Chat with us, powered by LiveChat
Casio F91w z jakiego powodu jest tak sławny?
Dodano: 11-02-2021 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Żyjemy w czasach, gdy zegarki są mniej popularne ze wzglądu na fakt, iż każdy nosi przy sobie smartfon, na którym sprawdza nie tylko aktualną godzinę ale wiele innych, przydatnych informacji. Wobec tego dziś zegarek staje się raczej użytecznym gadżetem niż czymś niezbędnym do życia. Z drugiej strony, telefony mają paskudną tendencję do rozładowywania się akurat, gdy gdzieś się śpieszymy. Wówczas nasz mały czasomierz noszony na ręce staje się jedynym wybawieniem. Wobec tak zarysowanego problemu warto rozejrzeć się za produktem który pomógłby nam w takich właśnie sytuacjach, a jednocześnie mógłby być interesujący, może nawet sentymentalny?

Rynek pełen możliwości, które wykorzystało Casio

Wybór tego jedynego zegarka, spośród wszystkich marek, modeli oraz rodzajów wydaje się być niemożliwy. W tej branży wszystko wydaje się być kwestią gustu, czymś bardzo indywidualnym. Możemy zacząć chociażby od zorientowania się w ofercie konkretnej firmy, która nas interesuje. Popularność wielu z nich nie bierze się znikąd, wiele zależy tu od jakości użytych materiałów, dokładności wykonania, czy też tego jaki design oferuje dana marka. Często wyznacznikiem prestiżu produktu jest kraj jego pochodzenia, w tym wypadku najlepszym przykładem są przysłowiowe wręcz zegarki szwajcarskie. Dalej można mówić już o indywidualnym podejściu klienta, chociażby do kwestii stylu.

Jedni wolą eleganckie zegarki oferujące ciekawe wykończenie, dbałość o najmniejsze detale, często wyposażone w bransoletę, bądź paski z ekskluzywnych materiałów. Oczywiście dla najbardziej wymagających klientów producenci oferują specjalne zegarki wykonane ze złota czy tytanu, jak również wykończone kryształami czy nawet diamentami.

Z kolei inni skupiają się na użyteczności kupowanego sprzętu i zwracają uwagę na takie aspekty jak wodoszczelność, czy obecność takich mechanizmów jak alarm czy inne pomiary. Te ostatnie są szczególnie obecne w zupełnie nowej kategorii w branży jaką jest smartwatch. Te sprytne urządzenia, bardzo często powiązane z naszymi telefonami, zbierają całe mnóstwo informacji o swoich użytkownikach, które Ci mogą potem sprawdzić. Mało tego! Są nawet w stanie ocenić, czy mamy wystarczającą ilość ruchu i poganiać swojego właściciela, aby poprawił nieco swoje zdrowie poprzez ruch.

Wobec tego wszystkiego ciężko wskazać jakiś model czy nawet rodzaj zegarka, który nadawałby się dla każdego. Wydaje się też, że właściwie każdy miesiąc przynosi obecnie zmiany, które wpływają znacząco na rynek tych urządzeń do pomiaru czasu i przegapienie nawet najmniejszej z nich może prowadzić do utraty klientów. Czy aby na pewno?

Casio F91 – przepis na długowieczność

Ewenementem na świecie wydaje się być produkt firmy Casio o oznaczeniu F91w, które samo w sobie niewiele powie każdemu z nas. Jednak wystarczy rzut oka na jakiekolwiek zdjęcie, nawet znalezione w przeglądarce i wszystko staje się jasne. Japońska firma rozpoczęła produkcję tych prostych zegarków w 1989 roku. Czas mija nieubłagalnie, mija już ponad trzydzieści lat a nasz bohater wciąż jest na rynku i ma się dobrze! Jak to możliwe? Aby zrozumieć ten fenomen trzeba cofnąć się do lat dziewięćdziesiątych. Wówczas ten sympatyczny japoński czasomierz gościł praktycznie na każdej ręce. Działo się tak, gdyż za niewielką cenę oferował bardzo dobrą jakość i ciekawy, nowoczesny design jak na tamte lata. Niewątpliwą atrakcją był też wbudowany alarm.

Popularność Casio F91w pociągnęła za sobą gigantyczną falę naśladowców, która skutecznie zabiła opinię o jakości i niezawodności oferowanej przez Japończyków. Kiedy wydawało się, że to koniec i nie zobaczymy więcej tego modelu, wydarzyły się dwie bardzo istotne rzeczy. Pierwszą z nich był sentymentalny powrót wielu ludzi do ukochanego sprzętu. Drugą choć zapewne mniej pożądaną przez producenta, była popularność tychże zegarków wśród organizacji terrorystycznych na przełomie XX i XXI stulecia, na co poświęciliśmy osobny artykuł https://zegarkicentrum.pl/zegarek-terrorysty/. F91w zagościły w serwisach informacyjnych i odżyły w świadomości klientów, którzy ponownie zaczęli sięgać po niezawodne zegarki od firmy Casio.

Do dziś można je bez problemu kupić i wywołać uśmiech na niejednej twarzy niegdysiejszego użytkownika. Z tego powodu zegarek Casio F91w wspaniale spełnia funkcję ciekawego i stylowego gadżetu. Może i nie zmierzy naszego pulsu, nie sprawdzi pogody czy nie poinformuje nas o nieodebranym połączeniu od drugiej połówki, ale z pewnością wskaże właściwą godzinę, lub obudzi nas do pracy bądź szkoły, gdy cała reszta nowoczesnych urządzeń zawiedzie.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Zegarek terrorysty

Którego G-Shocka męskiego wybrać? 5 polecanych modeli

Smartwatch IOS

 

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: