Chat with us, powered by LiveChat
Czy warto kupić zegarek limitowany?
Dodano: 14-12-2018 w kategorii: Uncategorized autor: Kasia

Zegarki limitowane – czy warto?

Zegarki od lat uważane są za dobra luksusowe. Towarzyszą nam codziennie, a mimo to nie tracą na wartości i nigdy nam „nie spowszednieją”. Raz po raz na rynku pojawiają się nowe modele, które wręcz powalają nas swoim designem, jakością i niejednokrotnie – ceną. Jak jednak znaleźć zegarek idealny dla kogoś, kto nie lubi iść z prądem i stawia na własny, unikalny styl? Znasz ten problem? Sam się z nim borykasz? A jeśli powiem Ci, że być może mam rozwiązanie, które stanie się Twoim remedium? Ciekawy? No to przeczytaj jeszcze trochę tekstu poniżej – myślę, że Ci się spodoba!

Zegarki limitowane – czym właściwie są?

Jak już pisałam wybór czasomierzy jest przeogromny. Możemy zastanawiać się nad kupnem klasyka i przeglądać dziesiątki tysięcy modeli w jednej kategorii cenowej. To samo dotyczy modeli sportowych czy tym bardziej marek fashion. Dla jednych – super, dla innych (w tym jak mniemam dla Ciebie) męczące, żeby nie powiedzieć frustrujące. Istnieją jednak modele, które zaliczyć można do elitarnej grupy zegarków limitowanych. Miano to nie jest nadawane na zasadach takich jak swiss made. Nie dotyczy ogólnie przyjętych zasad, ale ogranicza się jedynie do inwencji producenta, który już podczas rozpoczęcia procesu tworzenia podejmuje decyzję na temat przewidywanej ilości egzemplarzy jakie chce wyprodukować. Tak! Limitacja (jak sama nazwa wskazuje – limit) tyczy się ograniczenia co do ilości danego modelu wypuszczonego na rynek. Różni producenci stawiają na różne liczby i niejednokrotnie kojarzą je z jakimś ważnym wydarzeniem, które stało się motorem do wypuszczenia danej limitacji. Np 100 rocznica założenia firmy. Czy zegarki limitowane wyróżniają się czymś poza tym, że jest ich mniej?

Numer limitacji – cecha zegarków limitowanych

Choć podstawową cechą modeli limitowanych jest ich mniejsza niż przeciętnie ilość, nie jest to jedyny argument, który skłania do zakupu. Nie lada gratką dla kolekcjonerów jest numer limitacji wybity zazwyczaj na deklu zegarka np. 1/100. Przyjęło się, że im niższy numer tym bardziej pożądany. I choć ponieważ modeli tych jest mało i każdy będzie wyjątkowy, to i tak chronomaniacy zdecydowanie chętniej kupują te modele, które mają jak najniższy numer.

Specjalny grawer na deklu zegarka limitowanego

Istotnym elementem limitowanych zegarków jest grawer, który w większości przypadków stanowi niejako wizytówkę marki jak i samego modelu. Grawer ten umieszczany jest na deklu i dotyczy np wydarzenia, na które wypuszczono dany model. Znakowanie to odbiega od typowego oznaczenia dekla przez producenta i podkreśla wyjątkowy charakter czasomierza. Warto zauważyć, że zawsze wykonywane jest z ogromną starannością, a w przypadku marek premium, jest nawet wykonywane ręcznie!

Opakowanie zegarków limitowanych

Jak przystało na wyjątkowy model, limitacja umieszczana jest w niecodziennym opakowaniu. Zazwyczaj pudełko nawiązuje do całej idei stworzenia takiego zegarka limitowanego. Posiada określoną kolorystykę, wykonana jest z materiałów innych niż standardowo (np. Z drewna), co podkreśla prestiż i unikatowy charakter czasomierza. Opakowanie, podobnie jak sam zegarek jest często znakowane, np. Podpisem osoby, której zadedykowano czasomierz. Taka forma pakowania świadczy o dużej klasie producenta, który szanuje Klienta, ale i własną pracę chcąc uczynić modele limitowane naprawdę wyjątkowymi. Dzięki temu, kupując model limitowany masz pewność, że wyróżniasz się z pośród tłumu i nie jesteś jak każdy przysłowiowy Kowalski.

Te wszystkie zalety sprawiają, że z pewnością marzysz o tym, żeby wskoczyć w zakładkę zegarki limitowane i wybrać jeden z nich już teraz, szybko, pod choinkę. Musisz jednak wiedzieć, że i tu jak wszędzie zresztą, jest pewien haczyk i to właśnie przez ten haczyk zadajemy pytanie o to:

Czy warto kupić limitowany zegarek?

Design limitacji – czym różnią się i czy w ogóle od zegarków „podstawowych”

Jedną z cech, która poddaje w wątpliwość sens zakupu modelu limitowanego, jest design, który w przypadku wielu modeli jest bardzo zbliżony do wersji podstawowych. Oczywiście powyższe cechy pozostają zachowane-jest on grawerowany, ma specjalne znakowanie, pudełko, ale poza nieznacznymi różnicami jest wciąż modelem z danej linii. Jeśli więc najbardziej zależy Ci na designie w sensie ogólnym, a nie konkretnych elementów wzornictwa być może lepiej odnajdziesz się kupując to, co Ci się podoba, a nie koniecznie to, co nazywa się limitacją.

Cena zegarków limitowanych

Modele limitowane to unikaty. Rzeczy, których liczebność i dostępność są mocno ograniczone. Jak to zwykle bywa idzie za tym również kwestia ceny, która przewyższa koszt modeli z podstawowej kolekcji. Nie powinno to nikogo dziwić, przecież wszystkie dodatkowe elementy też kosztują, a przede wszystkim kosztuje praca ludzi, którzy je wykonali – począwszy od projektantów a skończywszy na fabryce. To też trzeba docenić, wycenić i opłacić.

Jak widzisz w temacie kupna czasomierza limitowanego są argumenty za jak i takie, które każą się głębiej zastanowić nad sensem zakupu. My jednak patrząc na szeroką gamę doskonałych produktów jakie mamy w naszym sklepie, bestsellerów i tych, które wybieracie rzadziej, chcemy powiedzieć Ci jedno – wybierz taki model, który naprawdę Ci się podoba. Nie patrz na to, że może go mieć też Twój kolega z pracy, bo jeśli kupisz coś co do Ciebie nie przemawia, tylko dlatego, że jest tego mało, to potem koledze będziesz zazdrościł pospolitego sikora. Jeśli jednak podobają Ci się dwa modele – limitacja i podstawowy – weź limitację. One są jak wisienka tudzież (jak kto woli) truskawka na torcie! 


Najczęściej czytane teksty ZegarkiCentrum.pl:

Woda a zegarek – wpływ wody na stan techniczny zegarka

Pielęgnacja skórzanego paska w zegarku

Zegarki – replika a podróbka

Specjalnie dla Ciebie!
Dopasowane do Twoich preferencji produkty, zniżki i informacje o nowościach.

Jeśli chcesz otrzymywać od nas e-maile, zostaw nam swój adres: