Tissot Heritage Navigator Automatic 160TH Anniversary COSC, którego mechanizm został umieszczony na masywnym, skórzanym pasku brązowego koloru. Wokół tarczy naniesiono poszczególne cyfry w nieco mniej standardowym stylu niż spotykane na co dzień- zamiast godziny 12, 3, 6 itd., oznaczono godzinę 2, 4, 6, 8 i kolejne. Całość prezentuje się bardzo elegancko i zapewne idealnie będzie współgrała z eleganckim ubiorem. Zwolennicy mniej klasycznych kształtów zwrócą uwagę na model Heritage Porto Mechanical, który jest inspirowany secesją. Kształtem przypomina popularne wówczas zegarki o podłużnych cyferblatach. Skupiając się na klasycznej linii produktów Tissot, należy uznać za topowy model PR 100 Chronograph, który mimo jednolitej, czarnej barwy, inspiruje i zachęca do sprawdzania aktualnej godziny.

Zwolennicy nieco bardziej aktywnego trybu życia również znajdą coś dla siebie w gamie sportowych czasomierzy. Bez wątpienia, niewiele osób przejdzie obojętnie obok zegarka Tissot T- Race Automatic Chronograph, który został stworzony w oparciu o sporty motocyklowe.

Poza raczej typowym podziałem, firma nie zapomniała o produkcie, który spowodował, że stała się ona popularna i doceniana na całym świecie. Mowa oczywiście o zegarkach kieszonkowych. Wprawdzie, obecnie mechanizm zdecydowanie odbiega zaawansowaniem od pierwotnych, jednak jego design nawiązuje do XIX wieku. Można wskazać chociażby model Savonnette, o złotym kolorze, którego zamknięcie posiada eleganckie zdobienie.

Firma idzie z duchem czasu i nie pozostaje w tyle względem konkurencji. Właśnie dlatego powstały zegarki z dotykowym szkłem. Ciekawe jest to, że w pierwszym kontakcie wyglądają one bardzo standardowo i raczej nie wyróżniają się spośród pozostałej oferty. Dopiero użytkownik ma możliwość zapoznania się z dobrodziejstwem szkła, które idealnie reaguje na każdy ruch palca. Bardzo ciekawą propozycją jest Tissot T-Touch Expert Solar, będący pokazem możliwości technicznych marki Tissot. Poza wspomnianym wielofunkcyjnym szkiełkiem, ma on również bardzo małe ekrany solarne, co sprawia, że zegarek jest niemal samowystarczalny.

Zegarki Tissot Oferta

Zegarki damskie

Jak można się domyśleć, Tissot nie zapomniał również o użytkowniczkach swoich produktów. W celu zaspokojenia gustów najbardziej wymagających Klientek, stworzył linię klasyczną, która odznacza się głównie prostotą i niezbyt wyszukanym wzornictwem. Jest to wyraz kunsztu zdobienia i zastosowania materiałów najwyższej jakości. Połączenie różnych kolorów tworzywa sprawia, że nie sposób nie zwrócić uwagi na te produkty. Najbardziej popularnym modelem jest Carson Premium Lady. Wyróżnia go dwukolorowa kompozycja oraz czytelna tarcza z osadzonymi godzinami w rzymskim stylu.

Poza wskazanymi propozycjami, w ofercie zegarków damskich Tissot można odnaleźć również produkty specjalnej linii, dedykowane jedynie dla kobiet, jak na przykład Lovely Square, który udowadnia, że zegarek nie musi być okrągły, a kąty proste mają swój urok. Dodatkowo, dużą popularnością cieszą się zegarki zdobione kamieniami szlachetnymi (np. diament) oraz te, które zostały wykonane z najlepszych dostępnych na rynku kruszców- złoto, srebro.

Tissot, pomimo wyraźnego postępu technologicznego i skojarzenia zegarków kieszonkowych głównie z płcią męską, nie zrezygnował z produkcji tego typu czasomierzy dla kobiet. Zwolenniczki iście historycznych i na obecne czasy, niestandardowych rozwiązań, wybiorą zapewne zegarek umieszczony na łańcuszku. Za przykład może służyć Tissot Pendants, który dosłownie został zamknięty w kapsule. Zatem, będzie stanowić zarówno uzupełnienie codziennej stylizacji o klasyczną i ciekawie zdobioną biżuterię i również świetnie spisywać się właśnie wtedy, kiedy chcemy zaskoczyć nasze otoczenie i w mało konwencjonalny sposób sprawdzić, która jest godzina.

Tissot, mając szacunek do historii, nie zamyka się na nowoczesność. Zdając sobie sprawę, że prawdziwą popularność tworzą wielkie wydarzenia, stara się celebrować okazje, które zapisują się tłustym drukiem na kartach historii. Owocem tego jest wzornictwo i stylistyka nawiązujące właśnie do przeszłości. Nadto, Tissot jest marką nowoczesną, która zdaje sobie sprawę, że zakładając zegarek przed treningiem czy wyjście w góry, jego użytkownik chce mu ufać i bezproblemowo korzystać z niego nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Jeśli zatem poszukujemy urządzenia, które będzie połączeniem klasyki a jednocześnie trendów XXI wieku, idealnym wyborem będzie jeden z produktów firmy Tissot. Również, dzięki ciągłemu rozwojowi, zakup zegarków tej marki jest możliwy właściwie na całym świecie, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sprzedaży internetowej, a mechanizmy stanowiące serce czasomierzy tej szwajcarskiej marki uchodzą za jedne z najlepszych, nie ustępując miejsca solidności i jakości szwajcarskim bankom.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Kalibracja zegarka z chronografem

Jak nauczyć dziecko zegara?

Kamienie w zegarku do czego służą?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: