Chat with us, powered by LiveChat

Zegarki Zenith najważniejsze informacje o marce

Lvmh Louis Vuitton-Moët Hennessy, światowy lider w produkcji wysokiej jakości produktów, obejmuje ponad 60 prestiżowych marek. Grupa działa w pięciu różnych sektorach: wina i alkohole, odzież i wyroby skórzane, perfumy i kosmetyki, zegarki i biżuteria oraz selektywny handel detaliczny. Firma Zenith, będąca częścią działu zegarków i biżuterii, została założona w 1865 roku w szwajcarskim mieście Le Locle przez wizjonera zegarmistrza Georgesa Favre-Jacota. To właśnie w tym mieście, w miejscu, w którym założyciel zbudował swój pierwszy warsztat, znajduje się Manufaktura Zenith.

Marka Zenith – czym się charakteryzuje?

Dziś Zenith to rozpoznawalna i ceniona marka zegarków, działająca w ponad 50 krajach na całym świecie. Firma projektuje i rozwija własne mechanizmy (obecnie, ponad 600), co czyni ją częścią wąskiego kręgu prestiżowych szwajcarskich producentów zegarków. Eksperci Zenith nigdy nie poprzestają na prostym odtwarzaniu przeszłości: stawiają na innowacje i precyzję w swojej działalności. Od legendarnego kalibru El Primero, pierwszego automatycznego chronografu o wysokiej częstotliwości z kołem kolumnowym z 1969 roku, po El Primero 21 z licznikiem 1/100 sekundy i rewolucyjnym oscylatorem Zenith, firma tworzy przyszłość zegarmistrzostwa. Cztery kolekcje szwajcarskich zegarków są projektowane i produkowane wyłącznie we własnym zakresie. Zenith czerpie z własnej bogatej historii i unikalnego dziedzictwa, aby tworzyć zegarki przyszłości. Funkcjonalność lub elegancja, wyrafinowanie lub minimalizm, zegarki Zenith są dla każdego.

 

Linia zegarków Zenith Defy to żyzny grunt pod przyszłość tradycyjnego szwajcarskiego zegarmistrzostwa

Od chronografu z licznikiem 1/100 sekundy po podwójne tourbillony (w zegarach mechanicznych obrotowa klatka zawierająca balans i mechanizm wychwytowy) i ruchy żyroskopowe odporne na grawitację. Kolekcja Defy stanowi platformę do odkrywania przyszłości szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Inspirując się oryginalną kolekcją Defy z ubiegłego wieku, nie przestając spoglądać w przyszłość, kolekcję definiuje retro-futurystyczna koperta. Zegarki Zenith ze stali, tytanu, złota lub ceramiki mają zintegrowane bransoletki, które pasują do geometrycznego kształtu oraz szczotkowanej i polerowanej koperty.

Defy El Primero 21 to chronograf XXI wieku, wyświetlacz o godzinie 12 pokazuje, ile energii pozostało w zegarku na odmierzanie czasu. Zarówno w systemach wychwytowych, jak i równoważących Zenith wykorzystuje cewki wykonane z tak zwanych nanorurek węglowych. Materiał ten jest niewrażliwy na wahania temperatury i pola magnetyczne. Wodoodporny zegarek, odpowiedni do pływania i nurkowania bez sprzętu do nurkowania na płytkiej głębokości.

Kolekcja Zenith Pilot podkreśla unikalny innowacyjny duch czasu, idealna dla prawdziwych poszukiwaczy przygody

Dla pilotów z różnych krajów produkowano przyrządy pokładowe, przyrządy pomiarowe, zegarki kieszonkowe i zegarki na rękę. Z kolekcji Pilot pochodzą   wysokiej jakości zegarki które mają wszystko, czego potrzebują nie tylko piloci, duży i czytelny wyświetlacz, dużą i wygodną koronkę, kontrastową czarną tarczę i wyjątkową niezawodność. Zakładając zegarek Zenith Pilot na nadgarstek, warto pamiętać, że w 1909 roku Louis Bleriot, z tym samym zegarkiem na swoim nadgarstku, jako pierwszy pokonał króla katastrofy Kanał La Manche w drewnianym samolocie.

Niezależnie od tego, czy jest to okrągła koperta z delikatnymi uszami, czy postarzana koperta i materiały tarczy, kultowy design kolekcji Pilot z pewnością spodoba się dzisiejszym poszukiwaczom przygód. Zenith Pilot oddaje hołd bogatemu dziedzictwu lotniczemu marki, oferując ponadgabarytową koronę, która pozwala dostosować czas bez zdejmowania rękawiczek Tarcze zegarka Pilot, przypominające zabytkowe przyrządy nawigacyjne do desek rozdzielczych samolotów, są wyposażone w duże, stylizowane luminescencyjne cyfry arabskie i wskazówki dla lepszej czytelności.

Kolekcja Elite ergonomiczna, wyrafinowana i prawdziwie luksusowa jest uosobieniem ponadczasowej elegancji zegarków Zenith

Połączenie wypukłych kształtów, zakrzywionych linii i wyrafinowanych proporcji odróżnia kolekcję Elite od innych klasycznych zegarków. Dostępne w obudowach 40,5 mm lub 36 mm z różnych metali, Elite to kwintesencja ponadczasowego stylu i minimalistycznej elegancji. Wyrafinowana gra światła i cienia tworzy kontrast między gładkimi powierzchniami i teksturowanymi liniami. Elegancki wygląd zegarków przyciąga jak magnes. Jego charakterystycznymi cechami są wskazówki i giloszowa tarcza, otoczona oryginalną drugą skalą. Zgodnie ze swoją nazwą zegarki z tej kolekcji są napędzane automatycznym mechanizmem Elite firmy Zenith. Niezależnie od tego, czy jest to konwencjonalny wyświetlacz czasu i daty, czy też zaawansowane funkcje, takie jak wskazanie fazy księżyca, kolekcja Elite łączy w sobie doskonałą precyzję z praktycznością samozwijającego się mechanizmu.

Kolekcja Chronomaster El Primero nowoczesne proporcje i elementy wzornictwa

Wskazówki w trzech różnych kolorach, kultowy element designu Zenith, były znakiem rozpoznawczym marki od czasu wprowadzenia zegarka El Primero w 1969 roku. Nie zamiennik, ale ewolucja. El Primero 2 jest wynikiem ponad pół wieku rozwoju El Primero, pierwszego na świecie automatycznego chronografu o wysokiej częstotliwości. Czasomierz ma dokładność do 1/10 sekundy i działa przy 36 000 wibracji na godzinę. Wyjątkową cechą chronografu jest to, że wskazówka sekundowa wykonuje pełny obrót wokół tarczy ze specjalnymi indeksami na samej tarczy lub ramce w ciągu 10 sekund.

Współczesny oryginał Zenith El Primero ma cztery wersje. W kopercie zastosowano stal nierdzewną i unikalny stop Alchron. Stop ma podwyższone właściwości wytrzymałościowe, ma właściwości antymagnetyczne 50 razy wyższe niż stal i nie koroduje. Znaczniki godzin i wskazówki pokryte są powłoką fluorescencyjną, która ułatwia odczyt wskaźników w każdym świetle. Główną cechą serii Zenith El Primo jest wyjątkowy kaliber. Został opracowany w 1969 roku specjalnie dla automatycznego chronografu. Dokładność mechaniki osiąga najwyższe wskaźniki, umożliwiając pomiar dziesiątych części sekundy ze zwiększoną punktualnością. W obecnych modelach został już ulepszony 23 razy i teraz ma rezerwę chodu 50 godzin. Zegarki z tej kolekcji są stworzone dla mężczyzn i kobiet. Panowie lubią geometryczną abstrakcję otwartej części, a panie modele z okienkiem w kształcie serca i inkrustowaniem w rogach koperty.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Zegar atomowy

Jak kupić zegarek oryginalny?

Dlaczego zegarek uczula?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: