Chat with us, powered by LiveChat
Czy smartwatche są nam potrzebne?
Dodano: 20-06-2018 w kategorii: Smartwatche, Uncategorized autor: Kasia

Wyłącznie fajny gadżet czy może jednak funkcjonalny niezbędnik dla każdego, kto ceni swój czas, zorganizowane życie i zawsze chce być w centrum wydarzeń? Smartwatchinteligenty zegarek, w którym zastosowano nowoczesne technologie, podbojem zdobywa rynki i zyskuje zwolenników nie tylko wśród sportowców, ale i wśród milionów użytkowników na całym świecie. Przyda się podczas biegania, policzy spalone kalorie, monitoruje sen, powiadomi o przychodzących połączeniach i wiadomościach mailowych. Po prostu – ułatwi życie.

Jaki Smartwatch warto kupić?

Koncepcja inteligentnego zegarka pojawiła się już w latach 70., ale to ostatnio producenci smartwatchy prześcigają się w atrakcyjnych ofertach. Począwszy od liderów w przemyśle zegarmistrzowskim, po światowych projektantów mody, dziesiątki firm tworzą zegarki, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie i przydatne aplikacje, proponują różnorodne funkcje. Wyglądem mogą przypominać klasyczne czasomierze albo są designerskimi cackami, ale ich głównym atutem jest to, że potrafią więcej i nadal więcej. “Skomputeryzowane zegarki z funkcjami, które wykraczają poza czas” – tyle wynika z definicji smartwatchy podanej w Wikipedii. Hm, komputer na nadgarstku? Kuszące, ale przed zakupem tego supernowoczesnego sprzętu warto poznać go lepiej, by przekonać się, w jakich sytuacjach może naprawdę okazać się niezastąpiony. Zatem, który smart wybrać?

Nieskromnie powiem, że jako osoba śledząca urządzenia typu wearables i nieustająco zadowolona właścicielka smartwatchy, z których pierwszym był w 2015 roku Fossil Q coś wiem na temat tego typu urządzeń.

Można sprawdzić email na Smartwatchu?


Zdarza mi się zapomnieć o naładowaniu mojego smartwatcha. Kiedy jestem w domu, sprawdzenie połączeń i wiadomości w telefonie nie jest problemem. Ale, gdy jestem na zewnątrz i nie mam smartfona w zasięgu wzroku, brak możliwości szybkiej weryfikacji, kto do mnie dzwoni i pisze, to duży dyskomfort.
Można bezpiecznie założyć, że użytkownicy aktywnych smartfonów otrzymują codziennie kilkadziesiąt, jeśli nie setki, powiadomień o przychodzących połączeniach, mailach, informacjach z mediów społecznościowych. Oczywiście nie każde wymaga od nas natychmiastowego działania, ale… Kto z nas nie przeżył poszukiwania w torbie, w kieszeniach dzwoniącego telefonu, nie mówiąc o sytuacjach, że ze względu na hałas wokół, po prostu go nie słyszymy, a czekamy na ważną wiadomość. Albo wyobraź sobie, że zarezerwowałeś taksówkę za pomocą aplikacji, która wysyła powiadomienia z informacją o przebiegu twojego zamówienia, modelem samochodu, czasem jego przyjazdu. I wszystko to masz, można powiedzieć “pod ręką”, bo na ekranie swojego smartwatcha. To naprawdę bardzo wygodne.
A poza tym Wear OS by Google odczytuje gesty twojego nadgarstka i gdy nim poruszasz, możesz przewijać powiadomienia wyświetlane na tarczy zegarka. OK, może wygląda to trochę dziwnie, gdy robisz to w obecności przypadkowych osób, ale zapewniam, to bez znaczenia wobec możliwości dostępu do informacji tu i teraz.

 


Michael Kors Access MKT5020


Czy warto kupić Smartwatch dla ludzi aktywnych fizycznie?


Nie jest tajemnicą, że smartwatche powstały z myślą o osobach aktywnych fizycznie, ich funkcje zadowolą zarówno tych, którzy aktywnie uprawiają sport, jak i tych, którzy po prostu lubią żyd w ruchu. Wiele smartwatchy daje możliwośd ustawienia własnego planu treningowego. Możesz wyznaczyd sobie konkretne cele dotyczące liczby przebytych kroków każdego dnia, czasu, który na to przeznaczasz, dystansu czy liczby spalonych kalorii. Dodatkowo możesz otrzymywad spersonalizowane rekomendacje i porady wirtualnego trenera.
Aplikacja aktywności Google Fit, która jest wbudowana we wszystkie urządzenia z Wear OS by Google, również w smartwatche z grupy fashion, tj. Fossil Q, Michael Kors Access, Diesel ON czy Armani Connected, posiada łatwe do śledzenia poziomy aktywności, które mogą nas zmotywować do porzucenia myśli o siedzeniu na kanapie. A zatem spaceruj, biegaj lub szalej na rowerze przez cały dzień i miej pewność, że zegarek i telefon z Wear OS automatycznie zapisze informacje o Twojej aktywności w Google Fit. Więc jeśli zastanawiasz się jaki smartwatch kupić powinieneś wziąć to pod uwagę.
Kolejna fajna funkcja to zarządzanie muzyką z poziomu smartwatcha, bo odtwarzane utwory są widoczne na jego ekranie. Masz możliwość pauzowania, przewijania do przodu lub cofania utworów. Jeśli uprawiasz jogging, to, sorry, ale nie masz już wymówki, że musisz się zatrzymać, by znaleźć telefon i zmienić muzyczkę. Szkoda czasu, a poza tym Twój komputerowy trener wszystko rejestruje! Za co jeszcze lubię mojego smartwatcha (obecnie korzystam z modelu Sofie Michael Kors Access)? Dzięki specjalnej aplikacji daje możliwość monitoringu ilości wypitej wody w ciągu dnia. Dla mnie to ważne, bo z tym od zawsze mam problem.

 

Michael Kors Access MKT5020


Chyba warto kupić. Sprawdz funkcje, dostosuj tarczę w Swoim Smartwatchu


Chyba każdy użytkownik smartwatcha przyzna, że to jedna z najfajniejszych funkcji, bo taka osobista. Niewtajemniczonym już wyjaśniam, że istnieją niezliczone sposoby personalizacji tarczy tego zegarka. Możesz dopasować jej kolor oraz wyświetlacz do wybranej danego dnia stylizacji albo nastroju, w jakim właśnie jesteś. A jeśli wciąż nie wybrałeś swojej idealnej tarczy, możesz ją znaleźć i pobrać ze sklepu Google Play. Posiadacze smartfonów z oprogramowaniem Android, zrobią to przez aplikację Wear OS. Użytkownicy iPhonów mogą w tym celu odwiedzić Sklep Google Play za pomocą przeglądarki internetowej.
Jeśli zsynchronizujesz swojego smartwatcha z kontem na Facebooku lub Instagramie, możesz mied na tarczy zegarka ulubione zdjęcie.

Fossil Q FTW6008

 


Fossil Q FTW4004

 


Smart organizuje pracę

Niewątpliwym walorem korzystania ze smarta jest oszczędność czasu i jego organizacja, co przy naszym zabieganym życiu jest niezwykle cenne. Zegarek ten umożliwia na przykład dostosowanie tarczy do najczęściej używanych funkcji. Aplikacje takie jak: Strava, Spotify czy kalendarz Google pozwalają na wyświetlanie danych na tarczy smartwatcha. Zaplanowałeś kilka spotkań w ciągu dnia? Kalendarz Google wyświetli na tarczy kolejne spotkanie z Twojego harmonogramu.


Funkcje 


Zastanawiacie się jakie inne funkcje posiadają smartwatche? Oto kolejny sposób użycia zegarka smart, który może wzbudzić zainteresowanie tym inteligentnym urządzeniem. Wiele nowych samochodów jest wyposażonych w obsługę Android Auto i Apple CarPlay – umieszczając Google lub Apple Maps bezpośrednio na desce rozdzielczej. Ale jeśli nie masz nowego samochodu i taka funkcja w Twoim aucie nie jest dostępna, to smartwatch będzie niezastąpiony. Podczas podróży ustawiam cel w Mapach Google i wyłączam ekran telefonu. Czasami zdarza się, że na długiej prostej drodze nie dostajemy powiadomień głosowych z telefonu zbyt często, a tymczasem szybki ruch nadgarstkiem wystarczy, aby mieć pewność, że jedziemy we właściwym kierunku.


Chcesz współpracy – ładuj


Faktem jest, że bateria w niektórych smartwatchach nie jest zbyt wytrzymała. Początkowo uważałam to za duży minus. Teraz praktycznie nie zwracam na to uwagi, ponieważ każdego dnia odkładam zegarek w to samo miejsce – na ładowarkę. Dzięki temu mój zegarek jest zawsze naładowany. Jeśli jednak zdarza Ci się porzucić zegarek gdziekolwiek, musisz liczyć się z tym, że czasami Twój smartwatch odmówi współpracy. Ale to nie on zawini…


Zegarek, który pamięta


Muszę przyznać, że nie od zawsze byłam przekonana do tak zaawansowanego urządzenia, jakim jest smartwatch, ale im dłużej z niego korzystam, tym więcej dostrzegam jego możliwości i sprawia mi to dużo frajdy. Smartwatche, jak każde technologiczne nowinki, mają swoich zwolenników i przeciwników i jak zwykle to czas zweryfikuje, jaką rolę odegrały, a pewnie odegrają jeszcze w naszym życiu. Ja mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że odkąd mam zegarek inteligentny na swoim nadgarstku, niczego ważnego nie przegapiłam, nie muszę bez przerwy sięgać po telefon, by sprawdzić, czy coś ważnego mi nie umyka. Jak trzeba, on przypomni, że mam jeszcze coś do zrobienia, może nie w całym życiu, ale dziś, jutro, za miesiąc…

 


Fossil Q FTW4001


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Czy można zniszczyć zegarek G- Shock? Użyliśmy nawet CZOŁGU!

10 błędów użytkowania zegarka

Zegarek terrorysty

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: