Chat with us, powered by LiveChat
Smartwatch IOS
Dodano: 09-02-2021 w kategorii: Ciekawostki, Smartwatche, Technologie autor: Pawel Kowal

Zegarek iPhone

Bez wątpienia, firma Apple jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na światowym rynku. Dzięki produktom z różnych gałęzi elektroniki, szturmem zdobyła uznanie wśród klientów zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Flagowymi produktami wydają się być telefony komórkowe (iPhone’y) oraz inteligentne zegarki. Wielu użytkowników zapewne zada sobie pytanie- czym różnią się one od innych tego typu produktów na rynku? Jedną z charakterystycznych cech jest system operacyjny, który okazał się być konkurencją dla znanego Androida. Gwarantuje on pełną integrację z użyciem chmury, co pozwala na dostęp do danych właściwie w każdej części świata. Warto mieć na względzie także materiał wykonania. Powszechnie znanym faktem jest to, że Apple korzysta z materiałów najwyższej jakości, tworząc swoje produkty.

iPhone z zegarkiem

Jeśli zaplanujemy zakup iPhone’a, warto rozważyć stworzenie zestawu z zegarkiem. Jest to wskazane, zwłaszcza jeśli prowadzimy (chociażby amatorsko) aktywny tryb życia. Z jednej strony, telefon będzie bardzo dobrym uzupełnieniem naszych codziennych narzędzi pracy, jak komputer czy tablet, z drugiej, natomiast, zegarek stanie się osobistym menadżerem i elektronicznym trenerem. Dzięki wspomnianej pełnej integracji oraz połączeniu ze sportowymi aplikacjami, nasze treningi nabiorą zupełnie nowego znaczenia. Za każdym razem, gdy ukończymy trening, dane zostaną przekazane i przeanalizowane, co umożliwi nam stałe monitorowanie naszych postępów i podzielenie się nimi z przyjaciółmi na portalach społecznościowych.

Podejmując decyzję, należy mieć także na uwadze, że nie każdy zegarek będzie w pełni współpracował z iPhone’em. Bez wątpienia, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzeń sygnowanych tą samą marką. Jest to jednak istotny wydatek, dlatego jeśli chcemy bardziej zadbać o nasz budżet, możemy poszukać czasomierzy, które są nieco tańszymi odpowiednikami.

 Smartwatch do iPhone’a

Jak wspomniano, nie jest konieczne nabycie firmowego zegarka do połączenia go z iPhone’em. Jeśli to możliwe, nie warto kupować używanego sprzętu. Oczywiście, będzie on zdecydowanie tańszy, co dla wielu osób będzie istotnym argumentem. Należy jednak mieć na uwadze, przede wszystkim, funkcjonalność i poprawność działania. Specyfiką zarówno telefonów, jak i zegarków firmy Apple jest powiązanie ich z konkretnym użytkownikiem. Ma to znaczenie ze względu na możliwość lokalizacji urządzenia w przypadku zagubienia lub kradzieży. Nie jest jednak łatwe wyeliminowanie wspomnianego zabezpieczenia. Jeśli nie zostanie ono ściągnięte, może uniemożliwić pełne korzystanie z gadżetów. Dodatkowo, niestety na rynku pojawia się coraz więcej produktów podrobionych, których wygląd jest niemalże identyczny względem oryginału. Ich ceny są oczywiście odpowiednio niższe, co może być ważnym argumentem dla wielu nabywców. Sprawne oko osoby, która zna się na sprzęcie elektronicznym, z pewnością dostrzeże subtelne różnice. Dla nieco mniej zorientowanych, zakup takiego produktu może okazać się karkołomny w skutkach i narazić na utratę pieniędzy.

Smartwatche

Zegarek do iPhone’a

Częstokroć zdarza się, że w pierwszej kolejności użytkownik kupuje telefon, a dopiero później decyduje się na nabycie zegarka. Jeśli wybór pada na oryginalny produkt Apple, wystarczy jedynie odpowiednia konfiguracja. Co w sytuacji, kiedy kupujemy zegarek innej marki? W takim przypadku, zakup musi być przemyślany i odpowiedzialny. Należy zwrócić uwagę na specyfikację techniczną i system operacyjny, jaki zaimplementowano do czasomierza. Musi być on przede wszystkim możliwy do skonfigurowania z system iOS. Poszukując odpowiedniego produktu, warto posiłkować się licznymi forami internetowymi oraz stronami branżowymi. Pierwsze z nich to bogate źródło informacji wprost od użytkowników. Opisują oni pozytywne oraz negatywne strony określonych rozwiązań, a także wskazują na możliwe opcje konfiguracji. Natomiast, profesjonalne strony internetowe, w bardziej dogłębny sposób analizują poszczególne funkcje, wielokrotnie w iście ekstremalnych warunkach.

Jak można zauważyć, dylemat pomiędzy zakupem firmowego zegarka lub tańszego zamiennika jest duży i sprowadza się w głównej mierze do kwestii finansowych. Co zatem przemawia za nabyciem oryginału? Przede wszystkim- wysoka jakość wykonania. Przez lata obecności na rynku, Apple udowodniło, że cena idzie w parze z jakością. Jeśli w sprzedaży pojawiają się jakieś nowe rozwiązania materiałowe, możemy mieć pewność, że będą one wykorzystane w ich produktach. Ważna jest również niezawodność systemowa. Autorskie oprogramowanie Apple uznawane jest za jedno z najmniej awaryjnych oraz pozbawionych możliwości zarażenia złośliwym oprogramowaniem. Dodatkowo, producent gwarantuje dożywotnie wsparcie techniczne oraz serwisowe. W końcu mamy pewność, że po zmianie telefonu na nowszy model, urządzenia będą nadal poprawnie działać. Użytkownicy wskazują także na bardzo dobrą trwałość baterii w zegarku amerykańskiej firmy.

Jaki smartwatch wybrać do iPhone’a?

Spośród wielu rozwiązań, jakie prezentuje rynek, ciężko osobie, która nie posiada wiedzy technicznej, dobrać idealny smartwatch. Sprawdźmy zatem najpopularniejsze propozycje w tym zakresie.

  1. Garmin Vivoactive 4. Jest to jeden z bardziej zaawansowanych modeli smartwatchy. Prezentuje jednak jednocześnie pewną uniwersalność zastosowania. Dzięki klasycznej, czarnej kolorystyce, bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i w trakcie uprawiania sportu. Duży, okrągły wyświetlacz pozwoli na sprawny odczyt wszystkich danych, nawet podczas biegania czy jazdy na rowerze. Za idealnym zestawem funkcji idzie również nie mała cena, jednak wydaje się, że w zamian za niezawodność można poświęcić kilka złotych więcej.
  2. Forever ForeVive. Ta seria zdecydowanie lepiej prezentuje się na kobiecym nadgarstku. Delikatna bransoletka typu mesh oraz różowy odcień koperty idealnie ze sobą współgrają. To urządzenie ma zdecydowanie codzienne przeznaczenie. Oczywiście, możliwe są sportowe wyjątki na rzecz drobnych aktywności, jednak ze względu na zastosowane materiały nie jest on idealnym wyjściem dla profesjonalnych sportowców.
  3. Smartwatch Garett Kids Time. Dokonując przeglądu zegarków, warto także zwrócić uwagę na produkty przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Producent wziął pod uwagę, że dzieci wielokrotnie prowadzą intensywny tryb życia, zwłaszcza na placach zabaw. Właśnie dlatego, obudowa zegarków Garett Kids Time jest wyjątkowo trwała i tak spasowana, by wszelkie zewnętrzne pyły czy drobiny kurzu lub piasku nie dostały się do wnętrza koperty. Również kolorystyka zadowoli każdego użytkownika, który chce monitorować na bieżąco swoją aktywność fizyczną. Na uwagę zasługuje także cena, akceptowana przez większość rodziców.
  4. Apple Watch to szeroko pojęta seria zegarków multimedialnych firmy Apple. Poszczególne modele sygnowane są partnerami marki, jak np. Nike. Urządzenia posiadają wszelkie niezbędne funkcje, zarówno dla osób aktywnych, jak i dla tych użytkowników, którzy chcą mieć stały dostęp do swoich kontaktów, muzyki, zdjęć dosłownie „na wyciągnięcie ręki”. Na uwagę zasługuje nowość w ofercie firmy, jaką jest Watch Series 6 Unity Black.

Smartwatch kompatybilny z iPhone’em

Poszukując smartwatcha kompatybilnego z iPhone’em, należy brać pod uwagę wiele zmiennych. Przede wszystkim, ważne jest to, jaką sumę pieniędzy chcemy wydać oraz w jakim zakresie będziemy go używać. Jeśli ma to być jedynie incydentalne zastosowanie, nie ma sensu angażować w zegarek dużego budżetu. Prowadząc jednak bardziej intensywny tryb życia, warto zwrócić uwagę na droższe propozycje, które nie tylko wskazują najważniejsze parametry aktywności sportowej, ale również gwarantują nam bezpieczeństwo podczas dalekich wypraw. Niezależnie od przeznaczenia, produktów należy poszukiwać w autoryzowanych sklepach, co zapewni pełne wsparcie zarówno podczas dokonywania wyboru, jak i w trakcie użytkowania. Zdecydowanie, złym rozwiązaniem jest zakup na rynku wtórnym, który pomimo swojego ciągłego rozwoju, budzi wiele wątpliwości technicznych oraz higienicznych. Dobrą informacją jest także to, że również najmłodsi sportowcy mogą znaleźć dopasowany do swoich potrzeb produkt.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Zegarek liczący kalorie

Smartwatch czy smartband co wybrać

Jaki wyświetlacz wybrać w Smartwatchu?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: