Chat with us, powered by LiveChat
Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać na zaręczyny? 
Dodano: 26-11-2020 w kategorii: Uncategorized autor: Slawek Langowski

Wybranie, jak i kupno pierścionka zaręczynowego nierzadko stanowi duże wyzwanie dla panów. Która biżuteria będzie odpowiednia i z pewnością trafi w gust ukochanej? Jak kupić pierścionek, aby pasował na jej palec? W jakim zakresie cenowym powinniśmy się zmieścić? W poniższym artykule udzielimy praktycznych wskazówek, które będą ułatwieniem w wyborze i kupnie zaręczynowej biżuterii. 

Określmy własny budżet 

Pierścionki zaręczynowe stanowią symbol naszej miłości – najważniejsze będzie zatem uczucie, nie zaś ilość pieniędzy, którą przeznaczymy na zakup biżuterii. Powinniśmy określić odpowiednią sumę, którą możemy przeznaczyć na poczet zakupu pierścionka zaręczynowego, i która równocześnie nie zrujnuje naszej sytuacji finansowej. Przykładowo w krajach anglosaskich obowiązuje niepisana zasada, iż tego typu wyrób jubilerski, powinien kosztować 1-2 pensje mężczyzny planującego oświadczyny. W naszym kraju nie przywiązuje się jednakże do tego zbytniej wagi. Panowie zwykle są zdecydowani wydać konkretną kwotę w oparciu o zasobność własnego portfela. Jeżeli jednak zależy nam w sposób szczególny na dokonaniu szybkiego zakupu, a nie mamy jak dotąd zgromadzonej odpowiedniej ilości pieniędzy na tenże cel, warto będzie rozważyć kwestię zakupu na raty, który oferowany jest przez praktycznie każdy dobry sklep z biżuteriąBez względu na to, czy zaplanowaliśmy wydatek na poziomie kilkuset złotych, czy też może kilku tysięcy – z pewnością znajdziemy oryginalną biżuterię w wybranym przez nas zakresie cenowym. 

Rozmiary pierścionków zaręczynowych

Jeśli stoimy przed dylematem, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, z całą pewnością powinniśmy dowiedzieć się, jaki rozmiar palca ma nasza wybranka. Pierścionki zaręczynowe występują w identycznych rozmiarach, jak pozostałe pierścionki. Zwykle noszone rozmiary to 11 i 12 – niemniej jednak nie można być nigdy tego pewnym, bowiem obwody palców u kobiet może dzielić nawet różnica do kilku centymetrów. Zatem, najlepiej będzie, jeżeli ustalimy samodzielnie rozmiar. 

Jak sprawdzić, który rozmiar będzie odpowiedni na palec naszej ukochanej? Najłatwiej będzie zmierzyć średnicę zdjętego przez nią pierścionka z użyciem suwmiarki. W ten sposób otrzymany wymiar, wystarczy już tylko zestawić z tabelą jubilerską i odczytać właściwy rozmiar. Istotne będzie to, abyśmy wzięli pod uwagę, iż pierścionki ozdobne nosi się na środkowym palcu, nie zaś serdecznym. Nie możemy zatem wybrać pierścionka zaręczynowego mającego rozmiar odpowiadający zmierzonej w ten sposób średnicy. Na ogół palec serdeczny i środkowy, różnią dwa rozmiary – jeżeli zatem pierścionek ozdobny noszony przez naszą wybrankę posiada rozmiar 24, najlepiej będzie wybrać o dwa rozmiary mniejszy pierścionek zaręczynowy, czyli 12. 

Inną sytuacją będzie ta, w której zaplanowane zaręczyny nie stanowią żadnej tajemnicy. Wówczas możemy niewątpliwie wybrać się do zakładu jubilerskiego z wybranką serca i dobrać razem idealny zaręczynowy pierścionek, który spełni oczekiwania obojga i będzie mieć odpowiedni rozmiar.  

Z czego powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy? 

Dawniej, zwykle na zaręczyny wybierana była biżuteria wykonana z żółtego złota, co stanowiło symbol szlachetności, dobrobytu i bogactwa. Dzisiaj tak samo lubianą i ponadto bardzo popularną jest jego biała wersja. Swoim wyglądem przypomina srebro, w rzeczywistości zaś zawiera stop złota wraz z innymi metalami – zwykle cynku i niklu, które nadają mu jaśniejszą barwę – czasami białą z żółtawym połyskiem, czasami szarą. Złoto w białej wersji sprawdzi się w przypadku tych kobiet, które na co dzień noszą raczej srebrną biżuterię. Ta barwa jest także znacznie bardziej uniwersalna i można ją dopasować do praktycznie każdej stylizacji. Ostatecznie, możemy skusić się na opcję połączenia ze sobą białego, jak i tradycyjnego żółtego złota. Takie rozwiązanie będzie się prezentować nowocześnie i elegancko. Przed dokonaniem zakupu, warto również zasięgnąć wiedzy odnośnie ewentualnych uczuleń wybranki na któryś spośród metali – najczęściej jest to złoto albo nikiel. Alternatywę stanowić może znacznie droższa platyna, w ostateczności zaś srebro, chociaż nie jest ono zbytnio polecanym kruszcem na takiego typu okazje. 

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy – który kamień wybrać? 

Pierścionek zaręczynowy, kojarzony jest zwykle z atrakcyjnie prezentującym się kamieniem na samym środku – jednakże który najlepiej będzie wybrać? Na ogół wybieranym szlachetnym kamieniem jest brylant, czyli inaczej oszlifowany diament. To zdobienie o białej barwie, prezentuje się bardzo dobrze, jeśli zostanie połączone z klasycznym żółtym złotem. Niektórzy jednakże uważają je za nazbyt przereklamowane i wybierają znacznie bardziej oryginalne rozwiązania, takie jak chociażby szmaragd, rubin czy topaz. 

Co istotne – pierścionki zaręczynowe mogą składać się z paru kamieni jednocześnie. Podstawowy wzór to niewątpliwe ten, który ma wyłącznie pojedyncze zdobienie na środku. Możemy jednakże spotkać również wersje mające 3 kamienie, spośród których środkowy będzie największy. 

Co z ceną wybranych kamieni? Pierścionek zaręczynowy mający ametyst, będzie zdecydowanie najtańszy, na drugim miejscu znajduje się szafir. Zdecydowanie droższe będą szmaragdy i rubiny. Niewątpliwie najdroższy będzie brylant. 

Określmy styl pasujący do przyszłej żony 

Pierścionek zaręczynowy, będzie ozdobą na palcu naszej przyszłej żony do końca życia. Warto więc, abyśmy zadbali o to, aby trafić w jej gusta. Zakres różnorodności pierścionków, które dostępne są na rynku, jest naprawdę zaskakująca – zaczynając od klasyki, poprzez retro i kończąc na awangardzie. Najistotniejsze, aby pasował on do stylu, w którym czuje się najlepiej nasza partnerka. Przyjrzyjmy się dokładnie, jak wygląda noszona przez nią obecnie biżuteria – czy przeważają tam nowoczesne i odważne kształty, czy też może klasyczne i delikatne wzory. W pierwszym wypadku rekomendowane jest wybranie bardziej wyrazistego wzoru, który jest nierzadko charakterystyczny dla wielokamieniowych pierścionków. W drugim zaś scenariuszu, idealny będzie jednokamieniowy pierścionek zaręczynowy o klasycznym wzornictwie z kamieniem osadzonym na 4 albo 6 łapkach. Jeżeli nasza wybranka serca nie preferuje w ogóle noszenia biżuterii, zdecydowanie lepiej będzie postawić na subtelne wzornictwo z wyłącznie jednym i osadzonym centralnie kamieniem, który nie powinien zbytnio odstawać od pierścionka, co stanowi pewność komfortu noszenia. 

Grawer na pierścionku zaręczynowym

Poszukiwanie właściwego pierścionka na zaręczyny nie jest łatwe, ale kiedy uda się nam już znaleźć ten idealny, możemy pokusić się o nieco więcej. Popularne grawery na obrączkach, są znacznie łatwiejsze do wykonania, aniżeli na bardzo wąskiej powierzchni pierścionków zaręczynowych. Niemniej jednak, jeśli pragniemy spersonalizować dowód naszego uczucia, możemy za dopłatą poprosić o przygotowanie wybranego napisu, symbolicznej daty, znaku, inicjałów. Tego typu symbol miłości z pewnością rozczuli przyszłą żonę i pozostanie przepiękną pamiątką jeszcze na wiele lat.  


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Czym czyścić złotą biżuterię

Jaki wyświetlacz wybrać w Smartwatchu?

Pierwszy zegarek smartwatch

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: