Chat with us, powered by LiveChat

Zegarek cyfrowy

Zegarki cyfrowe to modele wyposażone w wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Nie wskazują one czasu przy pomocy wskazówek, a zamiast tego pokazują go za pomocą wyświetlanych na ekranie arabskich cyfr. 

Zegarek cyfrowy od lat kojarzy się ze sportowym stylem i nic w tym dziwnego, gdyż ten typ wyświetlacza wykorzystywany jest głównie w modelach tego typu. Wynika to zapewne z faktu, iż czasomierze taktyczne i przeznaczone dla sportowców posiadają wiele opcji i wskazują wiele wyników, które ciężko byłoby przedstawić na standardowe tarczy. Posiadają opcje takie jak stoper, timer, barometr, kompas, wysokościomierz, a także licznik kalorii czy przebytego dystansu. Oprócz tarcz ukrytych za mineralnym i hesalitowym szkłem, spotkać możemy także modele z tzw. tap screen czyli dotykowym (Tissot T-Touch, Smartwatche czy Timex Ironman). Za dotknięciem wyświetlacza możemy z łatwością uruchomić lub zatrzymać interesujące nas opcje.

Ponieważ zegarek cyfrowy to zazwyczaj model sportowy, pozostałe elementy jego designu są również zachowane w stylu, który pozwala na dopasowanie czasomierza do osoby prowadzącej aktywny tryb życia. Posiadają koperty z tworzywa sztucznego oraz kauczukowe i parciane paski. Tworzone są tak, aby były wygodne w użytkowaniu i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Takie cechy przedstawiają charakterystyczne modele z linii Casio G-Shock, wspomniane już Timex Ironman, Smartwatche czy sportowe modele Tissot. 

Alternatywą dla tego typu czasomierzy są casualowe zegarki cyfrowe oferowane przez producentów typu fashion. Warto tu zwrócić uwagę na modele Calvin Klein Future Gent, które prezentują ciekawy, uniwersalny design nadający się również do garnituru czy koszuli, łącząc go z cyfrowym wyświetlaczem. Podobne wrażenia wizualne sprawiają inteligentne zegarki Fossil Q oraz MK Access, które występują m.in. na stalowych bransoletach.

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: