Chat with us, powered by LiveChat
Gdzie najtaniej kupić zegarki?
Dodano: 20-02-2021 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Czy w Internecie można kupić tani zegarek? Jak znaleźć ten, za który trzeba będzie zapłacić najmniej? Czy w różnych sklepach z zegarkami znajdę różne ceny i dlaczego? No i w ogóle czy niedrogi czasomierz może być dobry?
Takie pytania każdego dnia nurtują wiele osób zainteresowanych kupnem chronometru. Przeglądając oferty w sieci napotykamy szereg zróżnicowanych produktów, które nierzadko, na różnych stronach mają odmienny koszt. Tak wysoka dywersyfikacja pod kątem produktu jak i samego kosztu sprawia, że często ciężko jest nam znaleźć to, czego dokładnie szukamy. I tu pojawia się pytanie… jaka jest tzw. Determinanta?

Najtańsze zegarki – cena i jakość albo CENA VS JAKOŚĆ

Cena… często bywa czynnikiem decydującym o dokonaniu zakupu lub jego braku. Analizując koszt danego produktu zestawiamy go z naszymi możliwościami finansowymi i finalnie podejmujemy decyzję „tak” lub „nie” co do zakupu. Często wybieramy produkt droższy kierując się przekonaniem, że cena idzie w parze z jakością. Jednakże choć zwykło się mówić, że „droższy znaczy lepszy”, znaleźć można wiele przykładów obalających ten swoisty mit. Okazuje się bowiem, że niedrogie, a wręcz tanie produkty, potrafią nie ustępować lub jedynie delikatnie odbiegać od ich bardziej kosztownych odpowiedników. Z tej oto przyczyny, nie warto zamykać się w przekonaniu o cenie jako jedynym wyznaczniku jakości.

Jeśli chodzi o zegarki, sytuacja wygląda podobnie. Oczywiście, za wysoką jakość, bardzo dobre materiały czy zaawansowane technologie trzeba zapłacić wyższą, a nawet zdaniem niektórych wygórowaną cenę, jednakże prawdą również jest to, że można znaleźć bardzo dobre, a tanie zegarki, czego dowodem jest chociażby bogata oferta naszego sklepu.

 

Czy warto kupić tani zegarek?

Czasomierze jako produkty mają to do siebie, że na rynku jest ich naprawdę mnóstwo. I choć branża jako całokształt plasuje się w gronie dóbr luksusowych, to w rzeczywistości jedynie wybrane marki można wliczyć w poczet tych kojarzących się z luksusem czy prestiżem. Te modele przeznaczone są dla wąskiego grona klientów gotowych zapłacić sumy przewyższające wynagrodzenie, ba! Wartość samochodu czy nawet mieszkania „przeciętnego Kowalskiego”.
Nie oznacza to jednak, że nie mając grubego portfela powinniśmy się wstrzymać od zakupu zegarka. Wręcz przeciwnie. Czasomierz jest akurat tak uniwersalnym, przydatnym, a jednocześnie często modnym i praktycznym dodatkiem, że naprawdę warto mieć w swoich zasobach choćby jeden. Jeśli natomiast bardzo lubimy tego typu produkty i stać nas na zakup, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć ich nawet kilka.

Prawdą jest, jak już wspomniałam, że kwestia zakupu, jeśli coś nam się już bardzo podoba i uznamy, że chcemy to mieć, rozbija się o cenę, jednakże nie z takich sytuacji ludzie potrafią wybrnąć. Mamy bowiem możliwość wyboru spośród nie tylko modeli drogich, ale również takich w przystępnej cenie, a nawet tanich. Wiele z nich stanowi odpowiedniki chronometrów z górnej półki (proszę nie mylić tu z podróbkami), dzięki czemu możemy cieszyć się interesującym nas designem w nieco innej odsłonie. Nie należy się więc zamykać na określone trendy czy wytyczne, a warto, jeśli istnieje taka konieczność w kwestii finansów poszukać tańszego rozwiązania i kupić tani i jednocześnie dobry, ciekawy wizualnie zegarek.

Najtańsze zegarki – jakie i gdzie je kupić?

Tutaj tak naprawdę mamy dwa nurtujące nas pytania, które w pewien sposób łączą się ze sobą, z drugiej strony naprowadzają nas na dwa zupełnie inne tory, gdyż sens można rozumieć dwójnasób. Zacznijmy od początku…
Jakie zegarki są najtańsze? Niedawno w Kauflandzie można było kupić elektroniczny zegarek Casio w cenie 49zł. Dla jednych cena ta była wręcz śmiesznie niska, dla innych proporcjonalna do możliwości finansowych, nie można jednak nie potwierdzić tezy, że ten zegarek był bardzo tani i szczerze mówiąc, na rynku ciężko byłoby znaleźć mniej kosztowną propozycję. W naszym sklepie ceny zaczynają się od 59zł i te modele rzeczywiście uznajemy za tanie lub w stosunku do pozostałych, najtańsze.

Przyznam jednak, że choć zawsze staramy się być konkurencyjni cenowo, to nie możemy stwierdzić, że u nas te modele kupicie najtaniej. Bywa bowiem, że modele pozyskiwane są z różnych źródeł, do tego dochodzą różnice w polityce sklepu, liczbie zatrudnianych pracowników, jakości tzw. „serwisu” i innych części składowych, które bądź co bądź na cenę się przekładają, dlatego nie możemy ocenić czy nasze zegarki są najtańsze. Odniosę się tu do wspomnianego modelu Casio, którego sieć Kaufland wykupiła, jak podejrzewam, tysiące egzemplarzy, które ulokowała w sieci swoich sklepów. Zastanówmy się teraz – czy znacznie mniejsze sklepy mogłyby pozwolić sobie na taki zakup i tym samym uzyskanie z pewnością korzystniejszych warunków od producenta? Mogę od razu odpowiedzieć, że nie, dlatego 30 czy 40% wyższa cena w mniejszych sklepach on-line nie powinna nikogo dziwić.

 

Czy kupić zegarek jak najtaniej znaczy najlepiej?

Nie jest jednak powiedziane, że u tzw. „gigantów” zawsze znajdziemy korzystną cenę na to, czego akurat szukamy. Zazwyczaj są to pojedyncze modele, które występują w dużej, hurtowej wręcz ilości. Jeśli jednak chcemy kupić najtaniej interesujący nas produkt, warto przeszukać Internet pod kątem najkorzystniejszej oferty pamiętając zachowaniu ostrożności, co do tego, jaki sklep wybieramy.

Wiele sklepów, które oferują zastanawiająco niskie ceny, to sklepy, które nie posiadają statusu autoryzowanych. Oznacza to, że nie są oficjalnymi partnerami dystrybutorów marek w Polsce i nie oferują charakterystycznych dla punktów autoryzowanych usług serwisowych gwarantowanych przez dystrybutora czy inaczej mówiąc przedstawiciela marki. Trzeba się więc zastanowić, czy oszczędność zawsze opłaca i nie bywa zgubna. Warto, jak w wielu innych sprawach, najpierw sprawdzić rzetelność partnera, aby potem nie żałować.

Najtańsze zegarki damskie

Choć podobno kobiety kierują się przede wszystkim sercem, a dopiero potem rozumem, okazuje się, że Panie również szukają niedrogich zegarków i okazji cenowych, a wiele z nich to prawdziwe „wyjadaczki” jeśli chodzi o wyprzedaże. Jeśli chodzi o czasomierze dla kobiet, to jest to bardzo szeroka grupa produktów, które różnią się od siebie designem, ceną czy funkcjami. Można tu znaleźć modele typu fashion prezentujące modny design pasujący do stylizacji na różne okazje, modele sportowe o profesjonalnych opcjach, jeszcze bardziej zaawansowane smartwatche oraz eleganckie chronometry podkreślające szyk wyszukanej stylizacji.

Dzięki temu, że wybór jest tak duży, można swobodnie dokonać selekcji także pod kątem finansowym. Najtańsze zegarki damskie zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, zaś nawet zdobione kryształkami modele ze stali szlachetnej można kupić za ok 100zł. Suma ta, zważywszy na fakt, że obecnie nawet opaski do włosów kosztują w sieciówkach ok 60-80zł, nie wydaje się przerażająca, a panie mogą być spokojne wiedząc, że w internecie można znaleźć tanie i ładne zegarki damskie.

 

 

Najtańsze zegarki męskie

W kwestii zegarków dla panów sytuacja wygląda podobnie. Ogromna konkurencja wśród producentów, szeroka dywersyfikacja produktów i wreszcie konkurencja cenowa ze strony sprzedawców sprzyjają możliwości znalezienia dobrego i taniego czasomierza dedykowanego mężczyznom. Co istotne, w modelach męskich nie ma tak dużej różnicy w cenie ze względu na zdobienia, jak ma to miejsce w przypadku damskich chronometrów. Tu rozchodzi się raczej o mechanizm, materiały czy producenta. Przeglądając oferty, można znaleźć satysfakcjonujące rozwiązania wizualne i jakościowe zachowując przy tym rozsądek w kwestii wydatku. Najtańsze zegarki męskie w naszym sklepie to wybrane modele Casio, Timex, Lorus czy Sekonda, jednakże proszę pamiętać, że wiele modeli – droższych – u nas kupicie taniej niż u konkurencji, a wręcz najtaniej.

Podsumowując powyższe, pamiętajcie, że tani nie znaczy zły, a często nawet nie znaczy gorszy. Jeśli liczy się dla Ciebie, na co wydajesz pieniądze i ile, poszukaj w sieci okazji cenowych, wyprzedaży oraz zorientuj się w udzielanych rabatach. Pamiętaj jednak, aby nie skusić się zbyt atrakcyjnym ofertom z szemranych źródeł. Lepiej kupić atrakcyjny finansowo model z legalnej dystrybucji niż najtańszy z niepewnego pochodzenia. Powodzenia! Mamy nadzieję, że i w ZegarkiCentrum.pl znajdziecie najtańsze zegarki, które sprostają Waszym oczekiwaniom.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Smartwatch IOS

Zegarek z kalkulatorem

Znane reedycje topowych modeli zegarków

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: