Chat with us, powered by LiveChat
10 ciekawostek o zegarkach Vostok
Dodano: 12-10-2020 w kategorii: Uncategorized autor: Pawel Kowal

Wiele osób interesujących się zegarkami doskonale zna markę Vostok Europe. Jej głównymi cechami są: ciekawy design, bardzo dobra jakość wykonania i zaawansowana technologia. Bez wątpienia, większość modeli tej marki nie jest dostępna dla wielu klientów z uwagi na swoją cenę. Dla tych, którzy jednak cenią sobie wręcz idealny stosunek jakości do ceny, nie stanowi to problemu. Oczywiście, można przedstawiać liczne modele i prezentować ich charakterystykę, jednak każdy użytkownik znajdzie w swoim egzemplarzu coś wyjątkowego. Bardziej trafne wydaje się wskazanie kilku ciekawostek z historii firmy, z których niewiele osób zdaje sobie sprawę.

  1. Pomimo że liczba sprzedawanych zegarków marki Vostok Europe rośnie z roku na rok, są to jedne z niewielu czasomierzy produkowanych w sposób manufakturowy. Co to oznacza? W praktyce można powiedzieć, że każdy egzemplarz jest inny, ponieważ kluczowej roli w jego produkcji nie odgrywa maszyna, a człowiek. Oczywiście, do montażu wykorzystywana jest technika w niezbędnym zakresie, ale jedynie z uwagi na precyzję podyktowaną delikatnym mechanizmem.
  2. W 2009 roku Vostok Europe podpisał umowę o współpracę z firmą Mb- microtec. Jest to krok milowy w rozwoju technologii podświetlenia zegarków, który pozwala na samodzielne oświetlenie tarczy nieprzerwanie przez 20 lat. Samodzielność w tym przypadku oznacza to, że nawet jeśli bateria zegarka wyładuje się, oświetlenie będzie nadal działać.
  3. Na 10-te urodziny marki Vostok Europe zaprezentowano model Mrija. Byłby to kolejny model tej znanej firmy, gdyby nie wyposażenie go w technologię oznaczoną jako „NE88”. Odnosi się ona do mechanizmu stopera i pozwala z jednej strony na pozbawione siły mechanicznej obsłużenie miernika czasu. Z drugiej, natomiast, wpływa to na precyzję pomiaru powodując, że strata czasowa jest oznaczona na poziomie 5. lub nawet 6. miejsca po przecinku w wymiarze sekundowym.Zegarki Voostok
  4. Zegarki Vostok Europe są doceniane nie tylko przez standardowych konsumentów, ale również przez profesjonalistów ze świata sportu. Pierwszym był Lazar Angelov- znany niemal na całym świecie trener fitness. Uznał on, że zegarki tej marki są najlepszymi dla osób amatorsko i profesjonalnie uprawiających sport. Następnie, Zydrunas Savickas- uznany strongman, którego Vostok docenił, wydając zegarek sygnowany jego nazwiskiem. W końcu, jeden z najbardziej uznanych reprezentantów branży motoryzacyjnej- Benediktas Vanaga- korzystał z przedmiotowych czasomierzy w trakcie najważniejszych wyścigów w swojej karierze.
  5. Poza podmiotowym uznaniem świata sportu, Vostok był partnerem różnych wydarzeń tego typu. Przykładem może być współpraca w 2005 roku w wyścigu Murmańsk- Władywostok oraz rajdzie Dakar. Firma ceni sobie tego typu wydarzenia, gdyż nie chce być postrzegana jako marka jedynie produktów biznesowych.
  6. Firma Vostok Europe na stałe zapisała się na kartach historii i to nie tylko tej stricte związanej z zegarkami. Dzięki bardzo dobremu mechanizmowi i materiałom z najwyższej półki, czasomierze zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinessa. Firma jednak nie ustaje w trudach i stale stara się przełamać własne słabości. Dzięki temu, każdego roku osiąga kolejne sukcesy w zakresie sprzedaży swoich produktów.
  7. Urządzenia Vostok Europe to jedne z niewielu zegarków, które w realny sposób mogą być przeznaczone do wypraw w iście ekstremalnych warunkach, kiedy przekraczane są granice temperatury, wysokości czy ciśnienia. Dlatego, są one wykorzystywane przez grotołazów oraz osoby parające się wspinaczką wysokogórską.
  8. Zegarki Vostok zostały uznane za jedne z najdokładniejszych na świecie. Spośród wielu testowanych produktów, to właśnie one okazały się funkcjonować z najmniejszym błędem obliczeniowym. Jednocześnie wskazano, że za sprawą materiałów wysokiej jakości, są one w czołówce pod względem zegarków odpornych na uszkodzenia mechanizmu przez czynniki zewnętrzne.Zegarki Vostok
  9. Zegarek Anchar Automatic marki Vostok został uznany za jeden z najbardziej rozwinięty pod względem technicznym. Doceniono zarówno jego atrakcyjną kolorystykę, jak i zastosowanie tuby z gazem trytowym, co gwarantuje wieloletnią trwałość luminescencyjną, wodoszczelność na poziomie 300 metrów, a także specjalną podziałkę na zewnętrznym cyferblacie.
  10. Obecnie, coraz większą popularność zyskują zegarki, które mogą być łączone z telefonem lub komputerem. Niestety, ceną informatycznego rozwoju jest odejście od klasycznej stylistyki. Zegarki Vostok Europe są jednymi z nielicznych produktów, które zachowując wspomniane wzornictwo oddają swoim użytkownikom pełną łączność z urządzeniami peryferyjnymi.

Jak można zauważyć, marka Vostok Europe to silny gracz na współczesnym rynku czasomierzy. Oczywiście, możliwe jest wskazanie wielu innych ciekawych faktów z historii firmy i jej produktów, jednak nie one są najistotniejsze. Zdecydowanie, ważniejsze wydaje się być to, że są to zegarki, które zdadzą egzamin w dosłownie każdych warunkach, a ich stylistyka będzie pasować zarówno do eleganckiej, jak i bardziej sportowej stylizacji. Zatem, każdy z ich posiadaczy powinien samodzielnie dopisać do wskazanej listy najważniejsze dla siebie cechy przedmiotowych zegarków.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Recenzja zegarków Tissot

Kto wynalazł zegarek G-Shock?

Jak nauczyć dziecko zegara?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: