Chat with us, powered by LiveChat

ZEGARKI AUDEMARS PIGUET najważniejsze informacje o marce

Zegarki szwajcarskie Audemars Piguet to jedne z najbardziej luksusowych zegarków na świecie, biją rekordy technologiczne i są częścią kolekcji Muzeum Brytyjskiego. W 1875 roku dwóch młodych Szwajcarów założyło małą firmę. Edouard-Auguste Piguet zainwestował w nią 18 samodzielnie opracowanych mechanizmów zegarków, a Jules-Louis Audemard 100 tysięcy franków szwajcarskich. Partnerzy podjęli się różnych obowiązków: Piguet zajął się usprawnieniem mechanizmów, a Audemars sprawami finansowymi. Już w pierwszym roku istnienia firma zaprezentowała wyrafinowany technicznie zegarek z chronografem i kalendarzem faz księżyca. W 1972 roku firma wprowadziła na rynek Royal Oak, pierwszy luksusowy zegarek sportowy ze stali nierdzewnej. Producent szczyci się tym, że jest najstarszą manufakturą zegarmistrzowską potomków założycieli. Sklep sprzedający eleganckie produkty posiada w swojej ofercie najpiękniejsze modele zegarków z kolekcji szwajcarskiego producenta Audemars Piguet.

Zegarki Audemars Piguet – informacje o marce

Jedna z nielicznych firm, która całkowicie zaopatruje swoje zegarki we własny wewnętrzny mechanizm. Od ponad półtora wieku szwajcarska firma Audemars Piguet cieszy się absolutnie zasłużoną popularnością i podziwem, oferując zegarmistrzom i miłośnikom czasomierzy prawdziwe arcydzieła o wysokiej jakości, przyciągające wzrok niepowtarzalnym wzornictwem, niezrównanym designie i absolutnej trwałości. Luksusowe zegarki tej marki zdobią nadgarstki znanych osób i polityków, podkreślając wysoki status i nienaganny gust właściciela. Popularność zawdzięczają wykorzystanym materiałom takim jak: złoto i diamenty. Koperty zegarków produkowane są z tytanu i zdobione doskonale utrzymującym się na nadgarstku skórzanym paskiem z zapięciem ze stali nierdzewnej lub elegancką bransoletą.

Popularne modele, kolekcji szwajcarskich zegarków Audemars Piguet

  • Zegarek Kwarc Royal Oak – ten model w swojej budowie zawiera żółte złoto i diamenty. Wyposażony w takie funkcje jak: datownik, godziny, minuty z mechanizmem kwarcowym. Posiada piękną, wygodną bransoletę która doskonale układa się na dłoni.
  • Zegarek Royal Oak Offshore Quartz – wyróżnia się pięknem wykonania z różowego złota i diamentów, składa się z datownika, wskazuje godziny i minuty, wyposażony w mechanizm kwarcowy.
  • Zegarek Royal Oak Offshore Chronograph – materiał wykonania to różowe złoto z funkcjami takimi jak: godziny, minuty, centralna wskazówka sekundowa, chronograf, data. Rodzaj mechanizmu to mechanika samozwijająca.

To tylko kilka przykładów ciekawych czasomierzy szwajcarskiego producenta, które reprezentują wąski krąg marek, w ramach, których produkowane są zegarki klasy ekskluzywnej. Mimo, że od powstania firmy minęło wiele lat, nadal utrzymuje tradycje zegarmistrzowskie zgromadzone przez wiele lat: powstają zegarki ręcznie składane, z których każdy ma swój własny numer i podpis mistrza. Wierność rodzinnym tradycjom zapewnia zachowanie wysokiej jakości i prestiżu zegarków firmy Audemar Piguet. Marka ta zawsze wyróżniała się nie tylko zamiłowaniem do tradycji i bogatym doświadczeniem zawartym w nietuzinkowym designie i zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów i technologii, ale także odwagą, stylem, innowacyjnością i poszukiwaniem nietuzinkowych rozwiązań.

Nowości marki Audemars Piguet

Pierwotnie męska kolekcja dużych zegarków, została rozszerzona o kilka modeli damskich, w tym zupełnie nowych i bardzo efektownych. Wśród produktów dla kobiet, pojawił się model wyposażony w ręcznie nakręcany mechanizm tourbillon, który stosowany jest tylko w luksusowych zegarkach. Łączy w sobie tradycyjną koncepcję fasetowanej koperty z ziarnistym wykończeniem z matowego złota, a także charakterystycznym nowym stylem tarczy, składającym się z kilku koncentrycznych pierścieni. Kształty i proste wykończenia nadają tarczy i wskazówkom czysty, geometryczny styl, który zaskakująco dobrze pasuje do kanciastej koperty Concept. Najbardziej niezwykłą cechą nowego zegarka jest konstrukcja tarczy zastosowana po raz pierwszy w Royal Oak. Specjalne zaprojektowany kolor tarczy metalowo-niebieski z matowym wykończeniem składa się z czterech koncentrycznych okręgów pochylonych w kierunku wskazówek.

Sportowy zegarek szwajcarskiej marki Audemars Piguet

Klasyczny wodoszczelny zegarek sportowy otrzymał kolorową ceramiczną aktualizację. Kolekcja Offshore to jedna z najbardziej udanych kontynuacji klasycznego wzornictwa zegarków. Audemars Piguet wprowadził 3 nowe chronografy w ceramicznych kopertach. Oprócz czarnej podstawy koperty zastosowano kontrastowe akcenty na lunecie, ochronie przycisków chronografu oraz koronce. We wszystkich modelach znaczniki godzin zostały zastąpione dużymi, czytelnymi cyframi. Nowy produkt, jest wyposażony w automatyczny mechanizm Calibre, który zapewnia 50-godzinną rezerwę mocy i działa ze standardową częstotliwością równoważenia drgań na godzinę. Ten automatyczny mechanizm jest wyposażony w moduł chronografu Dubois Depraz.

Kolekcja Code to wodoszczelność i koperta z 18-karatowego białego lub różowego złota

Kolekcja Code otrzymała różnorodne recenzje na rynku od fanów marki Audemars Piguet. Wielu kolekcjonerów było pod wrażeniem prezentowanych umiejętności technicznych. W kolekcji pojawiło się wiele nowych mechanizmów, w tym pierwszy wewnętrzny mechanizm automatyczny z funkcją chronografu. Zwrócono uwagę na staranny projekt koperty i wysoki poziom wykonania we wszystkim, łącznie z estetycznym skórzanym paskiem. Eleganckie produkty wyposażone są w pięć nowych lakierowanych tarcz z promiennymi giloszami, a także całkowicie nową wersję koperty z białego złota z wstawką z różowego złota pośrodku. W kolekcji Code zastosowano podwójnie zakrzywione szkło szafirowe. Jego niezwykła geometria jest niewidoczna bezpośrednio na zegarku, ale patrząc pod kątem daje wielopoziomowy efekt. W debiutanckich modelach efekt jest nieco stonowany, ale w nowszych modelach uzyskuje się znacznie większe poczucie głębi i trójwymiarowości.


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

10 ciekawostek o zegarkach

Zegarek przed czy za nadgarstkiem?

Czy warto kupić zegarek limitowany?

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: