Chat with us, powered by LiveChat
Dlaczego warto kupić markę Epos i czym się wyróżniają modele?
Dodano: 04-05-2022 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Zegarki szwajcarskie Epos to dla wielu szczyt marzeń. Wyjątkowe, precyzyjne kalibry, idealnie zaprojektowany design oraz niebanalne rozwiązania – to wszystko prezentuje nam jeden producent. Przyglądamy się najważniejszym zaletom czasomierzy pochodzących z manufaktury Epos. Przeczytaj, dlatego warto wpisać ich produkty na listę zakupowych pragnień.

Epos – zegarki artystyczne

Marka Epos ma niezwykle bogatą historię. Jej początki sięgają 1925 roku, kiedy to James Aubert w szwajcarskiej miejscowości Valle de Joux założył własną firmę – manufakturę zegarmistrzowską. Od chwili powstania, wszystkie produkty wyróżniała najwyższa jakość, doskonałe materiały i niezwykle precyzyjne mechanizmy. Właśnie James Aubert został wynalazcą mechanizmu Landeron 48, który uznaje się za jeden z najlepszych kalibrów we stoperem.

Spuściznę Jamesa kontynuował Peter Hofer. Chociaż na całym świecie dominację uzyskiwały zegarki kwarcowe, on dalej ulepszał metody produkcji czasomierzy z naciągiem mechanicznym i automatycznym. Od 1983 roku jego firma działa pod szyldem Montres EPOS S.A.

Wszystkie zegarki Epos są tworzone i ozdabiane wyłącznie ręcznie. Powstają w szwajcarskiej manufakturze, a w skomplikowanym procesie produkcji uczestniczą profesjonalni zegarmistrzowie. Ogromne doświadczenie, specjalistyczny sprzęt i wizjonerskie podejście sprawiły, że czasomierze Epos są uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie.

Mottem firmy jest „Artistry in watchmaking”, czyli „Artyzm w zegarmistrzostwie”. Trzeba przyznać, że tworzone kalibry i czasomierze doskonale oddają ducha tego hasła. Wielokrotnie zdobywały uznanie na międzynarodowych targach i od lat są poszukiwane przez kolekcjonerów.

Dlaczego warto kupić zegarki Epos – 5 powodów

Szwajcarska jakość

Zegarki pochodzące ze Szwajcarii, w tym produkty Epos, od lat uważane są za synonim najwyższej jakości. Rzeczywiście, reputacja szwajcarskich czasomierzy jest niekwestionowana. Marka Epos stawia sobie za cel strzec tych wartości i prezentować światu najlepsze rozwiązania, projektowane i tworzone z pasją. Wszystkie czasomierze Epos są ręcznie składane w manufakturze firmy. Znajduje się ona w warsztatach Jura Mountains i Vallée de Joux, a montaż odbywa się w Lengnau – obszarze, który może szczycić się niezwykłym dziedzictwem zegarmistrzowskim.

Unikalne kalibry

Wszystkie zegarki Epos mają mechanizmy mechaniczne produkcji szwajcarskiej. Podstawowe kalibry są gruntownie modyfikowane przez inżynierów i artystów Epos. W późniejszych etapach, dodawane są do nich specjalne funkcje. Właśnie one czynią każdy czasomierz unikalnym.

Dostawcy podstawowych podzespołów do mechanizmów to między innymi firmy Unitas, Valjoux, Peseux i Sellita. Warto jednak zaznaczyć, że manufaktura korzysta jedynie z bazy. Własnoręcznie dostosowuje ją do potrzeb konkretnego modelu. Nierzadko obejmuje to kompletną przebudowę kalibru, tak by spełniał wymagania projektantów danej kolekcji.

Piękne zdobienia

Szwajcarskie zegarki Epos posiadają wprost fenomenalne zdobienia, a wszystko to misterna, ręczna robota. W firmowej manufakturze artyście dodają ornamenty, napisy oraz elementy dekoracyjne, które wyróżniają czasomierz na tle innych produktów. Co więcej, modele Epos słyną z przezroczystego dekielka. Dzięki temu właściciel może stale obserwować ruch mechanizmu i podziwiać kunszt precyzyjnej pracy wykonanej przez zegarmistrzów.

Charakterystyczny design zegarków Epos to zarazem ich znak rozpoznawczy. Artyści pracujący w manufakturze, do mistrzostwa opanowali sztukę wykonywania grawerów. Właśnie dlatego żaden czasomierz na świecie nie może się równać z estetyką i dekoracyjnymi ornamentami, jakimi zachwycają modele Epos.

Zegarki Epos Damskie

Liczne funkcjonalności

Oprócz walorów estetycznych i precyzji chodu, zegarki Epos mają do zaoferowania wiele, jeśli chodzi o funkcjonalność. Choć twórcom tych modeli daleko do pragmatycznego podejścia, dołączają oni dodatki, które ułatwiają codzienne życie. Można do nich zaliczyć na przykład rozbudowany datownik, występujący w przeróżnych konfiguracjach.

Otwartość na innowacje

Marka Epos nie stoi w miejscu. Cały czas próbuje nowych rozwiązań, z których jest niezmiernie dumna. Projektanci pracujący w tej niewielkiej manufakturze do tej pory stworzyli wiele zegarków, które zachwyciły znawców i zegarmistrzów na całym świecie. Należy do nich na przykład skomplikowane mechanizmy wertykalne. Budowa takiego systemu wymaga ogromu wiedzy i doświadczenia, dlatego zegarki Epos uznawane są za jedne z najlepszych na świecie.

Niezwykłe modele zegarków Epos

Na przestrzeni lat, firma zaprezentowała wiele oryginalnych modeli zegarków. Chociaż nie sposób wspomnieć o wszystkich, poniżej przybliżamy kilka niezwykłych czasomierzy, które stanowią kamienie milowe w historii firmy.

Ouevre D’Art 3435 Verso

To unikalny projekt, który zakłada odwrócenie (tytułowe Verso) mechanizmu. Zwykle pracę wahnika i balansu można oglądać przez przezroczysty dekiel. W tym przypadku, twórcy przenieśli wskazówki na drugą stronę i odwrócili kierunek kalibru. Posiadacz tego przepięknego zegarka może jednocześnie obserwować pracę mechanizmu i wskazania czasu.

Ouevre D’Art 3440 Big Moon

Kolejna wyjątkowa propozycja od Epos to zegarek wskazujący fazy księżyca. Co interesujące, ornamenty w kształcie księżyca i gwiazd pokryto substancją luminescencyjną Superluminowa. Rzeczywiście więc użytkownik ma wrażenie, że w półmroku i ciemności świecą niczym ciała niebieskie. Dodatkową zaletą tego arcydzieła zegarmistrzostwa jest pełny datownik, a raczej kalendarz. Wskazuje fazy księżyca, dzień tygodnia oraz nazwę miesiąca.

Co godne uwagi, produkt tego typu występuje wyłącznie w portfolio manufaktury Epos. Nie znajdziemy podobnego zegarka u innych producentów. Jego wzór jest niepowtarzalny, a dodatkowo użytkownik może wybrać kolor granatowy lub czarny.

Zegarki Epos męskie

Orginale 3437

Klienci szukający absolutnej klasyki z pewnością chętnie skorzystają z kolejnej propozycji marki Epos. Chodzi o zegarek z kolekcji Orginale. Model 3437 to kwintesencja stylu retro. Posiada automatyczny naciąg i kryształowy dekiel, przez który widać precyzyjną i miarową pracę mechanizmu. Cyferblat chroniony jest przez wypukłe szkło szafirowe – jedno z najtrwalszych rozwiązań stosowanych obecnie na rynku.

Zegarek Epos Orginale 3437 świetnie sprawdzi się w przypadku eleganckiego stroju, na przykład do garnituru. Ten typowo męski produkt pięknie wygląda, gdy posiadacz ubierze koszulę na spinki. W sprzedaży dostępna jest wersja dla koneserów – z mechanizmem szkieletowanym, który z daleka przyciąga wzrok. Relatywnie niska cena sprawia, że coraz częściej klienci z Europy sięgają po czasomierze z kolekcji Epos Originale.

Zegarki Epos – marzenie, które warto spełnić

Niepowtarzalne czasomierze ze szwajcarskiej manufaktury Epos to propozycje dla najbardziej wymagających. Firma nie akceptuje kompromisów, dlatego jej wzornictwo, mechanizmy oraz zastosowane technologie znacznie kontrastują z produkcjami seryjnymi. Zegarki Epos z mechanicznym lub automatycznym naciągiem to gwarancja ponadczasowego stylu, precyzyjnego chodu i absolutna klasyka, jeśli chodzi o prawdziwą, szwajcarską sztukę zegarmistrzostwa, Epos stanowi marzenie, które warto zrealizować.Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Maurice Lacroix stworzył ekologiczny zegarek z resztek plastiku zalegającego w Oceanach

Jak ustawić zegarek Timex?

Jaki zegarek do biegania wybrać? Szukamy najlepszego

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: