Chat with us, powered by LiveChat
Michael Kors przejął Versace
Dodano: 05-11-2018 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

Michael Kors, firma znana i uwielbiana na całym świecie. Producent odzieży, obuwia i akcesoriów kategorii premium. Duży gracz na planszy jaką jest świat mody. Od ponad roku właściciel produkującej luksusowe obuwie marki Jimmy Choo, a od niedawna także prestiżowej firmy Versace. Dlaczego akurat Versace? Czy warto było wydać aż 2,1 mld $ właśnie na przejęcie włoskiego giganta?

Versace – od ubrań po dodatki

Marka Versace obecna jest w świecie mody od 1972 roku. Przez wszystkie lata swojej działalności, niezależnie od tego czy pod rządami Gianniego czy też później, dowodzona przez Donatellę, firma ta była i jest symbolem luksusu oraz włoskiego szyku i klasy. Sygnowane logo tego producenta odzież, obuwie i dodatki nieustannie zachwycają swoim designem jak i jakością. Cieszą się uznaniem klientek i klientów ze wszystkich kontynentów, którzy gotowi są wydać naprawdę duże pieniądze, aby “nosić się w stylu Versace“. Z tej właśnie przyczyny Michael Kors zdecydował się przejąć to wieloletnie, rodzinne konsorcjum. Jak zapowiedział prezes MK, firma liczy na to, że inwestycja szybko się zwróci, a produkty Versace urozmaicone amerykańskim stylem, przyniosą jej dochód roczny przekraczający 2mld $ (dotychczas dochód włoskiego giganta wynosił ok 700mln Euro rocznie). 

My jednak, podobnie jak wielu ekspertów, widzimy tu jeszcze drugie dno. Przejęcie kolejnej po brytyjskim Jimmy Choo luksusowej marki fashion jest milowym krokiem do tego, aby Michael Kors wkroczył nareszcie do zaszczytnego grona producentów rang premium. Fuzja ta pozwoli budować nową strategię marketingową MK, w której wykorzystany zostanie nie tylko wizerunek samej dyrektor Versace – Donatelli jak i jej kontakty z tymi wszystkimi, którzy w świecie mody do powiedzenia mają najwięcej.

Versace Michael kors

Zegarki Versace to znaczna część oferty włoskiego producenta. Obok biżuterii stanowią kluczowy element ważnego działu jakim są akcesoria. Choć wydawać by się mogło, że są to kolejne czasomierze typu fashion, w rzeczywistości przedstawiają wysoką wartość charakterystyczną dla modeli swiss made, jakimi jak się okazuje są. Koperty jaki bransolety zegarków damskich Versace wykonane są z antyalergicznej stali szlachetnej 316l, którą projektanci zatrudniani we włoskim domu mody, postanowili niejednokrotnie poddać zabiegowi trwałego pozłacania metodą PVD. Dzięki tej technologii w ofercie znajdujemy nie tylko modele w odcieniu stali, ale i takie, które opiewają o barwy żółtego i różowego złota, a nawet czerni. Cyferblaty chroni szafirowe szkło, które posiadając aż 9/10 punktów w skali Mohsa, zarysować można jedynie diamentem. Na tarczach, paskach i bransoletach zegarków Versace zauważamy charakterystyczne logo marki, które ma na celu utrwalenie wizerunku producenta w oczach klientów. Motywem, który tu przeważa są gradienty nawiązujące do sztuki starożytnej Grecji. Poza elementami wzornictwa, które można uznać za stałe, różnorodne kolekcje wyróżniają się także detalami, które charakterystyczne są tylko dla danej linii. Najlepszym tego przykładem są ulokowane na paskach napisy widoczne w kolekcji V-Circle.

Poza modelami stworzonymi z myślą o kobietach, w ofercie Versace widzimy także zegarki męskie. Te czasomierze to bez wątpienia odskocznia względem innych modeli swiss made, które zazwyczaj zachowane są w klasycznym, stonowanym designie. Zauważamy tu pokaźne koperty i grube paski z wysokogatunkowej skóry. Tym, co od razu rzuca się w oczy, jest podobnie jak w damskich odpowiednikach, bardzo widoczne logo marki, na którym opiera się pozostała część wzornictwa.

Zegarki Versace a zegarki Michael Kors

Nie ulega wątpliwości, że produkty Versace i Michael Kors znacznie różnią się od siebie. Prezentują odmienny design i plasują się w zdecydowanie różnych kategoriach cenowych przez co trafiają w dwa odmienne segmenty grup klientów. Nie inaczej jest w kwestii zegarków. Czasomierze MK to jedne z najpopularniejszych modeli świata fashion. Przedstawiają uniwersalne wzornictwo połączone z obowiązującymi trendami. Ich siła tkwi w ponadczasowości i łatwości dopasowania ich do strojów na różne okazje. Zegarki Versace są zupełnie inne. Pełne blichtru i przepychu. Epatujące luksusem i pewnością siebie. Są tym, co pozwala ich właścicielowi wyróżnić się na tle innych, wzbudzić ich zachwyt i zainteresowanie.

Co więc może wyniknąć z połączenia tych dwóch biegunów? Czy możemy spodziewać się kolejnej marki typu Versus? A może szykuje nam się nowa odsłona Michaela Korsa w stylu premium? Czas pokaże, a my będziemy to bardzo uważnie obserwować.

A Wy co o tym myślicie? Kors podjął dobrą decyzję? Czy lata świetności Versace jak i jej gwiazdy – Donatelli Versace dawno minęły? Dajcie nam znać w komentarzu!

 

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: