Smartwatch Samsung - Ogólne informacje o marce
Zegarek to akcesorium znane od wieków. Niegdyś doceniano najbardziej niezawodne, szwajcarskie mechanizmy. Obecnie na świecie rozwijają się także inne rynki zegarkowe, np. w Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, czy Rosji. Smartwatch podstawową funkcję zegarka łączy z innymi, przydatnymi dla użytkownika. Produkty tego typu ewoluowały przez lata, dostosowując się do potrzeb wymagających osób.
Funkcje smartwatcha Samsung, czyli ile potrafi to małe urządzenie
„Inteligentne” zegarki najczęściej są kompatybilne z telefonami przenośnymi. Zarządza się nimi przy pomocy aplikacji, która umożliwia zmianę podstawowego wyglądu, a także archiwizację danych. Za pomocą telefonu pobiera się również dodatki do „podręcznego” centrum zarządzania. Pole do popisu jest bardzo duże. Zwłaszcza w przypadku zegarków od producenta telefonu, który się aktualnie posiada.
Wśród podstawowych funkcji prawie każdego smartwatcha należy wymienić m.in.:
mierzenie tętna (pulsometr),
rozpoznanie aktywności fizycznej (śledzenie liczby kroków na podstawie zmiany położenia),
skorzystanie z żyroskopu i barometru w zegarku,
sprawdzenie pogody, podstawowych wiadomości oraz terminarza,
łączenie się z telefonem i obsługa go przy pomocy zegarka (robienie zdjęć, otwieranie wiadomości).
Bardziej zaawansowane produkty rozbudowują powyższe cechy albo też oferują zupełnie nowe. Wszystko po to, aby ułatwić użytkownikowi codzienne funkcjonowanie.
Pełna kontrola treningowa ze smartwatch Samsung
Smartwatch oprócz wykrywania ruchu jest w stanie przyporządkować go do określonej aktywności fizycznej. Produkty od Samsunga (na przykładzie Galaxy Watch Active 2) rozpoznają aż 7 trybów treningowych, wśród których znajduje się nawet pływanie. To duży plus, który pozwoli lepiej oszacować spalone kalorie. Przyda się osobom, śledzącym regularnie swoje postępy w kontekście odchudzania lub poprawy formy.
Trening biegowy wspomoże z kolei wirtualny trener, który udzieli wskazówek na temat aktualnych postępów. Osoba aktywna może również ustalić swój prywatny program biegowy, w którym stanie przed wyzwaniem osiągnięcia wyznaczonych celów w jednostce czasu. Monitoring treningu odbywa się w oparciu o tętno. Pulsometr na bieżąco bada wyniki użytkownika. Pozwala to na dostosowanie uwag wirtualnego trenera. Tętno dopasowuje się do przedziałów, zgodnie z ogólnymi zasadami treningowymi. Przy tym smartwatch uwzględnia cechy osobiste, które podał wcześniej posiadacz (waga, wzrost, wiek, płeć).
Telefon „przeniesiony” na rękę
Smartwatch w obecnych czasach stanowi mobilne centrum zarządzania. Umożliwia odbieranie wiadomości, a także słuchanie muzyki (przy pomocy np. Spotify). Posiada przy tym wiele opcji dodatkowych, które personalizują zakup wedle potrzeb. Ich instalacja polega na połączeniu zegarka z telefonem. Bardziej zaawansowane produkty pozwalają na bezpośrednie skorzystanie z Internetu. Zegarek może również sterować telefonem z pominięciem przycisków.
Zdaje się, że to urządzenie kompletne, a możliwość przeniesienia terminarza z ważnymi datami do zegarka w bardzo wygodny sposób umożliwia planowanie spotkań, a także wykonywanie codziennych zadań. Ważne rzeczy ma się zawsze “pod ręką”. Rozwiązanie przydaje się nie tylko w codziennym życiu, ale również w pracy.
Wygląd i personalizacja
Dużą zaletą smartwatchy jest obecnie ich uniwersalny design. Wyświetlacz przy pomocy aplikacji w telefonie można w pełni dopasować do swoich potrzeb. W tej kwestii właściwie nie ma żadnych ograniczeń. Zmienić można nie tylko kolor, ale także wzór oraz wielkość czcionki. Każdy powinien odnaleźć indywidualny styl wśród dostępnych propozycji.
Jakością wykonania nie odstają również paski. Smartwatche coraz częściej przypominają tradycyjne zegarki, a nieco sportowy charakter zastępuje ich elegancki wygląd. Sprawia to, że urządzenia te stale zyskują popularność, trafiając nawet do zagorzałych miłośników tradycji.
Nowoczesne smartwatche łączą się z siecią z pominięciem telefonu komórkowego, dlatego też nie muszą korzystać wyłącznie z systemu Bluetooth. Personalizacja dzięki temu odbywa się w każdym miejscu, w którym posiadacz ma dostęp do Internetu.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha od Samsunga?
Każdy klient posiada pewną grupę oczekiwań wobec zakupu. Dobry smartwatch powinien przede wszystkim:
bez problemu łączyć się z telefonem (przy pomocy technologii Bluetooth),
- mieć dostęp do Internetu (pomija konieczność korzystania z telefonu),
posiadać podstawowe funkcje pomiarowe (pomiar tętna, rozpoznanie ruchu),
umożliwiać instalację rozmaitych aplikacji z biblioteki dedykowanych,
prezentować się dobrze wizualnie (nie tylko wyświetlacz, ale również pasek),
urozmaicić codzienny trening (porady trenera związane z mierzonym pulsem, plany osiągnięcia celów, tryby aktywności),
- funkcjonować przez długi czas bez konieczności ładowania,
i przede wszystkim…być wygodnym.
Technologia sprawiła, że obecnie podstawowa funkcja pokazywania czasu jest tą, o której mówi się najmniej. Samsung w swojej ofercie udostępnił produkty o charakterze sportowym, casualowym oraz eleganckim.
Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl: