Chat with us, powered by LiveChat
Zegarek Roku 2019
Dodano: 28-10-2019 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

Zegarek Roku 2019 – Prestiżowy konkurs zegarkowy

Zegarmistrzostwo to fach, który w życiu człowieka gości od stuleci i jest tym, bez czego człowiek z całą pewnością nie osiągnąłby tak wiele. Od zarania dziejów, kiedy to pisano palcem po piachu czy ryto w kamiennych i glinianych tabliczkach człowiek próbował ustalić, jak mijają chwile, w których zajmuje się poszczególnymi rzeczami.  Starano się mierzyć własne osiągi jak również określić chronologię poszczególnych wydarzeń. Z tej potrzeby powstały takie wynalazki jak zegar słoneczny, klepsydra, a następnie inne zegary u w końcu zegarki, które użytkujemy do dziś.  Obecne choćby pośrednio w każdej innej branży  (nawet sporcie czy sztuce) zegarmistrzostwo stało się odrębną dziedziną i rzemiosłem, które nie bez kozery w swojej nazwie kryje słowo mistrz, bowiem, aby tworzyć dobre, niezawodne czasomierze, trzeba do prawdy być mistrzem.

Jak już ustaliliśmy, zegary i zegarki towarzyszą nam praktycznie od zawsze i samoistnie stały się, podobnie jak sztuka, dziedziną, którą doceniamy i chcemy hołubić. Z tej właśnie przyczyny często i w różnych miejscach organizowane są targi, wystawy i konkursy podczas których wybierane są najbardziej interesujące pod kątem designu, funkcji i jakości czasomierze standardowe i naręczne. Ranga tych wydarzeń jest naprawdę wysoka, a zwycięzcy mogą cieszyć się rozpoznawalnością i uznaniem na całym świecie. W zależności od tego, jakiej kategorii produktów dotyczy dane wydarzenia, jury ocenia wzornictwo, funkcjonalność, a nawet stosunek ceny do jakości produktów nagradzając te modele, które wyróżniają się na tle konkurencji. Na kartach historii zapisały się konkursy i nagrody takie jak chociażby „Złota Róża”, którą zdobywały m.in. damskie zegarki marki Certina.

Zapoznaj się:

 

 

W Polsce najbardziej znany i uznawany za zegarkowego „Oscara” jest konkurs na Zegarek Roku organizowany przez portal CH24.pl. Jest to konkurs, w którym światowe i polskie autorytety w dziedzinie watchmakingu wybierają najciekawsze produkty w kilku kategoriach uwzględniając ich wszystkie plusy jak i minusy. Swój głos oddać może również publiczność, która głosuje poprze specjalny portal internetowy wspierając swojego kandydata wśród nominowanych. W tym roku odbyła się jubileuszowa, 10-ta już edycja konkursu, która cieszyła się ogromnym wręcz zainteresowaniem. Wśród wygranych znalazł się także zegarek, który pokochaliście i wielokrotnie kupowaliście za pośrednictwem naszego sklepu, a mianowicie zwycięzca w kategorii w Wybór Internautów czyli tzw. „Oscar publiczności” Tissot Heritage 1973 Chronograph.

 

Zegarek Roku 2019 w kategorii Wybór Internatutów – Tissot HERITAGE 1973 Chronograph T1244271603100

Jak wiadomo Tissot to marka szwajcarska ciesząca się wieloletnią tradycją i doświadczeniem w branży zegarmistrzowskiej. Została założona w 1853 roku i od tego czasu z powodzeniem nieustannie rozwija swoją działalność o kolejne rynki, choć już dziś spotkać ją można w przeszło 160 krajach. Każdy model, który wychodzi „z ręki Tissot” cieszy się uznaniem klienteli, która docenia kunszt szwajcarskich twórców. W myśl motto Innovators by tradition powstają modele, które zachwycają nowoczesnością przełamywaną niejednokrotnie stylem vintage i motywami, które pokochaliśmy przez poprzednie lata działalności marki. 

Choć praktycznie cała oferta Tissot zasługuje na uznanie, są w niej modele, które aż proszą się o oklaski i które mogłyby z powodzeniem konkurować z dużo droższymi produktami pochodzącymi z oferty innych producentów. Jednym z nich jest męski zegarek Tissot T124.427.16.031.00, który został nominowany do nagrody Zegarek Roku. Ba! Nie tylko został nominowany… zgarnął statuetkę i to nie w byle jakiej konkurencji, bo zgarnął tzw. „Oscara publiczności” czyli wygrał w kategorii Wybór Internautów.

 

 

Jaki jest zegarek Tissot Heritage 1973 T124.427.16.031.00?

Tissot Heritage 1973 to połączenie umiarkowanej elegancji ze sportowym duchem. Stworzony został dla uczczenia kultowego modelu wyprodukowanego w 1973 roku jak również ukoronowania współpracy z Kessel Classics Racing Team i stanowi edycję limitowaną, której ilość wynosi dokładnie tyle sztuk, ile wskazuje rok – 1973. Model ten posiada szereg cech, które sprawiają, że jest on wyjątkowo interesujący, a producentowi udało się zachować elementy vintage łącząc je z nowoczesną technologią. 

Już na pierwszy rzut oka zauważamy nietypowy dla dzisiejszych chronometrów kształt wykonanej ze szczotkowanej stali szlachetnej koperty, który stanowi masywną dość „beczkę”, w której ulokowano okrągłą tarczę. Na cyferblacie widzimy kontrastujące barwy, które podkreślają funkcje, w które wyposażono czasomierz. Na czarnym, wewnętrznym ringu zaznaczona została podziałka tachymetru, który koresponduje z trzema, również czarnymi, małymi tarczami chronografu nazywanego przez wielu stoperem. Pomarańczowe zakończenia wskazówek przełamują kontrast między odcieniem kości słoniowej i czernią wprowadzając jeszcze więcej energii. 

Nawiązując do wyścigów samochodowych projektanci Tissota postanowili pójść o krok dalej – urozmaicili limitowany zegarek Tissot Heritage 1973 T124.427.16.031.00 okrągłymi wycięciami w skórzanym pasku tworząc iluzję kierownicy samochodów racingowych. Zabieg ten można uznać za kluczowy w etapie tworzenia wzornictwa tego zwycięskiego czasomierza. Podnosi atrakcyjność produktu i sprawia, że chronometr prezentuje się po prostu genialnie.

Design nie jest jednak jedynym powodem, dla którego klienci pokochali Tissot Heritage 1973 Chronograph. Ogromną role odgrywa tu mechanizm automatyczny ETA Valjoux 7753 o rezerwie chodu do 48 godzin wyposażony w 27 kamieni, który dba o to, aby wszystkie funkcje czasomierza idealnie działały. Jego pracę podziwiać możemy przez wpół-transparentny dekiel, co stanowi dodatkową atrakcję dla fanów zegarmistrzostwa.

 

 

Pozostali wygrani w konkursie na Zegarek Roku 2019

Tissot Heritage 1973 Chronograph to bez wątpienia wyjątkowy model, który zasłużył na miano zegarka roku. Nie dziwimy się więc, że tak chętnie oddawaliście na niego głosy. Poza nagrodą od publiczności, w konkursie wyróżnia się inne kategorie będące przedmiotem dyskusji i analiz jury.  W tym roku kapituła konkursu rozstrzygała w kategoriach jak niżej, nagradzając wskazane modele:

Zegarek KlasycznyGrand Seiko Spring Drive Manual Wind Elegance

Zegarek SportowyCarl F. Bucherer Heritage Chrono BiCompax Annual

Zegarek z Komplikacjami Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpétuel

Zegarek DamskiMB&F Legacy Machine FlyingT

Innowacja w zegarmistrzostwieVacheron Constantin Traditionelle Twin-Beat Perpetual Calendar

Zegarek do 10 000 PLNOris Big Crown Pointer Date Burgundy

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: