Chat with us, powered by LiveChat
Który zegarek Casio G-Shock wybrać?
Dodano: 22-07-2021 w kategorii: Ciekawostki, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Zegarki japońskiej marki Casio z serii G-Shock zyskały na popularności szczególnie wśród mężczyzn. Czasomierze są wielofunkcyjne, a za sprawą dość masywnego wyglądu dodadzą męskości każdemu facetowi. Dowiedz się, który model G-Shock wybrać dla siebie.

Dlaczego zegarki G-Shock?

Modele z tej kolekcji są przede wszystkim użytkowe. Wszystkie zegarki G-Shock są wodoszczelne przynajmniej do 20 barów, co umożliwi Ci swobodne nurkowanie i pływanie. Niemal każdy model posiada cyfrowy wyświetlacz daty i godziny, jednak wiele z nich wyposażonych jest także w tarczę analogową. Jest to zatem połączenie nowoczesności z tradycją. Co ważne, wielość funkcji dostępnych w każdym modelu ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie. Zamiast nosić ze sobą barometr, wysokościomierz czy licznik kalorii, łatwiej będzie zakupić jeden produkt: Casio G-Shock.

Casio G-Shock G-Squad GBD-200-9ER

W przeciwieństwie do tradycyjnych masywnych modeli G-Shock zegarek GBD-800LU sprawdzi się także na węższych nadgarstkach. Jest bowiem nieco smuklejszy. Sama tarcza jest bardzo przejrzysta, a wyświetlane są na niej takie informacje jak: data, godzina oraz śledzenie aktywności fizycznej. Zegarek będzie wyjątkowo przydatny właśnie dla osób ćwiczących. Dzięki możliwości planowania treningu oraz dokonania analizy aktywności, realizowanie harmonogramu ćwiczeń będzie prostsze niż kiedykolwiek. Ponadto wyniki możesz przesłać bezpośrednio do trenera lub na swoje urządzenie mobilne, które sparujesz z zegarkiem, dzięki funkcji Bluetooth.

G-Shock męskie

Ponadto model jest wodoszczelny do 20 barów. Możesz zatem w nim pływać, a nawet nurkować z akwalungiem. Wyświetlacz opatrzony jest szkłem mineralnym, a koperta oraz pasek są wykonane z odpornej na zniszczenia żywicy. Co więcej, na wyróżnienie zasługuje zaawansowana funkcja aktywowania alarmu. Przypomnienie o ważnym wydarzeniu możesz ustawić na cztery sposoby – alarm dzienny, alarm daty i miesięczny oraz alarm aktywowany na każdy dzień jednego miesiąca. System działa niezawodnie, dzięki funkcji automatycznego kalendarza, który dostosowuje się do miesięcy o różnej długości oraz do lat przestępnych.

G-Shock

Casio G-Shock GravityMaster GR-B200-1AER

Modele GravityMaster to specjalistyczne zegarki skierowane do osób uprawiających określone aktywności fizyczne. Sprawdzi się w przypadku sportów uprawianych zarówno na ziemi, jak i w wodzie oraz w powietrzu. Otóż zegarek wyposażony jest w barometr i wysokościomierz, które rejestrują zmiany ciśnienia atmosferycznego. Następnie ciśnienie przekształcane jest na szacowaną wysokość do 10000 metrów. Ponadto zegarek posiada wbudowany termometr, który pokazuje temperaturę w zakresie od -10 do +60 stopni Celsjusza. Co więcej, zegarek wytrzyma niskie temperatury, aż do -10 stopni Celsjusza.

Tak jak poprzedni model, GravityMaster wyposażony jest w Bluetooth, dzięki czemu z łatwością połączysz go z telefonem czy innymi urządzeniem. Co ciekawe, jeśli uprzednio sparujesz zegarek ze smartfonem, to możesz aktywować funkcję lokalizowania urządzenia. Gdy zdarzy Ci się zgubić telefon – nie ma się co martwić, GravityMaster pomoże w poszukiwaniach. Entuzjaści zegarków G-Shock szczególnie cenią modele odporne na wstrząsy. Dlatego GR-B200-1AER oczywiście posiada tę funkcję. Model posiada także cyfrowy kompas, który bez zarzutu pokaże magnetyczny Biegun Północy. Dzięki zegarkowi będziesz też znał godzinę wschodów i zachodów słońca.

Casio G-Shock Dual Core Guard Solar MTG-B2000D-1AER

Wyróżnia się ze względu na swój innowacyjny mechanizm – solarny. Pod tarczą zegarka umieszczone są panele słoneczne. W wyniku naświetlania przetwarzają energię pobraną z promieni słonecznych i w efekcie napędzają chód czasomierza. Zatem, jeśli jesteś entuzjastą długich wędrówek, solarny G-Shock będzie idealnym kompanem podróży. Ponadto jako jeden z niewielu modeli jest wyposażony z szkło szafirowe – wyjątkowo odporne na zarysowania i zniszczenia. Zegarek posiada także funkcję automatycznej korekcji wskazówek. Co godzinę sprawdza poprawność ich ustawienia i jeśli zajdzie taka potrzeba koryguje ewentualne błędy. Dzięki temu model solarny można uznać za bardzo precyzyjny.

Owy zegarek różni się nieco od innych z tej kolekcji. Otóż koperta jest wykonana ze stali szlachetnej i dodatkowo wzmocniona włóknem węglowym. Bransoleta także jest wykonana ze stali szlachetnej. Dzięki temu zegarek będzie odporny na korozję. Ponadto wyposażony jest w funkcję Super-Illimunator, która zapewnia jaskrawe podświetlenie tarczy w różnych kolorach. Można więc stwierdzić, że model solarny jest nie tylko innowacyjny i wielofunkcyjny, lecz także elegancki. Sprawdzi się zatem w przypadku codziennego użytku, jak i aktywności fizycznej.

Smartwatch G-Shock

Casio G-Shock G-Squad GBA-900-1A6ER

Czasomierz dostępny w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje stylowe połączenie fioletu z niebieskim. Poza wyjątkowym designem zegarek charakteryzuje się przydatnymi funkcjami. Jedną z nich jest chronograf (stoper), który mierzy czas z dokładnością 1/100 sekund, a jego zakres pomiaru wynosi 24 godziny. Ponadto model wyposażony jest w krokomierz, który pod koniec dnia wyświetli przebyty dystans. Funkcja w połączeniu z licznikiem kalorii umożliwi Ci optymalne zaplanowanie treningu.

Jeśli zdecydujesz się na sparowanie telefonu ze smartfonem, zegarek nie tylko pomoże Ci odszukać telefon za pomocą funkcji lokalizacji urządzenia, lecz także poinformuje Cię o otrzymanym mailu czy połączeniu przychodzącym. Do tego koperta oraz pasek zegarka są wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu czasomierz jest elastyczny i niepodatny na zarysowania czy uszkodzenia. Zegarek dodatkowo opatrzony jest w mocne szkło mineralne. Oczywiście standardowo dla modeli G-Shock model G-Squad wyposażony jest także automatyczny kalendarz oraz system wstrząsoodporny.

Podsumowanie

Można stwierdzić, że każdy z modeli Casio G-Shock jest wyjątkowy na swój sposób. Wielość oferowanych funkcji z jednej strony może przytłaczać, z drugiej z kolei pozwoli Ci na precyzyjne dopasowanie zegarka do indywidualnych preferencji. Do tego japońska marka proponuje wiele wariacji kolorystyczny, zatem możesz zaszaleć także w kwestii designu.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Czy można zniszczyć zegarek G- Shock? Użyliśmy nawet CZOŁGU!

Smartwatch z funkcja dzwonienia

Smartwatch do treningu

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: