Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Adriatica - ogólne informacje o marce

Zakład produkcyjny Adriatica znajduje się w Camorino / Ticino na południu Szwajcarii. Jednym z głównych celów firmy jest tworzenie projektów i modeli, które są idealne dla stale zmieniającego się stylu klienta, pozostając jednocześnie konkurencyjnym. Producent Adriatica oferuje szeroki wybór zegarków, od klasycznych po modele z chronografem. Firma wykonuje czasomierze stalowe, tytanowe, a także zegarki ze złoceniem i powłoką PVD. W kolekcji zegarków Adriatica znajdują się zarówno modele mechaniczne ze znanymi mechanizmami ETA jak i Selita oraz modele kwarcowe z zaawansowanymi technologicznie mechanizmami Ronda, ETA i ISA.

Historia marki zegarków damskich i męskich Adriatica

Linia zegarków Adriatica zawdzięcza swoje narodziny panu Buckenheimerowi, właścicielowi firmy zegarmistrzowskiej, która została założona w Monterlier w 1852 roku. Swoją nazwę otrzymali na cześć Adrii, starożytnego miasta etruskiego, które kiedyś strzegło północnego wybrzeża Adriatyku. Historia marki Adriatica, jest ściśle związana ze Swiss Watch Company. Firma ta jest przodkiem marki, która rozpoczęła produkcję zegarków Adriatica w 1931 roku. W latach 30 XX wieku zyskała sporą popularność w Szwajcarii i innych krajach europejskich. Ale wybuchła II wojna światowa i produkcja musiała zostać wstrzymana. Wznowienie nastąpiło dopiero w 1949 roku. W 1962 roku osiągnięto poziom przedwojenny, firma przeniosła się do Biel i Bazylei.

Kontynuowano tu produkcję złoconych zegarków z kolekcji damskiej i męskiej.To wtedy powstała rewolucyjna linia zegarków Adriatica World Champion. Kolekcja skupiona była na rosnącym w tamtych latach zainteresowaniu aktywnym wypoczynkiem i sportem. Dlatego sportowy styl stał się podstawą zegarków z nowej linii.

 Od 1999 roku zegarki tej firmy produkowane są w fabryce z siedzibą w regionie Ticino. Wprowadzanie nowych technologii i tworzenie nowoczesnych dzieł zegarmistrzostwa to kolejne z kluczowych zadań firmy. Napis Swiss Made na zegarkach Adriatica ucieleśnia koncepcję połączenia wysokiej szwajcarskiej jakości, precyzji, niezawodności scalonej z elegancją i oryginalnością wzornictwa.

Wyprodukowano w Szwajcarii – zegarki Adriatica

Od 2006 roku firma jest członkiem Federacji Szwajcarskiego Przemysłu FH. Główną stawką jest produkcja zegarków z najniższego poziomu cenowego, ale jednocześnie o nienagannej, jakości. Gwarancją tego jest szwajcarskie pochodzenie, niezmienione oznaczenie Swiss made, stosowanie wyłącznie szwajcarskich mechanizmów, niezachwiane przestrzeganie najwyższych kryteriów jakości.

Stosowane są trzy rodzaje szkieł: szafirowe (w tym zakrzywione szafirowe), mineralne i mineralne ze szlifem diamentowym (średnia wytrzymałość pomiędzy minerałem a szafirem). Wodoszczelność zegarków Adriatica wynosi od 3 do 5 ATM, w niektórych modelach 10 ATM. Cyrkonie sześcienne są używane w modelach damskich, jako wkłady na kopertę i bransoletkę. Zegarki Adriatica regularnie uczestniczą w międzynarodowych wystawach zegarków, w szczególności są stałym uczestnikiem największej na świecie wystawy zegarków w Bazylei BaselWorld, gdzie prezentowane są od wielu lat.

Przykłady produktów Adriatica

  • Moonphase for Her. Zegarek damski ze szwajcarskim mechanizmem kwarcowym Ronda 706. Godziny, minuty, sekundy, data, dzień tygodnia, fazy księżyca. Stalowa koperta (średnica 35 mm, grubość 8 mm, waga 57 g, wodoodporność 30 m). Stalowa bransoletka Milanese. Hartowane szkło mineralne. Niebieska tarcza giloszowa.
  • Portofino. Zegarek męski ze szwajcarskim mechanizmem kwarcowym ISA 9239. Godziny, minuty, sekundy, data, dzień tygodnia, czas drugiej strefy czasowej (24 godziny). Stalowa koperta (średnica 44 mm, grubość 10 mm, waga 63 g, wodoszczelność 50 m). Szkiełko szafirowe. Skórzany pasek.

Czym wyróżniają się zegarki marki Adriatica?

Dziś wśród trzystu modeli Adriatica znajdują się zegarki klasyczne i sportowe, ultracienkie koperty, wszystkie popularne formy, w tym oryginalne beczki, a nawet tak egzotyczne produkty jak zegarki kieszonkowe. Osobną linię reprezentują modele w stylu lotniczym. Koperty zegarków męskich i większości damskich są wykonane ze stali nierdzewnej, która w połączeniu z niezawodną powłoką gwarantuje brak alergii i długą żywotność.

Większość modeli męskich to chronografy z naciągiem automatycznym. Do produkcji zegarków wykorzystywane są wyłącznie wysokiej jakości materiały – stal chirurgiczna, tytan, szafirowe lub hartowane szkiełka mineralne, a większość bransoletek ma konstrukcję jednoczęściową, co zapewnia ich wytrzymałość i trwałość. Klasyczne modele wykonane są ze złota i stali nieodłącznie związanych z tym stylem. Wyróżniają się surowością form i prostotą linii. Zegarki w sportowym stylu mają swój nieodłączny dynamiczny design i praktyczny zestaw funkcji: wiele stref czasowych, tachometr, chronograf i inne.

Różnorodność modelek zachwyci również kobiety. Różnorodność kształtów kopert: owalnych, okrągłych i prostokątnych, sprawia, że każdy model jest wyjątkowy. Modny design jest widoczny w bransoletkach, zamieniając zwykłe zegarki w biżuterię i stylowy dodatek.Tarcze z masy perłowej, wysadzane diamentami tarcze i indeksy sprawiają, że damski zegarek Adriatica jest mile widzianym dodatkiem. Wszystkie modele damskie wyposażone są wyłącznie w kalibry kwarcowe, aby zachować elegancję ich form.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Podróbki zegarków

Pielęgnacja skórzanego paska w zegarku

Michael Kors zegarki podróbki na Allegro

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: