Chat with us, powered by LiveChat
Zegarek liczący kalorie
Dodano: 08-02-2021 w kategorii: Ciekawostki, Smartwatche, Technologie, Uncategorized autor: Pawel Kowal

Zegarek do liczenia kalorii

Spośród wielu urządzeń, jakie rynek proponuje dla sportowców, na uwagę zasługują zegarki liczące kalorie. Jest to ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza teraz, kiedy wiele osób decyduje się na zdrowy tryb życia, włączając w codzienny harmonogram dietę i ćwiczenia. Poza wskazaną funkcją, tego typu zegarki liczą kroki. Ma to duże znaczenie, w myśl zaleceń zakładających zrobienie dziesięciu tysięcy kroków dziennie.

Zegarek z licznikiem kalorii

Wielu przyszłych użytkowników zastanawia się, jak w odpowiedni sposób wybrać zegarek liczący kroki i kalorie. Z uwagi na szeroką ofertę, decyzja może nie być łatwa. Również zakres cenowy jest bardzo zróżnicowany. W pierwszej kolejności, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zegarek do liczenia kroków i kalorii ma nam służyć na co dzień czy do uprawiania aktywności. Jest to ważne ze względu na materiał wykonania i odporność na czynniki zewnętrzne. W większości przypadków zegarki liczące kalorie mają bardziej sportowy charakter, a ich design niekoniecznie pasuje do eleganckiego ubioru. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim, ważna będzie dokładność, z jaką działa licznik kalorii. Jego precyzja będzie wpływała na poprawność wskazań. Zwykle, biorąc pod uwagę ofertę wiodących marek, błąd obliczeń waha się w granicach 1- 1,5 kilokalorii na dobę. Innym istotnym parametrem jest także sposób zasilania. Konieczne jest uwzględnienie, iż większa liczba funkcji w znacznym stopniu wykorzystuje energię. Wskazane jest zatem, by akumulatory umieszczone w zegarku, który liczy kalorie, posiadały funkcję ładowania. Uchroni nas to przed nieprzewidzianym rozładowaniem i utratą lub zakłóceniem pomiaru.

Smartwatche

Zegarek do liczenia kroków

Obok funkcji pomiaru kalorii, istotne jest również liczenie kroków, jakie danego dnia wykonaliśmy. Należy bowiem pamiętać, że poza wydatkowaną energią w ciągu doby, ważna jest także nasza aktywność fizyczna. Ma to szczególne znaczenie dla osób prowadzących sedentarny tryb życia. Aby jednak wskazania były poprawne i odpowiadały rzeczywistej aktywności, należy w odpowiedni sposób ustawić czasomierz, wskazując między innymi wiek użytkownika, masę jego ciała oraz wzrost. Wiele bardziej profesjonalnych modeli zegarków wymaga również tak zwanego testu kroku, co wynika z różnych cech fizycznych użytkowników. Bez niego, wskazania można uznać za jedynie orientacyjne.

Zapoznaj się:

Smartwatche dotykowe

Smartwatch z GPS

Smartwatch z Androidem

 

Zegarek mierzący kalorie – smartwatch

Podejmując decyzję o zakupie opisywanego czasomierza, warto zwrócić uwagę na modele zegarków mierzących kalorie i tętno. Te parametry pozwolą na pełny monitoring aktywności fizycznej zarówno w dni treningowe, jak bez treningu. Ceny zegarków liczących kalorie również są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. Co ma wpływ na ich wartość? Właściwie wszystko, począwszy od firmy, przez materiał wykonania, kończąc na dostępnych funkcjach. Najpopularniejsze zegarki, pokazujące „spalone” kalorie oraz inne niezbędne wartości, to produkty marek smartwatchy: Suunto, Garmin oraz Polar. Dużą popularnością cieszą się modele Vivoactive, Unite czy seria czasomierzy SS. Pomimo wizualnego podobieństwa, ich funkcje i cena nieco się różnią. Jeśli chodzi, natomiast, o materiał, należy brać pod uwagę fakt, iż głównym przeznaczeniem takiego urządzenia jest sport. Pasek powinien być wykonany z tworzywa, które- reagując z potem, kurzem oraz wilgocią- nie wywoła reakcji alergicznej. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się egzemplarze z wymiennymi elementami. Po ich wyeksploatowaniu można je wymienić. Należy także mieć na względzie materiał koperty i rodzaj szkła. Podobnie jak pasek muszą być one wytrzymałe i niepodatne na zarysowania. Jeśli w zegarku, który zakupimy, nie ma dodatkowego zabezpieczenia szkła, warto zainwestować kilkanaście złotych w szkło hartowane lub folię ochronną. Kwestia funkcji wydaje się najistotniejsza. Inny model powinien wybrać amator sportu, który uprawia go jedynie rekreacyjnie, inny natomiast profesjonalista. W obu przypadkach jednak należy skupić uwagę na liczniku kalorii, tętna, kroków, stoperze czy opcji monitorowaniu snu. Wskazane udogodnienia będą niezbędne i zagwarantują pełną satysfakcję użytkowania. Profesjonaliści zainteresują się zapewne zegarkami liczącymi nie tylko kalorie, ale również posiadającymi odbiornik GPS, obsługę głosową czy możliwość umieszczenia we wnętrzu karty pamięci. W tym przypadku jednak konieczne jest zainwestowania znacznej ilości gotówki.

Zegarek z licznikiem kalorii

Nabywając zegarek z licznikiem kalorii, trzeba brać pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim, pomimo dużego rynku wtórnego, jego wybór może nie okazać się właściwy. Używane modele zegarków liczących kalorie są zwykle mocno eksploatowane przez właścicieli. Nadto, ze względów higienicznych, pełne oczyszczenie przedmiotu może nie być możliwe. Istotne jest także to, że nie są to sprzęty tanie. Zakupując używany zegarek, zwykle nie posiada on już gwarancji producenta. W przypadku usterki, koszty naprawy mogą okazać się wysokie, a często nawet przekraczające wartość zegarka.

Na rynku, stale pojawia się wiele ciekawych rozwiązań w zakresie szeroko rozumianych zegarków liczących kalorie. Występują one w różnych postaciach, jako smartbandy, zegarki cyfrowe czy tak zwane smartwatche. Pierwsze z nich to opaski sportowe, które posiadają zwykle bardzo podstawowe funkcje i w niektórych przypadkach mają możliwość połączenia się z telefonem komórkowym za pomocą Bluetooth. Kolejne to modele, które najbardziej nadają się do codziennego użytku. Ich funkcje są bardzo podstawowe, a wyglądem nie odbiegają od standardowych czasomierzy. Najbardziej rozwinięte technologicznie wydają się smartwatche, porównywane przez wiele osób do przenośnych minikomputerów, noszonych na nadgarstku. Są one w pełni zintegrowane z telefonem i zainstalowaną na nim aplikacją. Pozwalają nie tylko na monitorowanie aktywności fizycznej, ale także wysyłanie SMS- ów, słuchanie muzyki czy wykonywanie połączeń głosowych.

Dostępność opisanych rozwiązań jest bardzo duża, a najbardziej popularne modele można nabyć w większości dobrych sklepów sportowych oraz elektronicznych. Zwłaszcza, w obecnym czasie, warto zwrócić uwagę także na sklepy internetowe, które  często w ofercie posiadają rzadkie egzemplarze. Przy odrobinie szczęścia do przecen, nowy zegarek liczący kalorie można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Podsumowując, należy uznać, że zakup zegarka liczącego kalorie jest dobrym rozwiązaniem, zarówno jeśli chcemy go użytkować samodzielnie, jak i z przeznaczeniem na upominek dla bliskiej osoby. Wyboru należy jednak dokonać tak, by z jednej strony stan naszego portfela nie został znacznie nadwyrężony, z drugiej natomiast, by funkcje zawarte w zegarku były faktycznie wykorzystane przez użytkownika. W końcu, ważne jest, aby czasomierz otrzymał możliwie długą gwarancję, tak by jego naprawa w pierwszych trzech latach korzystania nie była kosztowna. Dokonując zakupu warto posiłkować się forami internetowymi oraz rankingami tworzonymi przez zaufane portale z zegarkami.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Smartwatch czy smartband co wybrać

Smartwatch do treningu

Jaki wyświetlacz wybrać w Smartwatchu?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: