Chat with us, powered by LiveChat
Zegarek dla myśliwych
Dodano: 08-05-2021 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Slawek Langowski

Zegarek to potrzebny element wszelkich męskich stylizacji, jakie zwykle pozbawione są nadmiaru ozdób. Ilość przyborów lub akcesoriów, także tychże biżuteryjnych, jest zdecydowanie skromniejsza aniżeli w wypadku pań. Nie znaczy to natomiast, iż mężczyźni winni zupełnie spośród nich zrezygnować. W wypadku panów lepiej postawić na jeden, modny dodatek, natomiast jest nim naturalnie zegar. Nie jedynie odmierza czas, jednak też ma szereg funkcji kolejnych. Elegancki zegarek winien odnaleźć się w jakiejkolwiek męskiej garderobie. Bez względu na to, jaki tryb ubierania oraz życia wybierasz na co dzień, w bogatym wyborze zegarków odnajdziesz rodzaj dla siebie. Natomiast, jak dobrać zegarki myśliwskie?

Zegarek myśliwski

Odpowiednia orientacja w czasie to podstawa, także dla myśliwych. Zegary myśliwskie to opcja wyznaczona do amatorów polowań, dla jakich czas ma znaczenie. Zegary dla myśliwych, to na przykład innowacyjne smartwache zaopatrzone w szereg użytecznych funkcji, takich jak pomiar EKG, wymiar ciśnienia lub kontrolowanie czasu oraz jakości snu. Niezależnie czy zależy Ci na zegarze dla siebie, lub poszukujesz podarunku dla kogoś, kto po prostu lubi żyć intensywnie – zegary myśliwskie z owej grupy będą strzałem w dziesiątkę! Niektóre zegary bez GPS są w stanie funkcjonować poprzez co najmniej jeden rok, bez potrzeby zmiany baterii (poszczególne spośród nich są zaopatrzone w akumulatory energii solarnej). Zegary GPS mają zdecydowanie mniejszą moc baterii, jednak z innej strony proponują wiele funkcji. Prócz podstawowych funkcji takich jak wskazywanie czasu, pory dnia oraz daty, zegar myśliwski winien mieć także niezwykle rozwinięte możliwości, takie jak kompas, wysokościomierz oraz barometr. Kompas oraz wysokościomierz są potrzebne do nawigacji, podczas kiedy barometr daje informacje o ciśnieniu atmosferycznym, jakie mogą być stosowane np. do prognozowania pogody.

Kalendarz, przedstawiający fazy księżyca i godzinę wschodu oraz zachodu słońca w konkretnej lokalizacji, umożliwia ustalić najodpowiedniejszy czas na rozpoczęcie połowu, natomiast wykres ciśnienia atmosferycznego wskazuje aktualne dane na temat zmian aury. Automatyczne wykrywanie strzału zapewnia kontrolowanie ilości strzałów i ich lokalizacji bez rozpraszania się. Profesjonalne punkty POI wykonane na konieczności łowienia ryb i polowania zapewniają określanie ścieżek oraz istotnych lokalizacji. Alarmy o wschodzie oraz zachodzie słońca umożliwiają organizować dzień. Jeżeli Twoja przygoda wydłuży się do nocy, dostosowywane czerwone oświetlenie nie koliduje z systemem noktowizyjnym.

Zegary z GPS to sprzęt przeznaczony wszystkim miłośnikom czynnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Zegar GPS pozwoli na pomiar szybkości, przebytego dystansu lub określenie tempa biegu w okresie teraźniejszym, gwarantując tymże samym pełen wgląd w ważne dla skutecznego wysiłku parametry. Poszczególne rodzaje zapewniają nawigowanie po wgranej mapie, tworzenie oraz kontrolowanie trasy, wyznaczanie punktów nawigacyjnych (waypointów) oraz nawigację do nich, natomiast też pewny powrót do punktu wyjścia.

Zegarki myśliwskie męskie

Innowacyjne zegary gwarantują duży obszar funkcji, jakie zwiększają ich atrakcyjność i użyteczność. Pomiar pulsu, element GPS, mapy topograficzne lub wysokościomierz barometryczny – to jedynie poszczególne spośród różnych dzisiejszych czasomierzy sportowych. Owe rozwinięte narzędzia swobodnie można polecić sportowcom, turystom, natomiast też każdemu fanowi aktywności na świeżym powietrzu!

Zegarki męskie

Dobrym pomysłem na zegar dla myśliwego są także tradycyjne rodzaje z wizerunkiem jelenia na tarczy. Takie wyszukane wzornictwo proponuje firma Pierre Ricaud. Nawiązuje on do legendy o Świętym Hubercie, jaki jest patronem łowiectwa. Wedle niej, podczas młodości, prowadził on hulaszcze życie, większość czasu będąc na polowaniach w pobliskich lasach. Zmieniło się to w 695 roku, gdy to podczas samotnego polowania w Wielki Piątek zobaczył on oczywiście białego jelenia z pobłyskującym krzyżem na wieńcu. Wedle podań, miał on wówczas zrozumieć głos samego Boga, jaki kazał mu zaprzestania niepohamowanych polowań oraz poprosił o udanie się do Biskupa Maastricht Lamberda. Spotkanie z jeleniem na tyle zmieniło życie młodego myśliwego, iż zaniechał on własną pasję oraz skoncentrowałeś się na poszerzaniu wiedzy religijnej, dzięki czemu parę lat później zostaje wyznaczony biskupem.

Dobre, luksusowe zegary Perre Ricaud przypadną do gustu każdemu myśliwemu oraz nie jedynie – z łatwością zjednają sobie sympatię każdego wielbiciela leśnej przyrody! W wielu sklepach dostępne są doskonałej klasy zegary z motywami myśliwskimi dla panów i eleganckie zegary myśliwskie w kategorii dla pań.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Survival – jaki zegarek wybrać?

Koperta zegarka

Seiko czy Orient?

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: