Chat with us, powered by LiveChat
Czy warto kupić zegarki Festina?
Dodano: 28-02-2021 w kategorii: Ciekawostki, Technologie, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Masz w planach zakup nowego zegarka? Chcesz sprawić prezent bliskiej Ci osobie lub zaopatrzyć się w nowy gadżet? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Otóż specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, stworzyliśmy ten krótki poradnik na temat zegarków. Jeśli zatem jesteś zainteresowany, zachęcamy do dalszej lektury. 

Festina co to za marka

Obecnie wybór zegarków jest naprawdę ogromny. Wśród wielu firm zajmujących się produkcją zegarków, tylko niektóre cieszą się naprawdę dobrą opinią. Jeśli szukałeś informacji na temat dobrej jakości zegarków na własną rękę, z całą pewnością orientujesz się w tym, które z nich są polecane przez specjalistów. Musisz wiedzieć, że gdy mówimy o ,,dobrej marce” mamy na myśli producenta, który zajmuje się stricte zegarkami. Dlaczego? Otóż wiele znanych oraz lubianych firm, które w swojej ofercie posiadają ubrania oraz akcesoria, zajmują się również sprzedażą zegarków. Mimo, że firmy te są kojarzone jako wysokopółkowe, ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Czy słyszałeś kiedyś o marce Festina? Jeśli nie, to już spieszymy z małymi wyjaśnieniami. Otóż Festina to firma z wieloletnim doświadczeniem, która zajmuje się produkcją zegarków już od 1902 roku. Festina została założona w szwajcarskim mieście La Chaux-de-Fonds. Jak sam producent wskazuje, nazwa ,,Festina” pochodzi od łacińskiej sentencji festina lente, która w wolnym tłumaczeniu oznacza ,,spiesz się powoli”. Sama marka sprawia wrażenie wyjątkowo dopracowanej. Zarówno nazwa, historia jak i sposób działania zdają się ze sobą idealnie współgrać. Mimo, że obecnie Festina nie jest aż tak rozpoznawalna jak inne konkurencyjne marki prowadzące sprzedaż zegarków, należy jasno zaznaczyć, że nadal cieszy się ogromną popularnością (zwłaszcza wśród miłośników dobrej jakości zegarków). Sentencja ,,festina lente” w doskonały sposób podkreśla filozofię firmy. Marka ta, bowiem przykłada ogromną uwagę do szczegółów oraz wyjątkowo małych detali, które bardzo często są po prostu pomijane. 

Certina czy Festina

 Jeśli zależy Ci na tym, by Twój zegarek był naprawdę dobrej jakości, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jego wybór może być dość trudnym zadaniem. Dlaczego? Otóż, obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów oraz modeli zegarków, nie oznacza to jednak, że każdy z nich sprawdzi się tak samo dobrze. Na co zatem warto jest zwracać uwagę? Przede wszystkim na markę zegarka. Choć wiele osób może stwierdzić, że sugerowanie się marką nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ istnieje wiele manufaktur, w których można znaleźć doskonałej jakości zegarki w znacznie niższej cenie, to warto jest jasno zaznaczyć, że dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z zegarkami i chce kupić porządny przedmiot, kupienie markowego zegarka, produkowanego przez znaną firmę charakteryzującą się dobrą jakością, jest po prostu najlepszą opcją. Nie od dziś wiadomo, że największą popularnością, a także dobrą opinią cieszą się oczywiście zegarki szwajcarskie. Ich ogromna popularność wynika przede wszystkim z tradycji. Mówi się, że Szwajcarzy produkują najbardziej dokładne zegarki na świecie, jednak z czego wynika ta opinia? W czasie, gdy powstawały zegarki (około XVI w.) Szwajcaria była bardzo biednym krajem. Z czasem Genewa zaczęła słynąć z biżuterii oraz innych tego typu wyrobów. W końcu kupcy oraz osoby zajmujące się tworzeniem biżuterii zaczęli tworzyć zegarki, które swój początek miały w Niemczech. Z czasem świat obiegła informacja o tym, że zegarki szwajcarskie to doskonałej jakości produkty, które warto jest mieć. Jeśli jesteśmy przy zakupie zegarka, na pewno zastanawiasz się nad tym, na którą z marek powinien paść Twój wybór. Na dole przedstawimy Ci krótkie zestawienie zegarków od Festiny oraz Certiny.

Festina to przede wszystkim doskonała jakość. Zarówno właściciele jak i pracownicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najlepszą reklamą są pozytywne opinie konsumentów, dlatego każdy zegarek jest wykonany z największą precyzją. Warto dodać, że to właśnie Festina przez wiele lat zajmowała szczytne stanowisko oficjalnego pomiaru czasu w Tour de France. To ogromne wyrażenie, samo w sobie świadczy o tym, jak dokładne oraz precyzyjne są zegarki Festiny. Biorąc to pod uwagę, śmiało można stwierdzić, że marka ta zasługuje na określenie ,,producent szwajcarskich zegarków” nie tylko ze względu na to, że firma została założona w Szwajcarii. Jeśli zatem zastanawiasz się nad zakupem zegarka, zobacz ofertę Festiny i sprawdź, czy któryś z czasomierzy w ich ofercie wpadnie Ci w oko. 

Jeśli chodzi o zegarki firmy Certina, należy im przyznać, że jest to marka z ogromną tradycją oraz wyjątkowo długą historią (ich działalność rozpoczęła się w 1888 roku, choć pod obecną nazwą działają dopiero od 1938 roku). To co charakteryzuje zegarki Certina to przede wszystkim nowoczesny design połączony z ponadczasową klasyką. Jak widać, wybór pomiędzy tymi markami może być naprawdę trudny, dlatego to co powinno zadecydować w tym sporze to przede wszystkim indywidualne preferencje.

Festina czy Casio

Casio to kolejna słynna marka zajmująca się produkcją zegarków, która może konkurować z festina. Casio ma dużą przewagę w tym zestawieniu, przede wszystkim ze względu na swoją dostępność organizmu popularność, ich produkty można bowiem dostać w niemal każdym sklepie z zegarkami, a także u niektórych zegarmistrzów. Czym zatem mocze wyróżnić się Festina?

Na pytanie ,,czy warto kupić”  zegarki Festiny już odpowiedzieliśmy, teraz czas podać argumenty, które w jasny sposób mogłyby potwierdzić nasze zdanie. Przede wszystkim należy wiedzieć, że w ofercie firmy znajduje się wiele różnych rodzajów zegarków, zaczynając od modeli typowo sportowych, a kończąc na bardziej casualowych, a nawet eleganckich. W ofercie marki, niemal każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Festina stawia, bowiem na uniwersalność. Mimo, że firma ma obecnie ponad sto lat, wciąż idzie z biegiem czasu i stara się dopasować do wymagań swoich konsumentów. Wśród wyjątkowo bogatej oferty firmy, można wyróżnić ich czołowe kolekcje takie jak: 

– Box

– Ceramic

– Classic Braselet

– Classic Strap

– Junior Collection

– Multifunction

– Prestige

– The Originals

– Timeless Chronograf. 

Każda z tych kolekcji charakteryzuje się zupełnie innym wyglądem, a także zastosowaniem. Zarówno nad designem jak i nad mechanizmem zegarków, od samego założenia firmy pracują doskonali specjaliści, którzy znają się na swojej pracy. Osoby odpowiedzialne za działanie zegarków to wybitni zegarmistrzowie, którzy robią wszystko co w ich mocy, by każdy model pracował możliwie jak najlepiej. Każda kolekcja jest wyjątkowo dokładnie sprawdzana, zanim trafi do sprzedaży.

Zegarki Festina

Kto reklamuje zegarki Festina?

Nową twarzą marki, został znany aktor Gerard Butler. Gwiazdor jest znany z filmów takich jak:

– ,,Olimp w ogniu”

– ,,300”

– ,,Brzydka prawda”

– ,,PS. Kocham Cię „

Oraz z wielu innych Hollywoodzkich produkcji.

Fakt, że Butler reklamuje zegarki Festina, może sprawić, że staną się one bardziej popularne, a co najważniejsze dobrze kojarzone. Jeśli zatem masz w planach zakup nowego zegarka dla siebie lub w prezencie, zapoznaj się z bardzo bogatą ofertą Festiny. 


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Survival – jaki zegarek wybrać?

Jak skrócić bransoletę w zegarku

Czy zegarek automatyczny można nakręcać?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: