Chat with us, powered by LiveChat
Jakie funkcję ma smartwatch, czyli jak w pełni korzystać z ich możliwości?
Dodano: 20-05-2022 w kategorii: Smartwatche, Technologie, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Planujesz zakup smartwatcha, a może już czekasz za przesyłką? Jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał urządzenia powinieneś wiedzieć, jakie funkcje ma smartwatch. Przeczytaj, które opcje przydadzą się na co dzień lub na treningu. Z tego artykuły dowiesz się też, jak funkcje smartwatcha mogą chronić Twoje dzieci i sprawią, że za zakupy zapłacisz bez portfela w kieszeni.

Jakie funkcje ma smartwatch — przedłużenie telefonu. Powiadomienia, połączenia, rozmowy

Czy zastanawiałeś się kiedyś: smartwatch – jakie ma funkcje? Ten niepozorny gadżet jest bardzo przydatny. Bywa niekiedy nazywany przedłużeniem telefonu. Zadziwia funkcjonalnością, ale jest czymś więcej niż zabawką dla sportowców. Smartwatch sprawdzi się na co dzień, a oprócz wielu możliwości, ma nowoczesny wygląd.

Do podstawowych zadań inteligentnym zegarków należy wyświetlanie różnego rodzaju powiadomień ze smartfona. W tym celu, aplikacje w telefonie łączą się z zegarkiem przez Bluetooth. Mając na nadgarstku smartwatch, szybko sprawdzisz, kto dzwoni lub przeczytasz treść SMS-a bądź e-maila. Te opcje zapewnia nawet najprostszy smartband.

Niektóre modele pozwalają też na odpisywanie, nawet jeśli smartfon jest daleko. W wielu codziennych sytuacjach przyda się opcja gotowych odpowiedzi. Jeśli nie możesz odebrać, wystarczy jedno dotknięcie ekranu, żeby smartwatch wysłał powiadomienie z wybranej aplikacji.

Dzięki temu, co potrafi smartwatch, będziesz na bieżąco z wpisami na social mediach i z łatwością przejrzysz najnowsze wiadomości w internecie. Co więcej, funkcje powiadomień mogą obejmować także przypomnienia i alerty kalendarza. Elektroniczny sprzęt jest więc sprzymierzeńcem w walce z zapominalstwem. Ze smartwatchem Twój nadgarstek możliwościami będzie przypominać komputery.

Jakie możliwości ma smartwatch z kartą eSIM

Funkcje smartwatcha, który obsługuje kartę eSIM są naprawdę imponujące. Takie urządzenie pozwala na odbieranie i wykonywanie połączenia głosowych, nawet jeśli w pobliżu nie masz telefonu. Karta eSIM pozwala korzystać z zegarka i telefonu niezależnie, z tym samym lub innym numerem. Mając na nadgarstku nowoczesny smartwatch, możesz nawet korzystać z internetu i stale być w kontakcie. Jeśli zależy Ci na sprawnym działaniu, wybierz model kompatybilny ze swoim telefonem. W naszym sklepie znajdziesz zegarki, które dobrze pracują z Androidem oraz iOS.

Smartwatch z funkcją rozmowy przyda się szczególnie kierowcom, którzy nie mają w samochodzie wygodnej opcji głośnomówiącej. Jeśli ktoś zadzwoni w czasie jazdy, wystarczy jedno dotknięcie wyświetlacza zegarka i odpowiednia funkcja pozwoli prowadzić rozmowę w bezpieczny sposób.

Podobną wygodę na co dzień zapewnia smartwatch z funkcją SMS. Dzięki niemu odczytasz i odpiszesz na wiadomość niemal błyskawicznie. Jeśli szukasz urządzenia z eSIM, koniecznie sprawdź, jakie funkcje ma smartwatch, który upatrzyłeś, a później maksymalnie je wykorzystaj.

Funkcje smartwatcha — zliczanie kroków, czujnik tętna

Smartwatche często są kojarzone z aktywnością fizyczną, i nie bez przyczyny. Inteligentne zegarki pomagają dokładnie i na bieżąco monitorować sprawność organizmu. Mogą wykorzystywać w tym celu dane zbierane na smartfonie. Przeglądając specyfikacje różnych modeli na Android lub iOS, możesz być zaskoczony mnogością funkcji sportowych, które ułatwiają trening w różnych dyscyplinach. Mając smartwatch, jakie funkcje w urządzeniu najlepiej wykorzystać?

Podstawowe funkcje smartwatchy

Popularnością cieszą się przede wszystkim licznik kroków (krokomierz) oraz czujnik tętna. Pozwalają śledzić codzienną aktywność. Większość modeli zachęca do ustawienia celu, na przykład 10 tysięcy kroków dziennie. Wystarczy jeden rzut oka na wyświetlacz i już wiesz, czy trzymasz formę. Niekiedy otrzymasz nawet informację, ile pięter pokonałeś w ciągu dnia.

Czujnik tętna to kolejna ciekawa propozycja producentów inteligentnych zegarków. Dzięki niemu zadbasz o swoje zdrowie. Wygodne raporty pokażą, jak zachowuje się Twój organizm w czasie wysiłku fizycznego. Połączenie pomiarów z historią ćwiczeń działa bardzo motywująco – zobaczysz, jakie postępy zrobiłeś na treningu.

Inne ważne funkcje smartwatcha to pulsometr, pulsoksymetr, monitorowanie i analiza snu, wirtualny trener i motywator. Wiele modeli ma wysokościomierz oraz akcelerometr. Jeśli masz już upatrzony konkretny smartwatch, informacje o jego możliwościach znajdziesz w specyfikacji technicznej. Jeżeli coś jest niejasne, nie obawiaj się zapytać sprzedawcy.

Tryby dedykowane różnym dyscyplinom sportu

Sprawdzając, jakie funkcje ma smartwatch, zwróć uwagę także na opcje dedykowane dyscyplinie, którą uprawiasz. Bez względu na to, czy lubisz biegać, pływać, jeździć na rowerze czy grać w golfa, z pewnością znajdziesz urządzenie, które pomoże w treningach. Z tych zegarków mogą korzystać nawet spadochroniarze! Zapisywanie postępów oraz trasy treningów to tylko przykłady, do czego służy smartwatch. Dobrze poznaj wybrane urządzenie i jego funkcje, aby maksymalnie wykorzystać potencjał gadżetu. Pamiętaj tylko o regularnym ładowaniu. Bateria w najlepszych urządzeniach spokojnie wytrzyma kilka dni intensywnego użytkowania.

Jakie funkcje ma smartwatch — GPS w zegarkach sportowych i nie tylko.

GPS stał się tak rozpowszechniony, że towarzyszy nam niemal w każdej podróży. Teraz ten moduł ma niejeden smartwatch – zasada działania i dokładność GPS jest równa tej, którą znamy ze smartfonów. Nawigacja nie jest domeną wyłącznie elektronicznych zegarków sportowych. Coraz częściej producenci różnych marek instalują kompas i GPS w swoich smartwatchach, ponieważ znacznie zwiększa to wygodę poruszania się w nieznanym terenie.

To tego, co potrafi smartwatch z GPS trzeba doliczyć jeszcze opcję prognozowania pogody. Dzięki  niej nie tylko wyznaczysz trasę treningu, ale również uwzględnisz możliwość wystąpienia opadów atmosferycznych. Sterowanie tymi aplikacjami jest bardzo intuicyjne.

Sprawdzając, jakie funkcje ma smartwatch zobacz, czy obsługuje nawigację i czy jest ona czytelna. Niektórzy uważają, że mapy Apple lub Google lepiej wyglądają na prostokątnym lub kwadratowym ekranie niż na okrągłej tarczy. Choć w kwestii kształtu i formatu, wszystko jest kwestią gustu i osobistych upodobań. Wielu użytkowników chwali sprzęt Xiaomi – to zegarki kompatybilne z telefonami na Androidzie oraz iOS. Zawczasu sprawdź, czy wskazania nawigacji na wybranym smartwatchu będą dla Ciebie czytelne. Dzięki temu będziesz chętnie korzystał z tej ciekawej funkcji.

Funkcje smartwatchy — aparat i kamera

Rośnie lista tego, co potrafi smartwatch, ponieważ technologie w elektronicznych zegarkach stale się rozwijają. Już od jakiegoś czasu elektroniczne zegarki mogą mieć wbudowany aparat, który posłuży także za kamerę. Choć może to kojarzyć się z gadżetem szpiegowskim, w rzeczywistości bardzo pomaga w codziennym życiu.

Jeśli chodzi o smartwatch, zasada działania optyki wymusza wyposażenie urządzenia w pamięć wewnętrzną. Tylko w ten sposób zdjęcia mogą zostać zapisane. Smartwatche z aparatem zwykle mają obiektyw w okolicy wyświetlacza. Dzięki temu możesz robić zdjęcia bez konieczności ściągania zegarka z nadgarstka. Co więcej, miniaturowa optyka jest praktycznie niezauważalna, więc fotografowanie „z ręki” jest bardzo dyskretne. Jakość zdjęć jest porównywalna do tej, jaką oferują laptopy z kamerami internetowymi.

Kiedy przyda się smartwatch z kamerą?

Sprawdzając, jakie funkcje ma smartwatch, możesz szukać modeli z aparatem i kamerą. W ten sposób możesz szybko sfotografować lub nagrać ważne wydarzenie, bez sięgania po telefon. Rodzice bardzo często wybierają urządzenia z optyką dla swoich pociech. Funkcje smartwatcha sprzyjają bezpieczeństwu najmłodszych, umożliwiając opiekunom skontrolowanie podglądu z kamery oraz mikrofonu w dowolnym momencie. W ten sposób upewnisz się, że dziecko jest bezpieczne, gdzie przebywa i w jakim jest stanie.

Jakie funkcje ma smartwatch — NFC. Czy jest potrzebne i jak z niego korzystać?

Coraz dłuższa lista tego, do czego służy smartwatch, obejmuje teraz także płatności NFC, czyli moduł komunikacji bliskiego zasięgu (near field communication). To technologia wykorzystywana w płatnościach zbliżeniowych. Płacenie za zakupy z NFC stało się bardzo rozpowszechnione i nie ulega wątpliwości, że jest wygodne. Zamiast nosić ze sobą portfel lub wyciągać telefon, wykorzystujesz funkcję smartwatcha i płacisz zegarkiem. Niektórzy zastanawiają się, czy opcja NFC jest im potrzebna, ale gdy raz spróbują, nie chcą wracać do tradycyjnych metod płatności.

Korzystanie z NFC w zegarku jest proste. Wystarczy że masz odpowiedni smartwatch – zasada działania modułu zbliżeniowego jest w każdym modelu taka sama. Najpierw skonfiguruj swoją kartę i przypisz ją do urządzenia. W tym celu będziesz musiał sparować smartwatch ze smartfonem i wpisać numer karty, jej datę ważności oraz kod CVV/CVC. Po kilkudziesięciu sekundach wszystko jest gotowe i możesz iść na zakupy z zegarkiem na ręku.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jakie funkcje ma smartwatch. Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich, bo technologie wciąż ewoluują. Dlatego szukaj rozwiązań, które przydadzą Ci się w codziennym życiu oraz sporcie. Kiedy zaczniesz aktywnie korzystać z elektronicznego zegarka, będziesz pozytywnie zaskoczony tym, co potrafi smartwatch.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Jaki smartwatch dla pań? Najlepsze damskie smartwatche

Jaki zegarek do biegania wybrać? Szukamy najlepszego

Jaki smartwatch do iPhone wybrać i jak go połączyć?

Smartwatch — co to, jak działa, czy warto go mieć?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: