Chat with us, powered by LiveChat

KUPUJ TERAZ W NIŻSZYCH CENACH NA BLACKWEEK

Seiko czy Orient?
Dodano: 04-05-2021 w kategorii: Ciekawostki, Technologie, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Mówiąc o zegarkowej branży w Kraju Kwitnącej Wiśni multum osób bez specjalistycznego zawahania określi odpowiednio widoczne, wiodące japońskie spółki zegarkowe, tymczasem są nimi spółki między innymi Orient i Seiko. Powyżej opisani producenci popularni są z tworzenia zegarów, tymczasem całkiem nie nieliczne z tych spółek tworzyły także i w pewnych przypadkach cały czas oferują zegarki i zegary ścienne. By tymczasem trochę lepiej poznać elementy japońskiej specjalizacji należałoby dla grupy prowadzących teraz producentów, jakimi są spółki Orient i Seiko.

Prowadząca spółka Seiko

Seiko to popularna na całym globie firma zegarmistrzowska, jaka zaczęła własną przygodę w 1881 roku. Kintaro Hattori – 22-letni inwestor utworzył wówczas sklep oferujący oraz naprawiający zegary w centrum Tokio. W roku 1892 kupił on opuszczoną wytwórnię oraz tworząc firmę Seikosha zaczął produkcję czasomierzy naściennych. Zaraz po trzech latach spółka owa zaczęła produkcję czasomierzy kieszonkowych. W tamtym czasie zegary naręczne były bardzo rzadkie oraz niedostępne do uzyskania w Japonii.

Marka rozpoczęła rozwijać się wraz z postępem czasu, przede wszystkim w roku 1929, gdy to spółka Seiko została wybrana na dostawcę czasomierzy dla Japan National Railways. Była to duża możliwość na wzrost spółki, jaka została naturalnie w stu procentach wykorzystana. Tymże samym spółka stała się znana nie jedynie na obszarze Japonii, jednak także całej Azji. Przełom w produkcji nastąpił w roku 1956, gdy to po raz pierwszy wdrożono system Diashock, stosowany później w zegarach naręcznych firmy. Narzędzie to pozwalało na zachowanie całkowitej wytrzymałości na wstrząsy i wibracje. Z własnego zadania wywiązywało się dobrze, więc także nic nadzwyczajnego, iż twórcy postanowili wprowadzić je na rynek.

Seiko – czemu należałoby?

Do dzisiaj spółka Seiko pamięta o dużej przeszłości, natomiast nie boi się wprowadzać kolejnych wyzwań oraz wybiegać w przyszłość. Wszelkie elementy oraz pomysły stosowane w wymyślaniu nowoczesnych procesów wychodzą tylko i wyłącznie z japońskiej wytwórni. Tymże samym spółka pokazuje, iż jest w stanie zrobić zegary dla każdego – zarówno dla tychże, jacy właśnie zaczynają własną przygodę z zegarkami, jak również dla prawdziwych miłośników.

Orient – co należy wiedzieć?

Orient jest to japońska firma, jaka za chwilę uczci własne 71 urodziny. Firma zaistniała w 1950 roku w Tokio oraz od czasu otwarcia, utrzymuje jak największy stopień klasy zrobionych czasomierzy. Największe grono fanów ma w Japonii, jednak zdobyła także serca także na całym świecie. Zegary Orient są dla ludzi lubiących jak największą klasę procesów związaną z wyjątkowym wyglądem oraz przystępną ceną. Jest to spółka z tradycjami, jakie są niezmienne od lat.

Orient jako wytwórca z wielkiej trójki

Orient jest jedynym wytwórcą, pośród wielkiej trójki, jaki tworzy zegary z automatycznymi mechanizmami. Obecnie Orient ma zakłady przemysłowe w Japonii, Singapurze oraz Brazylii oraz proponuje dużą paletę modeli oraz stylów czasomierzy mechanicznych, kwarcowych oraz trochę zasilanych (podobnych do linii Citizen’s Eco-Drive). Seiko Epson ma pakiet kontrolny (52%) w spółce Orient. W 1985r. Orient oraz Seiko utworzyły wspólną fabrykę. Orient robi dużą paletę automatycznych oraz kwarcowych czasomierzy od tychże w niewygórowanej cenie do tychże niezwykle drogich. Zacząwszy od 2006 roku, zegary Orient mają największą ilość produkcji japońskich mechanizmów, przewyższając możliwości Seiko oraz Citizen. Dzięki produkcji na dużą skalę, wartość proponowanych czasomierzy są uznawane za jedne spośród najlepszych w dziedzinie. Orient Star oraz Orient Star Royal to średniej oraz doskonałej jakości zegary, natomiast Royal Orient są ich linią sztandarową. Zegary Orient w przystępnej cenie są widziane poprzez amatorów jako dobra jakość w super cenie. Orient robi bezpośrednio proces czasomierza co jest dosyć niezwykle, ponieważ większość wytwórców zleca ów zakres innym spółkom. Japońska spółka jest jedną spośród niezwykle rozpoznawalnych firm zegarmistrzowskich świata.

Zegary Orient – doskonały styl, najdoskonalsza klasa

To mechanizm jest sercem czasomierzy oraz w wypadku czasomierzy Orient, to on w pierwszej kolejności zasługuje na uznanie. Potem – w większości tradycyjny nie do podrobienia styl. Do doboru naciąg manualny, automatyczny, kwarcowy, natomiast choćby słoneczny. W propozycji Orient znajdują się zegary męskie Orient np. z grupy Automatic Bambino oraz zegary kobiece Orient np. z linii Classic. Poszukując eleganckiego, niezawodnego czasomierza należałoby sięgnąć po firmę Orient, jaka cieszy się wielką sławą.

Zegary Orient utrzymane są w stonowane barwie – dominuje czerń, brąz, jednak także biel, srebro i złoto. bardzo interesujące jest także to, że dużo czasomierzy ma oryginalne elementy, jakie również zwiększają ich atuty estetyczne. Takie zegary z pewnością staną się wyjątkową dekoracją na dowolnym nadgarstku. Rodzaje męskie to przede wszystkim zastosowanie tradycyjne oraz doskonałej czerni. Zegary dzięki temu prezentują się dobrze w jakiejkolwiek stylizacji.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Recenzja zegarków Tissot

Minimalistyczne zegarki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zegarka

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: